.

Kodla Büyü
O zaman bizim bordo bereliler esedi alsinlar getirsinler bir sorgulayalim sunu derdin ne.suriyeye biz oturalim halkda sevinir

endoplazmik bi kulum' Alıntı:
finefrenzy sen irak ile suriye nin cevabini ver benim hakkimda onyargili konusma :wink: ben her seyi elestiren biri degilim ancak yanlis gorduklerimi elestiririm.. sen kendine bir bak aynada.. yazdigin satirlari tersinden oku sen de olumlu yandan bakiyorum diyorsun da olumsuzluklari gormuyorsun :tr:

hiç bir yönetim 4-4 lük değildir. hükümetin suriye politikasında da elbette yanlış tutumlar vardır ancak tamamen kestirip atmak niye?

tarafsız yönetim olur mu hocam? iki seçenek var:

1. nato ekseni
2. rus ekseni

seç hangisini istersen...

Ne Türk Birliği ne İslam Birliği ne zırvalıyorsunuz. Orayı Esaddan sonra kim alırsa alsın amerika ve İsraile biat etmek zorunda kalacak. Esad en azından Rus İran Çin bloğuna daha yakın durduğu için İsrailin oyunlarını nispeten bozuyor. Esadın gitmesi demek ilk önce bölgesel bir kürt yönetimi kurulması demektir. Ondan sonraki aşamadada bu arap baharı dediğiniz saçmalığın Türkiyeye sıçramasıdır.

eskiden şöyle yapmış böyle yapmış... biz suriyemiyiz arkadaş... daha bugün çıkıp Hüseyin Çelik gözümüzün içine baka baka böyle bir şey yok demedi mi...

Bundan 2 sene sonra Barzani Güney Doğuda halkım eziliyor diye bize aynı şeyi yapsa ne yapacağız...

Bu işin içine bu kadar girilmelimiydi... Esad köküne kibrit suyu devrilse de kurtulsak... yalnız gelecek adamlar aynı şeyi yaparsa hükümet aynı desteğimi verecek...

Bundan 2 sene önce ermenistanla ilgili bir meselede "eskiden çevremizdeki herkes ile düşmandık şimdi barış içinde yaşıyoruz... statükonun bize dayattığı düşmanlıklar yok" demişti Hüseyin Çelik... Deniz BAYKAL cevaben "Suriye hala hatayı haritalarında kendi toprağı gibi gösteriyor... Yunanistan ile kıta sahanlığı problemli... Ermenistan sorunlar hala sürmekte yalancı bahar sürüyorsunuz" dedi... Ahmet DAVUTOĞLU cevap olarak "önemli olan barışçıl bir biçimde onları çözüm için ikna etmek" demişti

bu muhabbetten sonra Bugün gayet iki yüzlü bir şekilde hükümet sözcüsü "CHP hatayda gözü olan baas rejimini destekliyor" diyor. 2 sene önce sizin için sorun değildi... ama adam suçlamaya gelince... Cidden artık miğde bulantısından başka birşey hissetmiyorum hükümetin suriye politikasında

Bu vakitten sonra milliyetçi kadrolar ülkeyi kan gölüne çevirir bölünmeyi hızlandırır. Benim görebildiğim tek şey olağanüstü hal bölgeleri oluşturulmalı ve yine 90lardaki gibi özel kuvvetlerin muhbirlerle işbirliği içinde o bölgenin kışkırtıcı kişilerini temizlemeleridir. İşin kötüsü bana göre tek kurtuluş yoluda odur. Bu pislik ilelebet bize sıçrayacak RTE gibiler 7 sülalesine yetecek parayı nasıl olsa bankalarda tutuyor olan bu ülkeye olacak.

:+1:
pisagorean' Alıntı:
Öyle ya bizim ordu tüm üst kademesiyle içerde. Eeee bi ordu ihtiyacı hasıl olmuştu, aranan kan bulunmuş :D Görün bunları görün artık görün be :D Bu da mı gol değil a....k....

finefrenzy hocam çok kritik bir yerde kendinizle çelişmişsiniz

finefrenzy' Alıntı:
Başbakan esed a kardeşim derken, esed halkını katletmiyordu,

demişsiniz, sonra da

finefrenzy' Alıntı:
Hocam her ülke kendi çıkarına göre neler neler yapmaz ki...Esed ve babası yıllardı pkk yı destekledi, apo denen o pisliği kim yıllarca misafir etti? esed şu an pkk yı ateşliyor. antep i bombalayan o ***** ve boru hattını patlatırken yanan kadın nereli bir araştırın derim...

bunları söylemişsiniz, eskiden esad halkını katletmiyordu ama aynı zamanda pkk yı destekliyordu öyle mi sizin söyleminizle! Yine de kardeş denebildi. Fark Suriye halkı ölmüyordu onun yerine pkk askerimizi şehit ediyordu. O zaman ölenler kardeşim demeye engel değildi yani. Bu mantık işte pkk nin köpeği, teröristin ağası Barzani'ye abi diye sarılanların mantığıdır. Bu kadar gayri İslami ve gayri millidir. Savunulacak hiçbir tarafı yoktur. Hükümetin yaptığı iyi işler de konuşulabilir ama bu konuda su götürmez şekilde çuvalladılar.

umarım suriyedeki iç karışıklık bir an önce biter.. verdikleri telefon numarasını arayan oldumu..

