5 ve 6 BTY Planları da tamamlandı...

Kodla Büyü
Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Ben yeni atandığım için soruyorum 5 ve 6'larda aynı yıllık planı kullanmak sıkıntılı olur mu acaba? Ayrıca 7 ve 8'ler için hangi yıllık plandan faydalanmamız gerekiyor. Sanırım Talim Terbiyenin yayınladığı öğretim programı sadece 5 ve 6'daki Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için geçerli. Ee o zaman 7 ve 8'lerdeki Bilişim Teknolojileri dersimiz ne olacak, planı nasıl olacak? :| :cry:

arkadaşlar hocamın planını a4 formatına uydurdum 2 sütunu çıkardım (mobil ortam ile ilişkisi ve yarışma&gezi sütunlarını). gerisini korudum arzu ederseniz kullanabilirsiniz. bu vesileyle tekrar teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• a4 versiyon.rar
    63.5 KB · Görüntüleme: 397
donkisot58' Alıntı:
Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Ben yeni atandığım için soruyorum 5 ve 6'larda aynı yıllık planı kullanmak sıkıntılı olur mu acaba? Ayrıca 7 ve 8'ler için hangi yıllık plandan faydalanmamız gerekiyor. Sanırım Talim Terbiyenin yayınladığı öğretim programı sadece 5 ve 6'daki Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için geçerli. Ee o zaman 7 ve 8'lerdeki Bilişim Teknolojileri dersimiz ne olacak, planı nasıl olacak? :| :cry:

hocam 7 ve 8. sınıflar için eski kılavuz kitabı ve öğrenci çalışma kitaplarından faydalanmaya devam edebilirsiniz. bu ttkbnin öğretim programı bt ve yazılım dersi için geçerli. 7 ve 8lerde dersin adı yalnızca bilişim teknolojileri.

arkadaşlar yeni atandığım için bilmeden soruyorum. Bu planlarda 5. sınıflar için programlama görünüyor. Öğrenciler için zor olmayacak mı programlamayı açıklamak, öğrencilerin anlaması falan :shock:

donkisot58' Alıntı:
arkadaşlar yeni atandığım için bilmeden soruyorum. Bu planlarda 5. sınıflar için programlama görünüyor. Öğrenciler için zor olmayacak mı programlamayı açıklamak, öğrencilerin anlaması falan :shock:
Başka plan kullan, wordde yazı yazmasını, powerpointte sunu yapmasını, bilgisayarda bazı ayarları yapmasını öğrensin, donanımı yazılımı kavrasın diğer yıllarda programlamadan bahsedersin.

light' Alıntı:
donkisot58' Alıntı:
Başka plan kullan, wordde yazı yazmasını, powerpointte sunu yapmasını, bilgisayarda bazı ayarları yapmasını öğrensin, donanımı yazılımı kavrasın diğer yıllarda programlamadan bahsedersin.

başka planlar da talim terbiyenin yayınladığı öğretim programına uygun olmuyor. Yani geçen seneye göre hazırlanmış planlar var dediğiniz gibi yazı yazmasını, sunu yapmayı falan öğreten ama onlar öğretim programına uygun olmuyor sanırım. Yada ben öğretim alanları ile ilişkilendiremedim kafamda

bu da benden olsun daha önce yayınlanan bir planı kendi okuluma göre düzenledim.

Ekli dosyalar

• plan.zip
    859.8 KB · Görüntüleme: 294
Bilgisayar öğretmeni değilim ama okuldaki bilgisayar derslerine giriyorum yaptığım planı paylaşmak istiyorum. Ben yıllık planıma 4. öğrenme alanını almadım.

Ekli dosyalar

• 5 ve 6 yıllıkplan.rar
    90 bayt · Görüntüleme: 120
science40' Alıntı:
Bilgisayar öğretmeni değilim ama okuldaki bilgisayar derslerine giriyorum yaptığım planı paylaşmak istiyorum. Ben yıllık planıma 4. öğrenme alanını almadım.

