Ağdaki bilgisayarları göremiyorum

Kodla Büyü
Aşağıdaki şekildeki gibi bir bağlantı haritam var. Bilgisayarımla router'a kablosuz bağlandığımda modeme ya da hub'a direk bağlı olan bilgisayarları ağda göremiyorum. Routerdaki hub'a gelen kabloyu bilgisayara bağladığımda sıkıntım yok tüm bilgisayarları görüyorum ama kablosuz bağlandığımda göremiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum. Router markası Tl wr841n

Örnek.jpg

cihazlar aynı ağ grubunda mıdır/birden fazla ağ grubu var mı. cihazların IP adresleri nasıl

Sayın hocam, Routerdan bağlandığınızda ip numaranızı kontrol ediniz bir de direk olarak switchden bağlandığınızda ip numaranızı kontrol ediniz.
Routerların hangi amaçla kullanmak istediğinzi gösteren genelde arka tarafında iki farklı ip numarası (ağı genişletmek mi "switch gibi", farklı bir ağ kurmak mı) sizinki ikinci şekilde ayarlı olduğundan diğer bilgisayarları görmüyor. ben bu yöntemi kurumda laboratuvarda kullanıyorum. laboratuvardaki bilgisayarlar dışardaki bilgisayarları görmüyor (Özellikle idare bilgisayarlar için böyle bir önlem almıştım).

Farklı ağ şeklinde görüyor. Ip no farklı veriyor.router özelliğinden ötürü. Router özelliğini iptal edip acces point özelliği sağlasam sorunum çözülebilir sanırım ama yapamadım. Internette bir takım videolar gördüm ama işe yaramadı hata verdi. Dhcp özelliğini kapattım. Modeme uygun Lan ip i tanımlayınca subnet(alt k ağ maskesi) kablosuz ile aynıolamaz hatasını verdi.

Utkuay hocam sorunum aynen söylediğiniz gibi ikinci sorun. Switch gibi kullanmak istiyorum. Ama farklı bir ağ olarak görüyor. Router a gelen kabloyu bilgisayara takarsam sorun yok. Ama router a bağlayıp routerdan kablosuz alırsam ortalık karışıyor. 192.168.1 serisinden ip almak yerine 192.168.0 serisinden ip verip internete erişim sağlıyor

Geri