Ağrı Nasıldır Bilenler Bakabilir mi?

Kodla Büyü

k0d3r

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Kardeşim şu anda Burdur'da asker öğretmen. Görev yeri belli oldu Ağrı/Merkez. Ağrı-Merkez hakkında bilgisi olanlar yazabilirse çok sevinirim.

Ağrı nasıl bir şehirdir, ne gibi sıkıntılar vardır, ev tutma durumları, öğretmenevi vb.

Şimdiden teşekkürler.

ev bulunur hocam. bol bol kalın kıyafet alsın.ayağınada kaymaz bi bot :mrgreen: hayat biraz pahalıdır. :tr:

ben de asker öğretmenliği orada yaptım, hamur ilçesinin köyünde çalıştım ama merkeze yakındı, merkezde kaldım
hocam müthiş derecede soğuk, asosyal ... gezebileceğin yer çok az. hava kararınca sokakta bayan göremezsin zaten. eğitim seviyesi çok fazla düşük. kuralsızlık diz boyu. tek artı yönü terör olayı yoktu, dediklerine göre geçiş bölgesi olduğundan terör sorunu yokmuş merkezin. memleketime 19 saat uzaklıktaydı. çok şükür o günleri atlattım :)
hocam ev bulmak kolay , iyi bir ev arkadaşı ve ev sahibi bulmalı bulmalı. ilk başta eve çıktım ama ev arkadaşlarıyla anlaşamayınca ayrılmak zorunda kaldım. ben evden ayrılırken diğer ev arkadaşlarımı apartman yöneticisi(muhtemelen ev sahibinin de payı var) tehdit etmişti :D o yüzden ev sahibini filan iyi araştırın , her tip adam çıkıyor karşınıza
öğretmen evinde odalar 2 kişilik, muhtemelen ağrıya çok kontenjan verirler ve öğretmen evinde zor yer bulur. karayollarının misafirhanesinde de kalabilir.

Anadolu Lisesi dediğine bakmayın sayın hocam, Anadolu yapılmadan önce Ağrı'nın en kötü liselerinden biriymiş. Ben iki yıldır oradayım. Son 1-2 senedir düzelme sürecine gitmiştir sanırım. Kiralık evler 300-600 tl arasıdır. Ayrıca 200-300 gibi yakıt ödersiniz. Soğukları bitmek tükenmek bilmez. Bu yıl aşırı soğuklar oldu -35, -40 lar görüldü. Öğretmen evi çok büyük değildir. Yer bulunabilir fakat evden daha rahatsız olacağınız kesindir, sonuçta küçük bir odada 2 kişi kalacaksınız. Günlük 15 tl idi bu sene. İlk gidildiğinde ağrı da kalacak yer bulma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz çünkü atama dönemlerinde Ağrı'ya çok fazla kontenjan verilir ve bir anda çok fazla öğretmen kalacak yer arar. Allah yardımcınız olsun. Hayırlısı olsun.

Geri