Hocam klasörün içi boş planlar yok

Olcay Büyükçapar' Alıntı:
Arkadaslar, gecmis bayraminizi tebrik ediyorum omcelikle.
Bir aksilik olmazsa mart 2014 gibi kitap (lar) biter diye umuyorum. Yine nasip olursa yayinevi konusunu da cozdum gibi.
2 ayri versiyon ve her versiyonun icinde hem ogretmen kilavuz hem ogrenci calisma ktabi olacak. Ilki yillik plani da icinde ve plan dogrultusunda olacak.
Digeri ise etkinlik havuzu seklinde olacak.
Bu sene derslerin 2 saat olmasi ve ogrenci algisi da degerlendirildiginde, kitabin iceriginde pek az miktarda denenmemis uygulama yer bulacak.
Selamlar.
Not: Daha once kitap konusu gecmis, Selim hocam adimi anmisti sagolsun. O nedenle yeni baslik acmadan buraya yazmayi uygun buldum.

Olcay hocam elinize emeğinize sağlık :alkis:
Kitaptaki ilerleyişi sizin bu basliktaki yıllık plan formatına göre mi yaptınız, merakla beklemekteyim yayınlanmasını, hayırlı olur inşallah :alkis:

the_korsan' Alıntı:
Arkadaslar, gecmis bayraminizi tebrik ediyorum omcelikle.
Bir aksilik olmazsa mart 2014 gibi kitap (lar) biter diye umuyorum. Yine nasip olursa yayinevi konusunu da cozdum gibi.
2 ayri versiyon ve her versiyonun icinde hem ogretmen kilavuz hem ogrenci calisma ktabi olacak. Ilki yillik plani da icinde ve plan dogrultusunda olacak.
Digeri ise etkinlik havuzu seklinde olacak.
Bu sene derslerin 2 saat olmasi ve ogrenci algisi da degerlendirildiginde, kitabin iceriginde pek az miktarda denenmemis uygulama yer bulacak.
Selamlar.
Not: Daha once kitap konusu gecmis, Selim hocam adimi anmisti sagolsun. O nedenle yeni baslik acmadan buraya yazmayi uygun buldum.

Olcay hocam elinize emeğinize sağlık :alkis:
Kitaptaki ilerleyişi sizin bu basliktaki yıllık plan formatına göre mi yaptınız, merakla beklemekteyim yayınlanmasını, hayırlı olur inşallah :alkis:

Selim hocam yillik plan forumda paylastigim ama cok kucuk degisiklikler iceriyor. Kitap icerigi de tamamen planin adimlarina gore siralaniyor. Ayrica kitapta atif yapilan destek materyalleri de cd olarak ekleyecegim. Umarim yararli olur, bt ve yazilim dersine katki saglar.

hocam emeğinize sağlık yayınlandığı zaman bizi haberdar edin lütfen takip etmek isterim

Olcay hocamın planlarını kullananlar ders defterine hangisini yazıyorsunuz? Kazanımları mı Etkinlikleri mi? Ben kazanımları yazıyorum ama derste çok vaktimi alıyor ve deftere sığmıyor.

artık uğraşıcaz ozaman :D

Olcay hocamın son güncellediği plana sadece hafta tarihlerini ekledim. Kullanmak isteyen alabilir. Planda nerede kalmıştık diye bakınca kolaylık oluyor.

Ekli dosyalar

• 5ve6_Yplan.rar
    75.6 KB · Görüntüleme: 330

Ekli dosyalar

• 5-6 YILLIK PLAN.rar
    16.9 KB · Görüntüleme: 145
ayhankesicioglu' Alıntı:
artık uğraşıcaz ozaman :D

Olcay hocamın son güncellediği plana sadece hafta tarihlerini ekledim. Kullanmak isteyen alabilir. Planda nerede kalmıştık diye bakınca kolaylık oluyor.
hocam iki ders saatine 10 öğrenme alanı sığdırmışsınız
biraz fazla değil mi?

Geri