6. sınıflar 2. dönem için konu tavsiye

Kodla Büyü

asa001

Aktif Üye
arkadaşlar ilk dönem scratch anlattım,geçen sene de word,powerpoint anlatmıştım,ikinci dönem için excell,sketch up,proshow producer anlatmayı düşünüyorum fakat sınav konusunda sıkıntı yaşar mıyım diye endişeliyim,siz ne tavsiye edersiniz,başka ne anlatılabilir

Ben de henuz ne isleyecegime karar veremedim. Ama app inventor dusunuyorum. Bir iki hafta tecrube edecem eger agir gelirse baska bisey dusunmeliyim.

Code org, Blockly ve scratch diye gitmeyi düşünüyorum bende. Ara ara plandaki konuları serpisterecegim araya.

ben kodu game lab anlatılabilir diye düşünüyorum ama açık akademideki videolar dışında hafta hafta hangi etkinlikleri uygulayabileceğimiz hakkında bir şablon olsa çok iyi olur.Özellikle kodu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardımcı olursa daha iyi olur.

Code org, Blockly ve scratch diye gitmeyi düşünüyorum bende. Ara ara plandaki konuları serpisterecegim araya.

Ben daha önce programlama anlatmadım. Şuan ki okulumda sadece projeksiyon var. 6.sınıflarda ben de yansıtarak Blocky, Code org ve Scratch şeklinde gitmeyi düşünüyorum 5.sınıfların bu yıl çıkan kitabından da yararlanıp. Ama çoğu öğrencim geçen yıl Scratch falan görmüş acaba sıkıcı mı olur yani seviyelerinden aşağıda mı olur ? Ama lab yok bilemedim nasıl yapsam :/ ?

ben kodu game lab anlatılabilir diye düşünüyorum ama açık akademideki videolar dışında hafta hafta hangi etkinlikleri uygulayabileceğimiz hakkında bir şablon olsa çok iyi olur.Özellikle kodu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yardımcı olursa daha iyi olur.
Bizim lab maalesef kaldırmıyor yoksa ben de kodu game lab dışında bir şey düşünmezdim

Ben app inventor a basladim. Ilk hafta icin oldukca guzeldi. Ama ilerleyen haftalarda ogrencilerin cok zorlanacaklarini hissediyorum. Cunku ozellikle tasarim kismi cok zorlayici olacak.
Her hafta islediklerimizle ilgili kahoot planliyorum. Baska app inventor kullanan varsa fikir alisverisinde bulunalim.

Plandaki konuları sunum şeklinde 15-20 dk anlatıyorum. Code.org da sınıfları oluşturdum. Oradaki a-b-c-d-e-f derslerini sıra ile uygulatıyorum ben de.

Geri