Aşı olmayana MEB sınav görevi vermiyor

Kodla Büyü

sahininces

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kovidi yakın zamanda geçirdim ve aşı olmadım. Zaten sistem hastalığı yeni geçirdiğim için aşıya izin vermiyor.
Ama milli eğitimden aşı olmadığınız için sınav görevi alamazsınız diye mesaj geldi.
Nasıl bir yol izleyebilirim?

2 kere covid geçirdim, bugün yeni karantinadan çıktım, okulumu, labımı, labtan bbnete girmeyi özlemişim.

Bir şeyin aslı ortaya çıkınca suretine itibar edilmez. Ben 2 kere covid geçirdim, 2 doz aşı olan mı daha güvenli, ben mi güvenliyim? Bilim kurulunun buna cevabı var mı? Ayrıca iç işleri bakanlığı genelgesi covid geçirene 6 ay aşılı gibi muamele ediyor, burada çok büyük bir haksızlık var.

Usülen dilekçe verip gelecek cevaba istinaden yürütmenin durdurulması için dava açmak lazım. Sendikanız ile iletişime geçmenizi öneririm.

2 kere covid geçirdim, bugün yeni karantinadan çıktım, okulumu, labımı, labtan bbnete girmeyi özlemişim.

Bir şeyin aslı ortaya çıkınca suretine itibar edilmez. Ben 2 kere covid geçirdim, 2 doz aşı olan mı daha güvenli, ben mi güvenliyim? Bilim kurulunun buna cevabı var mı? Ayrıca iç işleri bakanlığı genelgesi covid geçirene 6 ay aşılı gibi muamele ediyor, burada çok büyük bir haksızlık var.
hocam geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 2 hastalık dönemi arasında ne kadar süre var merak ettim?

Arkadaşlar kovidi yakın zamanda geçirdim ve aşı olmadım. Zaten sistem hastalığı yeni geçirdiğim için aşıya izin vermiyor.
Ama milli eğitimden aşı olmadığınız için sınav görevi alamazsınız diye mesaj geldi.
Nasıl bir yol izleyebilirim?

Hocam sınav ne sınavı ? Mesajla o işler olmuyor malesef. Böyle bir durum var ise size neye dayanarak görev vermediklerini resmi yazı ile bildirmeliler. Daha sonra siz bununla dava yoluna başvurabilirsiniz.

Hocam sınav ne sınavı ? Mesajla o işler olmuyor malesef. Böyle bir durum var ise size neye dayanarak görev vermediklerini resmi yazı ile bildirmeliler. Daha sonra siz bununla dava yoluna başvurabilirsiniz.
konuyu görünce mebbise baktım. hes kodunun altında uyarı işaretleri var. Aşı durumu ve pcr test durumuna göre yeşil ya da kırmızı oluyor. Muhtemelen dağıtımda yeşil yoksa görev vermiyor olabilir.

görseldeki gibi, hayırlı olsun.

Ekli dosyalar

• hes.png
    hes.png
    19.5 KB · Görüntüleme: 306
Hocam yazı dağıtımdaymış. Mebbiste bende herhangi bir engel görünmüyor. Muhtemelen yakın zamanda hastalığı atlattığım için. Ama arkadaşlarda sınav görevi alamazsınız ibaresi çıkıyor.
Bu arada benim başvurduğum sınav görevi E-Sınav. Diğer sınavlar da böyledir heralde..

Hocam yazı dağıtımdaymış. Mebbiste bende herhangi bir engel görünmüyor. Muhtemelen yakın zamanda hastalığı atlattığım için. Ama arkadaşlarda sınav görevi alamazsınız ibaresi çıkıyor.
Bu arada benim başvurduğum sınav görevi E-Sınav. Diğer sınavlar da böyledir heralde..
Bende geçen ay geçirdim fakat bende de aşı durumu uygun değil ibaresi çıkıyor hocam.