Yaa Arkadadaşlar aylardır çok merak ettiğim bir durum var bilmiyorum ve merak ediyorum, Allah rızası için birisi şunun teknik açılımını yapsın: 50 yıldır babası ile birlikte isimleri "Esad" olan bu şahıs, ne oldu da son bir yıldır isminde evrimleşme geçirip "Esed" oldu ??? Bilgilendirebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Merak ettiğim bir kaç konu daha var mesela; filistinde herşey yoluna mı girdi,zulüm bitti mi, herşey süt liman mı oldu? Neden hiç haber yok, 30 sn dahi olsa yok özellikle arıyorum var mı diye yok... İsraille kanlı bıçaklıydık sulh mu sağlandı? Ya da şöyle soralım çevresindeki her türlü basit olaya mudahil olan İsrail yanı başındaki Suriye konusunda neden bu kadar suskun... Yoksa ihaleyi bize mi bıraktı (Bu konuda en fazla ses bizden çıkınca fikir jimnastiği yapıyorum yanlış anlamayın...)

Arap baharı maskesinin ardından Amerikan güneşi olduğu ortaya çıkmış...(Zaten duydum duyalı bu isme ısınamamıştım-"arap baharı". çok egzotik bir isim kimler bulmuşsa çok başarılı bir çalışma <amerikalılar hakkaten bu işten anlıyorlar> çalışma yapılacak yöreye bölgeye uygun motifler-isimler harikulade... örneğin kuzey ülkerinde <sovyet rusya topluluklarına bağlı bölgelerde> bu isim "bahar" olmuyorda "devrim" oluyor. Bkz:ukrayna-turuncu devrim. Neyse konuya dönelim...) Rusya ve avrupa ülkelerinin silah sanayilerinin satışları %50 oranında düşerken amerikan silah sanayi satışları 3 katlamış...Muhtemel şu ki canlanan ekonomisi geleceğe mutlu bir şekilde bakan amerikan halkı bırakırken (ki bu durum seçmenlere yansıyacaktır-amerikada ev satışlarındaki canlanma ekonomide dikkat çekiyormuş...), amerika başkanlık seçimlerinden bir müddet sonra da suriye sorunu çözülür...kimsenin merakı olmasın...Başa döneyim peki bunun neresinde arap neresinde bahar???

Gündem de yoğun tabi... Esad ailesi bodrum da tatil yaparken, başbakanımızla beraber yapmışlar tatili yok oyle olmamış sadece ziyaretine gidilmiş.(medya önünde olmadık sözler söyleceksin sonra ziyaret falan...Siyaset çok enterasan) Yok "kardeşim" demiş, yok önce demiş, yok sonra demiş...Berlusconi ye de "aziz dostum" demişti, çok mu??? Atalarımız çok güzel söylemiş: Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim...

Nerden tutsan konu dallanıp budaklanıyor. Belki bu söylediklerim çok karışık ilgisiz gibi gelebilir benim gördüğüm yerden bakarsanız hepsi çok bağlantılı ama takdir tabi sizin arkadaşlar (anlamı olan eleştiriler gelir bizde bilmediklerimizi öğrenirsek mutlu oluruz) ben sadece düşündüklerimi yazıya çevirdim...Son söz gündeme ve baştakilere bakınca atalarımız derler ya: Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz... Aynen öyle gerçekten(Komşularla 0 sorun politikasına istanden)...

o kamlarda 150 falz suç işlenmiş 350 kişi hakkında işlem yapılmıştır bu iş nasıl olur adamlar hem misafir hemde suç işliyor besle kargayı oysun gözünü

Bu arada arkadaşlar konuya sebep olan sitedeki telefon numarası durmasına rağmen anakarargah açıklaması kaldırılmış...Bir saat önce Hüseyin Çelik, Haberturk de konuşurken kendisinin de aynı siteye girdiğini fakat "Ana karargah:Hatay" diye birşeye rastlamadığını söyleyince hadi canım diyip kalkıp baktım...hakkaten kaldırılmış, enterasan değil mi :idea:

Tam okuyamadım yukarıda yazılanları ama sanırım bi arkadaşımız "Esad o zaman kendi halkını katletmiyordu..." gibisinden yazmış sanırım. Bende soruyorum iki sene önce Esad diktatör değil miydi? İki sene önce kardeşim denilen Esad halkının tüm isteklerine cevap veriyordu da şimdi mi vermiyor? O zaman daha demokrasi kavramı yoktu da bu iki sene içinde mi demokrasi bulundu?

fotomontaj diyecekler ama burada birçok arkadaş gözü ile gördü. ben gören arkadaşlara nostalji olsun diye resmi bırakayım...

Ekli dosyalar

• A1cz5huCMAADx44.png
    A1cz5huCMAADx44.png
    142.7 KB · Görüntüleme: 335
Geri