Açık uçlu sınav analiz programi

Kodla Büyü

theliony

Seçkin Üye
Seçkin Üye
GÜNCELLENDİ OKUL ADI KISMINDA GÜNCELLEME YAPTIM.
Açık uçlu sınav analiz programı
Açık Uçlu Yazılı Sınav Analiz Programı ile;

• Açık Uçlu Sınav Analiz programının V3.4 (22 aralık 2023) versiyonu yayında.
  • Senaryo Gir ekranında Senaryo seçimi yapabilir. Ayrıca bu sayfanın çıktısını alarak sınavlarınızla birlikte saklayabilir raporunuza ek yapabilirsiniz.
  • Senaryo Not Baremi ve Senaryo Kazanımları otomatik yüklendi.
  • Düşük oranlı kazanımlarla ilgili alınacak tedbirler rapor ekranı eklendi.
  • Bu güncelleme ile sınav analizine e okul uyumlu liste yapısı eklendi. Kopyala yapıştır yaparak e okuldan aldığınız listeyi programa alabilirsiniz.
  • 40 Öğrenci sayısına kadar kullanılabilir.
  • Düşük düzeyde kalan kazanımlarınızı tespit edip bu kazanımlara yönelik TEDBİRLERİ tedbir sayfasından rapor alabilirsiniz.
  • Sınav notlarınızı girdikten sınıf analizinizi çeşitli grafikler ve bilgiler eşliğinde rapor alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• SBD-ACIK-UCLU-SINAV-ANALIZ-V3.4-1.rar
    4.6 MB · Görüntüleme: 523
Son düzenleme:
12 Sınıf x 40 Öğrenci x 10 soru = 4800 tane puanı tek tek yazarak analiz oluşturacağız yani.
yoksa ben bir yeri mi atlıyorum?

ben sınavı google forms üzerinden yaptım.
sonuçları e-tablolara aktar seçince iste analiz datası elimizde...
örnek olsun diye attım sınavlarımı.

Ekli dosyalar

• BTY 9-1-1 - Google Formlar.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 215
  • BTY 10-1-1 - Google Formlar.pdf
    148.9 KB · Görüntüleme: 96
  • Sınav 6-2-2 Scratch - Google Formlar.pdf
    653.6 KB · Görüntüleme: 85
  • Sınav 5-2-2 Blockly2 - Google Formlar.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 75
Geçen hafta itibariyle müdür her öğretmenden yazıyla istedi. Mecbur yaptık. Gereksiz iş yükü, kağıt israfı.
Bilineni kağıda dökme işi. Yarım saati aldı kısa fakat yine de saçma. Bu arada linkteki dosyayı kullanarak yaptım. Kullanışlı bir program, yapanın emeğine sağlık.

Çok şahane hazırlanmış. Ellerinize sağlık. Allah razı olsun.
umarım müdürler bunu yapmamızı istemezler. doldurması çok uğraştırır.
Ben test usulü iken kodlama ile cevaplattırıp ZİPGRADE uygulaması ile taratıyordum. Uygulama zaten sınav analizini anında yapıyordu. şimdi klasik sınava geçince bu kolaylıktan mahrum kaldım. ama öğrencileri öğrenmesi için klasik sınav daha faydalı, bizi uğraştırsa da...

Çok şahane hazırlanmış. Ellerinize sağlık. Allah razı olsun.
umarım müdürler bunu yapmamızı istemezler. doldurması çok uğraştırır.
Ben test usulü iken kodlama ile cevaplattırıp ZİPGRADE uygulaması ile taratıyordum. Uygulama zaten sınav analizini anında yapıyordu. şimdi klasik sınava geçince bu kolaylıktan mahrum kaldım. ama öğrencileri öğrenmesi için klasik sınav daha faydalı, bizi uğraştırsa da...
hocam ben de zipgrade uygulamasını kullanıyorum. ama o uygulamada sorular için kazanım yazmayı ve analizini göremedim ?

hocam ben de zipgrade uygulamasını kullanıyorum. ama o uygulamada sorular için kazanım yazmayı ve analizini göremedim ?
Hocam uygulamada "etiket" ekleme diye birşey var. Onu Kazanım olarak düşünüp o şekilde kazanımları ekledikten sonra cevap anahtarundaki her soru için i İşaretine basıp oradan etiket(kazanım) tanıtılabiliniyor.

Analizi görebilmek için bilgisayardan(web tarayıcıdan) zipgrade.com sitesine üyelik bilgilerinizle giriş yaptığınızda her test için şube şube veya sınıf seviyesinde analizleri veriyor.
Ayrıca web sitesinde bir çok işi yapmak telefonla uygulama üzerinde yapmaktan kolay ve ek özellikler var.

Ama klasik sınava geçtiğimiz için artık zipgrade pek işimize yaramıcak. Ben bu sene premium üyeliğe( 150 TL) geçmiyorum.
Yaptığı işe göre matah bir para değil ama bir işe yaramıcak artık)

IMG-20231228-WA0000.jpg

Geri