5 Yaştan 7. Sınıfa Kadar Uzanan Robotik Kodlama

Kodla Büyü

tekno-nht

Üye
Arkadaşlar Merhaba,
Önümüzde ki yıl 5 yaş grubundan 7. Sınıfa kadar Robotik kodlama eğitimi vermek istiyorum. Bu konuda önerilerinize ihtiyacım var. Eğitim için malzeme ihtiyacı illaki olacaktır. Onları da bir şekilde tamamlamaya çalışacağım. (Lego EV3, Lego wedo, Ardunio, cubetto vs..) İlkokul grubunda ağırlıklı bilgisayarsız kodlama olabilir sakınca yok.
Hatta bu şekilde okulunda yapan veya elinde Yıllık planı olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden Teşekürler..

2. Ve 4.sınıf gruplarında lego we do 2.0 ile çalışıyoruz bu yıl. Ayrıca kendi çocuğum var 4 yaş kreste de aynı set ile eğitim aliyor .bunun dışında matatalab kullandım ilk başta inceleyebilirsiniz hocam

Ortaokul grubunda ise mbot ile çalışıyoruz. Arduino da temin ettik ancak henüz kendim hazmetmis değilim arduino yu o yüzden bu seneyi pas geçtim

hocam neden bilgisayarsız yapıyorsunuz ki ilkokul kademesine? Code.org'da okuma yazma bilmeyene bile dersler var. Önce çocuğa lab kontrolü, pc kullanma dersleri verin ardından code.org ile başlayın. 2. kurs da 1 ve 2. sınıfa uygun.

hocam neden bilgisayarsız yapıyorsunuz ki ilkokul kademesine? Code.org'da okuma yazma bilmeyene bile dersler var. Önce çocuğa lab kontrolü, pc kullanma dersleri verin ardından code.org ile başlayın. 2. kurs da 1 ve 2. sınıfa uygun.
Hocam ilkokul ve Ortaokul binaları ayrı. İlkokulda LAB yok taşımalı gibi olacak yani oda hem çocuklar için hemde benim için zor olacak. Bu yüzden bilgisayarsız ilk tercihim olacak. Set alıncada 3-4 notebook ile işi çözerim gibi.

Ortaokul grubunda ise mbot ile çalışıyoruz. Arduino da temin ettik ancak henüz kendim hazmetmis değilim arduino yu o yüzden bu seneyi pas geçtim

2. Ve 4.sınıf gruplarında lego we do 2.0 ile çalışıyoruz bu yıl. Ayrıca kendi çocuğum var 4 yaş kreste de aynı set ile eğitim aliyor .bunun dışında matatalab kullandım ilk başta inceleyebilirsiniz hocam

Hocam peki uyguladığınız bir plan var mı? Varsa paylaşabilir misiniz?

İlkokul grupları için VEX robotik kodlama kullanabilirsiniz. Legolarla robotları oluşturuyorlar.

buraya ekliyorum herkes faydalansın

Ekli dosyalar

• 2018-2019_ogretim_yili_robotik kodlama_egzersiz_plani6saat.rar
    17.2 KB · Görüntüleme: 209
Geri