9 Haziran SBS grevi

Kodla Büyü

turantur

Üye
arkadaşlar ben ısparta'da bir ilköğretim ok. öğretmenim. Bugün ıspartadaki tüm sendikaları aradım. 9 haziranda yapılacak olan SBS sınavında hiç bir öğretmen görev istemesin yeni bir grev daha yapalım diye. Bu sayede sadece öğretmenler olarak sesimizi duyurabiliriz. Hizmetli bile bizden daha yüksek para alacaksa bırakalım kim sınavı yaparsa yapsın. Bulunduğum okuldaki 35 öğretmen arkadaşda bu fikire destek veriyor. Lütfen herkes okulundaki sendika temsilcisine bu fikri söylesin. Hatta Ankaradaki sendikaların genel merkezlerini arayalım. Öğretmenler olarak bereber hareket edelim.

ben bütün sendikalara mail attım arkadaşlar sizden de bekliyoruz....bu forumdaki 1000 kişi atsa yeter diye düşünüyorum....

zilal' Alıntı:
güzel fikir.. bakalım ne yapacaklar. başka memurlara verirlermiş :D

veremezler sayı yetmez...artı memurlar böyle birşeye alet olmaz....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MAİL KONUSU: SBS SINAVI VE GREV

SAYIN SENDİKA YETKİLİLERİ: 9 haziranda yapılacak olan SBS sınavında hiç bir öğretmen görev istemesin yeni bir grev daha yapalım ...

Eposta: bilgi@egitimsen.org.tr

E-Posta: gds@turkegitimsen.org.tr

E-Posta: egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr

Bugün okula gitmedim, öğleye kadar yattım. Kesilecek 4 saat ek dersle daha da fakirleşmedim.
Hafta sonu gidilecek sınavdan verecekleri 5 saat ek ders karşılığı yani 39 Lira ile de hangi memurlar zengin olmak istiyorsa onlara görev versinler :puhaha: .

devletin işi durmaz.. orada gözetmenlik yapacak kişinin illa öğretmen olması şart değil. memurlar bu işin üstüne balıklama atlar.

tayinci42' Alıntı:
devletin işi durmaz.. orada gözetmenlik yapacak kişinin illa öğretmen olması şart değil. memurlar bu işin üstüne balıklama atlar.

atlasın hocam. Bizim derdimiz ses getirmek birlik olmak. Ayrıca o kadar insanı zor bulurlar.

"Kendi öğrencilerimiz" Doğru söylüyorsun hocam..

Ama
hiç bir zaman şu lafı hükümetten duymadım "Benim öğretmenim, benim doktorum, benim Memurum..." uzar gider...

O öğrencilerimiz mağdur olmasın diye yıllardır kendimizden verdik..Artık o öğrencilerin velilerinin de aklı başına gelsin yöneticilerini iyi seçsin.
Yakında öğretmeni veliye kırdıracaklar ve kıs kıs gülecekler her zamanki gibi.Düşman gördüklerini mutlaka birilerine hedef gösteririyorlar. Memuru memura, öğretmeni veliye-öğrenciye.....

tinyamasisurum0' Alıntı:
kendi öğrencilerimize niye zarar veriyoruz ki..

eylem dedik bugün iş bıraktık.. olması gereken bu
Kimse kendi öğrencimize zarar vermek niyetinde değil. Zaten bugüne kadar hemen her meslek grubunda bu tarz eylemler belli aralıklarla yapılırken sadece öğretmenler arasında bu masum çocukların günahı ne diyerek yapılmadı. Haklılar, haklıyız çocuklarımızın hiç bir günahı yok.

Fakat ben bu fikri destekliyorum. 40 liraya hiç birimiz muhtaç değiliz ve zengin falan da olmayız. Ama artık bir şekilde toplumda oluşturulan öğretmenler yata yata para alıyor, bir sürü para alıyorlar gözleri doymuyor mantığını kırmamız lazım.

Bu ek ödeme bile basında bir çok kez "ÖĞRETMENLERE EK ÖDEME MÜJDESİ" başlığı altında verildi ve bugün bir sürü insan her gün öğretmenlere zam yapılıyor sanıyor. Ek ödeme aldık, bir sürü zam aldık hala eylem yapıyoruz sanıyor.