Usülen dilekçe verip gelecek cevaba istinaden yürütmenin durdurulması için dava açmak lazım. Sendikanız ile iletişime geçmenizi öneririm.
sendika mı? sendikalar (bazıları hariç ) aşı hegomanistlerinin eleştirilerine maruz kalmamak için azınlık için ses yükseltmiyorlar ne zamanki aşının %100 işe yaramadığı konusunda sesler yükselir homurdanmalar başlar o zaman harekete geçerler diye düşünüyorum şu anda harekete geçerlerse zaten istifa etmek için bahane arayanlara güncel malzeme vermiş gibi olmamak için ses çıkarmıyorlar

tabikide doğru yapıyor, haziran ayından bu yana öğretmenlere aşı başladı. devletin, aşı olmayan bir öğretmenin gireceği sınavdaki diğer görevlileri ve öğrencileri korumasından daha doğal ne var, aksi olsaydı, aşı olmayan bir öğretmen sınavda insanlara virüs bulaştırsaydı vay niye görev verdiniz, ihmalkarlık yaptınız diye eleştirmeyecekmiydiniz? el insaf

tabikide doğru yapıyor, haziran ayından bu yana öğretmenlere aşı başladı. devletin, aşı olmayan bir öğretmenin gireceği sınavdaki diğer görevlileri ve öğrencileri korumasından daha doğal ne var, aksi olsaydı, aşı olmayan bir öğretmen sınavda insanlara virüs bulaştırsaydı vay niye görev verdiniz, ihmalkarlık yaptınız diye eleştirmeyecekmiydiniz? el insaf
Bu mantığa göre hafta içi tüm öğretmen ve öğrencileri biz aşısızlardan korumamış mı oluyor bakanlık? Ben aşı olmadım ve her gün okuldaki 800 öğrenci ve 50 öğretmeni tehdit mi ediyorum? Sadece sınava girenler mi önemli, anlayamadım

Hocam aşı olmayan ve covid geçirmemişlere görev vermese anlarım da covid sonrası bağışık kabul edilen 6 aylık sürede olan öğretmeni de aşıya zorluyor, bunu anlamıyorum.

Aşısızlara ölüm :D
Hastalıklı aşısızlar :D

Yaşasın arındırılmış hasta olmayan hastalık yaymayan aşılılar :D

Bu mantığa göre hafta içi tüm öğretmen ve öğrencileri biz aşısızlardan korumamış mı oluyor bakanlık? Ben aşı olmadım ve her gün okuldaki 800 öğrenci ve 50 öğretmeni tehdit mi ediyorum? Sadece sınava girenler mi önemli, anlayamadım

Ağzına sağlık hocam. Adama demezler mi "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu"

pcr testi zorunluluğu neden geldi? pardon siz onada karşısınız değilmi? zaten sürece ilk coronaya inanmamakla başladınız, şimdi o konuda fikir değiştirmek zorunda kaldınız her neyse....aşıya karşıyım, pcr testine karşıyım, sınav görevi verilmemesine karşıyım, yahu siz öğretmenmisiniz arkadaşlar, öğretmen bilim dünyasının temsilcisidir, siz yaptığınız işle çelişiyorsunuz ilk başta. neyse, size acıyorum sadece

Sınava gelirken üst üste toplu taşımaya binen öğrenciyi görmeyen akıl, maskeli mesafeli ortamda öğrenci ve görevlileri aşısız öğretmenden korumak için kafa yoruyorsa mantığın selâsı okunmuş demektir. Yahu böyle ortamda bilim ne arasın...

Tamam aldım kabul ettim hocam haklısınız, aşısızlar tehdit oluşturuyor.Yazın tatilde dip dipe otellerde parti yapan turistlerde hiç hastalık yoktu dimi hocam. Onlar gidince Eylülde ortaya çıktı hemde öğretmenlerden ama aşısız.
O zaman neden hala maskeli dolaşıyorsunuz. Neden bir doz sonra aşısız kabul ediliyorsunuz, nede hala iki doz aşılı iken aşısız gibi yüzünüze yüzünüze ekran karşısında korumuyor diye bas bas bağırıyorlar. Aşılı olan ama temaslı olanlara neden test ve karantina uygulanıyor. Etrafımda aşı olmuş ama hastalanmışi 14 gün karntina uygulanan bir çok kişi var. Neden kapalı spor salonlarında hes sormadan, test yapılmadan binlerce kii ile kongreler yapılırken sesiniz çıkmadı. Hes sorgulamadan, aşıya bakmadan o kadar çok konser ve etkinlikler var ki? Hala insanların aklında NEDENler niye var hala. ây turuistten korkmadınız Aşı olmayan öğretmenden mi korkuyorsunuz. 2 Yıldır ülke nüfusuna oran ile hastalık geçirenlerin yüzdesi kaç hocam. Önceden vaka istatistikleri vardı Sonra harita sonra aşılı harita sonra 2 doz aşılı harita sonra 3 dozlu harita mı başka bir şey mi gelecek?

