6 bilgisayarla nereye kadar

Kodla Büyü

deryabote

Aktif Üye
geçen sene okadar uğraşıp 10 tane çalışan bilgisayarım vardı bu sınıfımdan ikide bir bilgisayar aldıkları için 10a zor tamamlamıştım. Bu sene 1.dönem okulda değildim şimdi 6 bilgisayar var sınıfta işe yaramaz başka cihazlar var sınıflar ise 36-40 arasında değişiyo. yani bir bilgisayara en az 6 kişi siz olsaydınız ne yapardınız bu durumda ben nasıl ders işleyeceğim işlemesem de vicdan meselesi. sınıfım hurdalık giibi olmuş emeklerime mi yanayım bu dönem ne yapacağıma mı önerisi olan varmı çocukları başıboş bırakınca bilgisayar az olduğu için gürültülerinden de durulmuyor 2. üniversite başvuru zamanı da geçmiş ya:(

al bi ses sistemi,projeksiyondan bişeyler izlet.deftere not tuttur.eldeki imkanlar bu kadar

hocam bende aynı durumdaydım projeksiyonun varsa öğrencilere dersi anlat sonra ders anlattığın bilgisayarda sessiz olanları uygulamaya kaldır herkes seyretsin uygulamasını başarılı yapana ödül olarak kalan bilgisayarlarda oyun oynat onlar oyun oynarken diğer kalkmayanları kaldır böylece hem sessizliği korumuş hem dersini anlatmış hemde öğrencilere uygulama yaptırmış olursun unutma konuşanı kaldırmıyorsun kalkamayınca oyunda oynayamıyor zamanın nasıl geçtiğini bilemeyeceksin çocukların özğüvenide gelişmiş olacak böylece korkmadan uygula hep işe yaradı.

m.arslan' Alıntı:
abi bende aynı durumdaydım projeksiyonun varsa öğrencilere dersi anlat sonra ders anlattığın bilgisayarda sessiz olanları uygulamaya kaldır herkes seyretsin uygulamasını başarılı yapana ödül olarak kalan bilgisayarlarda oyun oynat onlar oyun oynarken diğer kalkmayanları kaldır böylece hem sessizliği korumuş hem dersini anlatmış hemde öğrencilere uygulama yaptırmış olursun unutma konuşanı kaldırmıyorsun kalkamayınca oyunda oynayamıyor zamanın nasıl geçtiğini bilemeyeceksin çocukların özğüvenide gelişmiş olacak böylece korkmadan uygula hep işe yaradı.
fena fikir değil uygulamaya çalışırım aslında bende öğrencileri gruplara ayırmayı düşündüm her gruba her hafta bi konu anlattıracaktım onlar da arkadaşlarına uygulama yaptıracaktı ama 6 kişiden nasıl sıra bulup uygulama yapacaklarsa artık

aliu_71' Alıntı:
al bi ses sistemi,projeksiyondan bişeyler izlet.deftere not tuttur.eldeki imkanlar bu kadar
hocamın dediği mantıklı hocam. elinden gelebilecek bişi yok deftere yazdır yada videolarla anlat onlar dinlesinler. hem sen ders işlemiş olursun hemde onlar gürültü yapacak boşluğu bulamazlar.

hocam Allah yardımcınız olsun gerçekten çok zor bi durum.
böyle durumlarda yapılabilecek en iyi yöntem aslında not tutturmak ama
dersin notu olmadığı için öğrenciler sıkıntı çıkarabilirler. bence bazı konu başlıkları belirleyin.ama konu başlıkları güzel ilgi çekici olsun. onlar hakkında her öğrenciyi sırayla sunum yapması için görevlendirin. her hafta bi kaçı sizin verdiğiniz konuları sınıfa sunum şeklinde anlatsın.

bi zamanlar BT sınıfı olmayan bir okula BT öğretmeni olarak atanmıştım. bt sınıfı dedikleri yerde sadece bir bilgisayar ve projeksiyon vardı fakat 19 saat bilişim dersi seçilmiş. uygulamayı önce ben yapıyordum sonra sırayla öğrenciler yapıyordu. artık ders sonuna kadar kaç öğrenci yapabilirse. bu şekilde 1 yılım geçti.

Geri