98 format atmaya korkuyorum

Kodla Büyü

piraye

Üye
arkadaşlar benım labda bırtane wndows 98 pc var ve ben format atamıycam sanırım çünkü ben hıc 98 format atmadım ama pc içler acısı ve okuldakı öğretmenlern söledıklerıne göre xp kurulmuyomus,nolcak şimdiiiiiiiii:S:S:S:S:Slütfe yardım edinnn

ya image yada korkmayın atın formatı gitsin bişey olmaz yada xp kurun zaten xp bircok donanımı tanıyor ama min 128 ram oması lazım yoksa kağnı gibi çalışır

yaa hocam at gitsin format . Xp kurma elinde varsa 2000 kur bence donanımları tanır hemde seni uğraştırmaz paylaşım verebilirsin.

win98 kurulumu:(güzel bir anlatım-ders1 ders 2 ders 3 ders4 ve ders5 şeklinde vermiş..ders3 dışındakilere tıklayınca sanki diğerlerine geçmiyormuş gibi görünüyor ama merak etmeyin geçiyor----------------------anlatım açılan sayfanın biraz alt tarafında)

http://www.bilgisayarlisesi.com/windows98.asp

ya heryolu denedım olmuyooo sadece 2000 cdsı arıyorum bulum onu denıcem,ya zaten pc yarım saattte ancak acılıyo,çok canımı sıktı ya,okul çıkısı sınırımden ağladım,yardımlarınız ıcın tşk ederım farklı bı düşüncesi olan varmı,(artık hıc olmazsa pc acıkken 1 pardak su dökucem yanlıslık oldu deyıp benım unıvde kullandıgım bı pc vardı onu hedıye edıcem okula,offffffffffffffffffff nıye yapamıyorum ya :(

Su dökmek iyi fikir ama Hediye edeceğin bir PC varsa onu hediye et.

Sorun cıkaran bilgisayarıda Bilgisayarın Parçalarını anlatırken kullanacağın bir çalışma olarak kullanabilirsin.

Bugün bir makineye Slim kasanın Güç Kaynağını takmaya çalıştık.(Büyüklükler Eşit Değildi.)

Kasaya monte edebilmek için Büyük bir vidayı MÜDÜRüm Resmen ÇAKMIŞ.
AMA sınuç EVET EVET hAYATA GERİ DÖNDÜ!!!
:alkis:

aman 98 e format çekmeden önce mutlaka driverleri bul:)
Zamanın da az çekmedim 98 li bilgisayarlardan.
Kolay gelsin.

driver bulma problemin varsa winme kurmanı tavsiye ederim. Daha çok driver içeriyor.

ya yarın yıne ugrasıcam pc ile olmadı artık napım ya,driverler zaten yok o ayrı dert,müdür bey gunluk ne oldu oldumu pc dıo,ınanın bayan pc ci olmak daha zor,diğerlerıne format attım o numune pc hala aynı yaniii,yarın kı sonuctan sonra yıne yazarım arkadaşlar ama yine yapamıycam eminim :(

yarın olmazsa kasayı alıp.gurumuda alıp bi pc teknik servisine bırakıcam kasayı,artık yeter uyuyamıyorum çünkü :(

illa 98 mi kurmak zorundasın ??? bi de linux u dene bence ,okuldakilerede anlatırsın driverları olmadığını kuramayacağını filan ,driver yoksa hiç girme 98 formatına ,ayrıca bu kadar da korkulcak bişey yok bence ,herşeyi güzelce açıklarsın olur biter ,arayada bol bilgisayar terimi katarsan kimse pek bişey anlamaz zaten:)))

yalanları sıralayayım...

anakart yanmış...garantiside yok en az 400 ytl yer bu...

cdleri kayıp olmuş...bulunmaz artık...

98 in teknik tedariği bitti bill gates geçen yıl açıkladı...kusura bakmayın olmaz bu bilgisayar....

direk xp kurun....çalışmasın sonra onlar atarlar....

yok 98 cd si lazımsa göndereyim........

ama bence parçala onu öğrencilere tek tek parçaları tanıt.....

yada sadece msdos ta çalıştır benimgib at içine bir kütük programı koy kütüphaneye kitap al ver hesabı tutsun.....

fazlada üzülmeyiniz....baktınız olmuyor uğraşmayınız....bunlar eski ve yapılmaz o kadar...diyiniz....

bundan 3 sene önce ben 95 lerle uğraşıyordum bırakın 98 i..hepsini attım...yaramaz dedim çoğunuda kendim bozdum....cd sürücüsü yopktu....amannnnnnnn kabus gibi günlerdi....

:sleep:

Win 98 cdsi varsa hiç korkma! Anlatığım yöntemi uygula.
1. Driverları yedekle -Driver_Genius_Professional_2007 programını kullan
tüm sürücüleri cd yada diğer partitiona al.
2.Win98 Başlangıç disketi oluştur.
3. Disketle başlat, format at ( format c:/)
4.Cd den win98 kur
5.Sürücüleri yedekten kur. (verdiğim program tüm sürücüleri tek bir exe dosyası yapabiliyor)

win98 cdin varsa başlangıç disketine de gerek yok.setup ayarlarından cd'den başlatı ayarlaya.win98 cdsini takıp windowsu cd-rom desteği ile başlatı seç.ms-dos da açılır bilgisayar.Ms-dos biliyosan kolay.cd-roma girip win98 klasörüne giriyosun.fdisk mi yapcan,format mı atcan hangisini istersen yap.Format attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatırken de aynı yolla ms-dosa geliyosun.cdden win98 klasörüne girip kur komutuyla iş biter.Driver cdleri okulda mutlaka vardır.Tüm idarenin odalarını araştır.

Bilgisayarların ne marka?Eğer koçsistemin kurduğu beko ise bende image var.gönderebilirim.

Geri