DSÖ kimdir,nedir, necidir? Daha önceden neden Türkiyede ofisi yoktu pandemi ile süper korumalı maddeler ile ofis açıldı? https://www2.tbmm.gov.tr/d27/2/2-1803.pdf Konsolosluklarda bu kadar koruyucu maddeler var mı hocam?

Amerika gelir düzeyi düşük 6. ülke Türkiye'nin de içinde olduğu deneme aşılarını neden gönderiyor? Amerika öğretmenlere uygulanan kısıtlamalardan vargeçti neden? Avrupa ülkeleri birer birer tedbirleri tamamen kaldırıyor. Niye?

Tamam tedbir alınsın ama birine bal verip diğerini bakıtmasınlar. Uygulanacaksa herkese uygulansın. Neden öğretmenler? Tüm memurlar değil? En çok hastalar ile etkileşim içinde olan sağlık çalışanları değil? Tüm ülke giriş çıkışları 1. aylığına kapansın, tüm ülke testten geçsin. 1 ay kimse dışarıya çıkmsın var mısınız? Yok neden ekonomi çöker. Gerek te yok bırakarın dayatma ile değil Toplumsal Bağışıklık ile korku dayatama yapmadan bitsin. Siz aşılısınız sizde tehdit yok mu var mı?

Son düzenleme:
pcr testi zorunluluğu neden geldi? pardon siz onada karşısınız değilmi? zaten sürece ilk coronaya inanmamakla başladınız, şimdi o konuda fikir değiştirmek zorunda kaldınız her neyse....aşıya karşıyım, pcr testine karşıyım, sınav görevi verilmemesine karşıyım, yahu siz öğretmenmisiniz arkadaşlar, öğretmen bilim dünyasının temsilcisidir, siz yaptığınız işle çelişiyorsunuz ilk başta. neyse, size acıyorum sadece
Sen istediğine acımaya devam et o sorun değil de "siz öğretmen misiniz?" deme bence. Öğretmenlik kriterlerini siz belirlemiyorsunuz. Her gün, iki günde verdiğim negatif pcr test sonucumla 800 öğrenci ve 50 öğretmen arasına giriyorum, burada sorun yok, 20 kişilik sınavda 2 öğretmen için tehdit oluşturuyorum öyle mi? Komik. Daha komiği hiç test olmadan sadece aşılı olduğu için sınava girebilen öğretmen ve öğrenciler için tehdit oluşturmamız.

Hocam kimi kimden koruyor yazık gerçekten bu zekaya. Şu an aşıyı savunan uzmanlar bile aşılı ve aşısızda aynı oranda virüs yükü olduğundan bahsediyorlar. Ki pandemiyi aşının değil hastalığı atlatanların(aşılı olsa bile) doğal bağışıklık geçirerek bitirebileceğini söylüyorlar. Siz neden bahsediyorsunuz.
Virüs bulastırırmışız peh, o argümanlar eskide kaldı...

