açık lise sınavı görevlendirme istatistikleri

Kodla Büyü

ozahit

Aktif Üye
şuan mebbis sınav istatistiklerine bakıyorum. Benim puanım 257, 5 sınavda hiç çıkmadı. sınavın 2 tanesi 252 puanda kalmış fakat sınavın birinde en yüksek puan 439 yazıyor ve bu sınavdada bana puan sıralamasına göre görevlendirilemediniz yazıyor. bu nasıl bir sistemdir. kendi kendisi ile çelişiyor. bunla ilgili bir şikayette bulunacak olsak nereye bulunmamız gerekir...

Hic yardimci olmuyorlar ile basvurun dilekceyle basvurun ancak cevaplari tatmin edici degil
Biz de ankaranin yaptigina bagliyiz diyorlar

ozahit' Alıntı:
şuan mebbis sınav istatistiklerine bakıyorum. Benim puanım 257, 5 sınavda hiç çıkmadı. sınavın 2 tanesi 252 puanda kalmış fakat sınavın birinde en yüksek puan 439 yazıyor ve bu sınavdada bana puan sıralamasına göre görevlendirilemediniz yazıyor. bu nasıl bir sistemdir. kendi kendisi ile çelişiyor. bunla ilgili bir şikayette bulunacak olsak nereye bulunmamız gerekir...

Tamamen aynı durum bende de var. Demekki yeni düzenleme ile adalet falan gelmemiş!

En yüksek 439 puan yazan sınav MTSK sınavımı??

Eğer Öyleyse : 439-188 = 251 Yani bu sınava 251 puanlı kişi yerleştirilmiş ve puanı 439 a çıkmış olabilir. Bundan önceki mesajlardan birisinde arkadaşlardan biri sınav puanlarının bu şekilde hesaplandığını yazmıştı da. Sadece tahmin yürütüyorum.

Aynı durum ben de var. açık lise3. oturumda en yüksek 376 puanla yerleştirme yapılmış.
Benim 220 puanım olmasına rağmen Puan sıralamasına göre görevlendirilemediniz. diyor. Bu nasıl bir sistem anlam veremedim. Benden 150 puan fazla olan biri yerleştiriliyor. 150 puan an azından iki açık lise sınavı eder. 120 liradan 240 lira yapar.

ozahit' Alıntı:
İstatistik ekranının görüntüsünü atabilir misiniz?

Ona göre yorum yapalım.

Açık lise 3. sınavsa eğer sonradan iade görev isteyenler için okullara yazı gelmişti ve isteyenler liste halinde ilçeye gönderilmişti. Belki o yüzden sonradan görevlendirilenler arasında puanı yüksek olanlar vardır. Bizim ilçede böyle yapıldı. Diğerleri de benzerdir diye düşündüm. İstanbul/ Sultanbeyli

habib hocam aynı durum muş içinde geçerli en yuksek 363 ile kapanmış amapuanım 292 kaldı ki kendimi geçtim 189 puanlar bile görevlendirilmemiş.

habibocak' Alıntı:
ozahit' Alıntı:

Ona göre yorum yapalım.

Ekli dosyalar

• sss.jpg
    sss.jpg
    120.5 KB · Görüntüleme: 818
ozahit' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
ozahit' Alıntı:

Ona göre yorum yapalım.
Hocam,

Büyük ihtimal AÖL 3. oturumda puanı sizden yüksek olan birini Re'sen görevlendirme yapmışlar.

Resen görevlendirmeler sonucu puanlarda böyle bir durum olduğunu düşünüyorum bende. AOL 1-2 görevleriyle birlikte puanım 441 oldu. AOL 3. oturum(en yüksek puan 577) görev çıkmadı. En yüksek puan bilgisi; Resen ve 1-2. oturum olarak ayrı olarak gösterilirse sorun kalmaz.

egunay' Alıntı:
Resen görevlendirmeler sonucu puanlarda böyle bir durum olduğunu düşünüyorum bende. AOL 1-2 görevleriyle birlikte puanım 441 oldu. AOL 3. oturum(en yüksek puan 577) görev çıkmadı. En yüksek puan bilgisi; Resen ve 1-2. oturum olarak ayrı olarak gösterilirse sorun kalmaz.
Bende aynı düşüncedeyim.

habibocak' Alıntı:
egunay' Alıntı:
Bende aynı düşüncedeyim.
En azından resen atamalar istatistiklere yansitilmazsa insanların kafası karışmaz. Resen bir eliin parmaklıklar ini gecmiyordur zaten. Su an en çok konuşulan muhabbet bu, böyle güzel bir sistemi böyle ufak sorunlar yuzunden güvensiz hissine kaptırıp heba etmemek lazim.