Daha bugün sitede bir resim gördüm üs tarafa bugün yapılan eylemden bir bir kare koymuşlar ver üzerine BİZİM AÇLAR yazmışlar, alt tarafa da afrikalı çocukların resmini koymuşlar ve kendini bilmez bir akrabam bunu sosyal paylaşım sitesinde paylaşmış o kadar içime oturdu ki arkadaşlıktan çıkardım belki birkaç saçmalık daha paylaşır da dilimi tutamam kalbini kırarım diye. Toplum nezrinde geldiğimiz hal herkesçe malum.

Bir şekilde öğretmenin kıymetini bu halka yeniden hatırlatmamız lazım. Bunun başka çaresi yok. Resmen dalga konusu olmaya başladı artık kutsal mesleğimiz.

Sınav her şekilde yapılır. O hafta yapılmaz ise haftaya yapılır.

Birde şunu hatırlatmak isterim

Eylem varken Faruk ÇELİK televizyonda zam verdik buna şükür, neden eylem yapıyorlar,iş bırakıyorlar ki dedi. Bunun ne demek oluğunu hepimiz anladık herhalde. Çok da ....

Saygılarımla.

herohamster' Alıntı:
greve gerek yok sadeece katılmamayı isteyin yeterli olacaktır ben desteklerim :+1:

katılmamayı istemek bir işe yaramaz hocam. katılacak çok adam bulurlar. bence herkes sınav görevi almalı o gün gelince sendikalar tek bir ağızdan bugün sınav gözetmenliği görevimizi yerine getirmeyeceğiz grevdeyiz diye açıklama yapmalı. sınav o gün yapılamadığında bakın grev ne kadar anlamlı olur işte o zaman

sınav ücreti sbslerde farkli oluyor diye biliyorum yani 5 degil 10 saat ek ders olmasi lazim 5 ek ders acik lise acik ilkokulda vs oluyor.

bencede kimse görev alamsa çok ses getirir hatta sınavlar o hafta için öiptal edilir.. veee herkesin dikkati çekilir.. sonra ne olur bilinmez ama keşke tek yürek olunabilse dünki gibi...

gzegen' Alıntı:
sınav ücreti sbslerde farkli oluyor diye biliyorum yani 5 degil 10 saat ek ders olmasi lazim 5 ek ders acik lise acik ilkokulda vs oluyor.

o zaman görev isteyelim. 70 lira lira arabanın ilk taksitini öderiz :)

memole' Alıntı:
gzegen' Alıntı:

işte hocam gibi düşünen çok olacağı için isteyenlerin sayısı sınavı çıkarmaya yeter.

Valla hocalarım eylem yaparsak ek dersim kesilir diyen öğretmenler oldukça, bu eylem bir işe yaramaz, hatta bu durum onların hoşuna gider. İçten içe oh oh bunlar görev istemezse, kesin bana verilir die. Dün işe giden öğretmen sayısını düşünürsen sayı yeterli sbs sinavı yapmak için...

Eğitim-sen okul temsilcisi ile görüştüm. şuan bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. sbs sınavıyla beraber meb'in tüm sınavlarını protesto etmek için çalışma yaptıklarını söyledi.

cagdas' Alıntı:
memole' Alıntı:
gzegen' Alıntı:

işte hocam gibi düşünen çok olacağı için isteyenlerin sayısı sınavı çıkarmaya yeter.
hangimizi kastettiniz hocam ?

bu iş için kamusen genel merkezi ile bizzat görüşeceğim. arkadaşlar sizde bu iş için bolca mail gönderin. bu çok etkili bir eylem olur. eğer bu sınavda görevlendirebilecek öğretmen bulamazlarsa iş ozaman sıkıntıya girer. bakanda öğretmenin gücünü anlasın

Bizim okulda topluca girilmiyor tabi yine herkesin insiyatifinde ama hiç kimse sınava katılmayacak.

arkadaşlar bu eylemin etkili olması için öncelikle tüm öğretmenlerin
görev alması gerekiyor.
tabi son gün rapor alarak sınava gitmezse yerine memur da bulamazlar :DD

Geri