Benim öğretmenliğimi sorgulamak haddinize değildir, hakkınız hiç değildir! 2 kere covid geçirdim, covid geçirip geçirmediğinizi bilmiyorum, sizin gibi virüsün etkisizini değil gerçeğini hemi de mutasyonlusunu aldım. :p:cool: Çok şükür hastaneye yatmadan, şimdilik bir zararını görmeden atlattım, atlatıyorum. Şimdi sorun bakalım sağlık bakanlığına, bilim kuruluna: 2 kere virüsün kendisini geçiren mi daha güvenli, virüsün etkisizleştirilmişini (tabi size gerçek aşı denk geldi ise, faz3 çalışmaları kapsamında gerçek aşı yapılmayanlar var, bakanlık ilk zamanlarda bunu söylüyordu ama sonra söylemedi tepki almamak için) vücuduna zerk ettiren mi? Umarım soruma cevap verirsiniz. Bu arada aşı karşıtı değilim, önüme gelene mrna aşısı olmayın diyorum, çünkü ileride ne yapacağı belli değil. Ama sizin gibi aşıperver, saygısız kişiler sayesinde aşı karşıtı olmama ramak kaldı!

Arkadaşlar sınavda görev almayla ilgili böyle bir yazı gelmiş il Memlere. Burada hastalığı atlatan kişiler için 6 aylık bağışıklık süresine kadar pcr testi veya aşı istemiyor. Ancak mebbiste sistem hala gerek isteğe bağlı, gerekse res'en sınav görev başvurusunu kabul etmiyor.
Görevlilere sorduğumuzda ise hastalık atlatanlarda da bir aşının zorunlu olduğu söylendi.
Sizce hangi gerekçeye ya da resmi yazıya istinaden böyle bir karar almış olabilirler?

b7f41e8d-7024-4a99-86dd-b560326f9dc4.jpg

Arkadaşlar sınavda görev almayla ilgili böyle bir yazı gelmiş il Memlere. Burada hastalığı atlatan kişiler için 6 aylık bağışıklık süresine kadar pcr testi veya aşı istemiyor. Ancak mebbiste sistem hala gerek isteğe bağlı, gerekse res'en sınav görev başvurusunu kabul etmiyor.
Görevlilere sorduğumuzda ise hastalık atlatanlarda da bir aşının zorunlu olduğu söylendi.
Sizce hangi gerekçeye ya da resmi yazıya istinaden böyle bir karar almış olabilirler?

Ekli dosyayı görüntüle 70529
Hocam bugün ilçe mem'i arayıp sordum. Covid sonrası bağışıklık süresi 6 ay değil 1 aymış. Sonrasında 2 doz aşı+14 gün süreden sonra görev verilebiliyor dediler.

Hocam bugün ilçe mem'i arayıp sordum. Covid sonrası bağışıklık süresi 6 ay değil 1 aymış. Sonrasında 2 doz aşı+14 gün süreden sonra görev verilebiliyor dediler.
mebin covid hattı 180 gün yani 6 ay diye bana resmi cevap verdi, ama cevabı ben telefonla aldım, sistemlerinde kayıtlıdır. Bu genelge çıktıktan sonra hes uygulamasına baktım, nisan ayında covid olmuştum, genelgeye uygun yazıyordu, eylül ayında yine covid oldum, bir ay geçince unutmazsam buraya yazarım.

Evet sonunda bugün görev geldi arkadaşlar. Muhtemelen sistemde değişikliğe gidildi..

Bu zulmü yapanlara hakkımı helal etmiyorum. Aşı falan olmadım olmayı da düşünmüyorum. Ama bu yıldırmadır. Gönderdikleri resmi yazı yaptıkları iş ile çelişiyor bir kere.
48 saat için PCR negatiflere görev verilir deniyor. İyi de görevler 10 gün önce dağıtılıyor. Sanki görevlendirmeleri 48 saat kala mı yapıyorsun ki PCR testi yaptıralım.

Sınava gelene aşı PCR sorma öğretmene yıldırma politikası izle. Bir de burada hala bazıları aşı pardon deneysel sıvı olmayana görev verilmemesini haklı buluyor.
Gözleriniz var görmüyorsunuz aşı ile biteydi şimdiye kadar bitmişti.

Aşılısın ya da hastalığı ondan ona atlatan belirti göstermeyen süper taşıyıcısın galiba... bize acıdığına göre. biz özü sözü bir hastaysak hastayız, sizin gibi aşılı bukalemun değil.

Son düzenleme:
Geri