unteach' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
egunay' Alıntı:
Bende aynı düşüncedeyim.
En azından resen atamalar istatistiklere yansitilmazsa insanların kafası karışmaz. Resen bir eliin parmaklıklar ini gecmiyordur zaten. Su an en çok konuşulan muhabbet bu, böyle güzel bir sistemi böyle ufak sorunlar yuzunden güvensiz hissine kaptırıp heba etmemek lazim.

hocam sistem tabiki güzel ama açık var.

görevini onaylamayan öğretmenden sonra görev vermek için ile düşen sınav oturumu için sistem sadece başvuranları puanı düşükten yükseğe sıralamalı ve il memler görev ataması yaparken eğer puanı yüksek kişiye görev veriliyorsa sistem daha düşük puanlı öğretmen var uyarısı yapmalı ve atama yapmamalı.

Doğrusu budur. tüm bilgilerde sayfada gösterilmeli. Resense resen yazmalı sistem atamışsa ona göre açıklama eklenmeli.

bomax01' Alıntı:
unteach' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
egunay' Alıntı:
Bende aynı düşüncedeyim.

hocam sistem tabiki güzel ama açık var.

görevini onaylamayan öğretmenden sonra görev vermek için ile düşen sınav oturumu için sistem sadece başvuranları puanı düşükten yükseğe sıralamalı ve il memler görev ataması yaparken eğer puanı yüksek kişiye görev veriliyorsa sistem daha düşük puanlı öğretmen var uyarısı yapmalı ve atama yapmamalı.

Doğrusu budur. tüm bilgilerde sayfada gösterilmeli. Resense resen yazmalı sistem atamışsa ona göre açıklama eklenmeli.
Hocam,

Mebbiste zaten küçük puandan yüksek puana göre sıralıyor. İl/İlçelerin büyük çoğunluğu puana göre re'sen görevlendirme yapıyor.

Re'sen yazmasını ileteyim.

unteach' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
egunay' Alıntı:
Bende aynı düşüncedeyim.
Aynen Hocam.

hocam re'sen atamalar yapılırken öncelik olarak göreve başvurup çıkmamış öğretmenlerden ve küçük puanlıdan başlanabilse eğer yoksa yine küçük puandan başlayıp öğretmenlere verilebilse güzel olmazmı. Adam istediğine veremese.

İl/İlçe MEM lerin resen görevlendirmelerde de düşük puanlılardan başlaması gerekiyor aslında. Ama bazı İl/ilçe MEM deki arkadaşlar bu puan sıralı listelerin nerden bakılacağını bilmediği için rastgele görevlendirme yapmak durumunda kalmıştır. Yavaş yavaş sistemin çalışma mantığı ve menülerin yerleri öğrenildikten sonra bu sorunların tamamının kaybolacağını düşünüyorum. Geçiş süreçleri her zaman sancılı olmuştur.

Arkadaşların dediği gibi ikinci turda da gene sistemin gene sıralama yapıp görev vermesi lazım resen olması doğru değil.Madem puanla yapılıyor.

iambilisimci' Alıntı:
Arkadaşların dediği gibi ikinci turda da gene sistemin gene sıralama yapıp görev vermesi lazım resen olması doğru değil.Madem puanla yapılıyor.
Hocam,

Zaten sistem ikinci turda da otomatik puana göre veriyor. En son eksik kalanlar için re'sen görevlendirme yapılıyor.

Re'sen görevlendirmeler Perşembe ve Cuma günü yapılıyor. Sistemin otomatik olarak 3. yerleştirmeyi yapması ve onların onaylaması için yeterli zaman yok. O yüzden re'sen görevlendirme diye bir şey var.

Önce halletsinler diyecek arkadaşlar için şimdiden cevaplayım. Sınav Binalarının, öğretmen ve öğrenci geldiği tarihi düşününce çok zor.

Habib hocam birde işin su tarafı var. Aof olsun osym olsun bu işleri günler öncesinden hallediyor.mebin takvimi neden bu kadar sıkıştırdigini anlamış değilim. Mesela bir hafta önce işlem yapılsa nolur ki...

unteach' Alıntı:
Habib hocam birde işin su tarafı var. Aof olsun osym olsun bu işleri günler öncesinden hallediyor.mebin takvimi neden bu kadar sıkıştırdigini anlamış değilim. Mesela bir hafta önce işlem yapılsa nolur ki...
Hocam,

Ölçme bilgileri Bilgi İşleme ne kadar önce verirse sistem o kadar önce açılır. Çoğu sorun listelerin geç gelmesinden kaynaklanıyor.

Ölçme yeni bir Genel Müdürlük olduğu için henüz sistemleri daha oturmadı. Zamanla oturur. Düzene girer.

Geri