5. sınıf ve 6. sınıflar 2. dönemde neler işliyorsunuz?

Kodla Büyü

Ahber

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malum öğrenci kitabıpları yok etkinlikler yaparken zor oluyor her hafta çıktı almak zor bazılarımıza şartlardan ötürü. Code org scratch vs. anlatıyor musunuz yoksa kaynak kitap doğrultusunda etkinlikler yapar mı devam ediyorsunuz?

Valla çok saçma sapan konular var.Kitap yok olsa da bir sürü etkinlik var birbirini tekrar eden. 5. sınıflar için sene sonuna kadar nasıl geçecek merak ediyorum. Hiç zevkli değil.

ben geçen sene 5. sınıflara scratch anlattım şimdi 6 oldular ne anlatacağım kara kara düşünüyorum. tavsiyesi olan var mı?

5. ve 6. sınıfların konuları birbirinin tekrarı gibi... Bizim okulda hazırlık sınıfı( yabancı dil) uygulaması olduğu için bilişim teknolojileri ve yazılım dersi konuları 6. sınıftan başlıyor.

5. Sınıflarda önce code org ile başlayacağım sonra da scratch a geçeceğim. 1 dönem boyunca sadece scratch ya da code org sıkıcı oluyor. 6. Sınıflarda da scratch da geçen sene animasyon ağırlıklı işlemiştim bu dönem de programlama ağırlıklı işleyeceğim.

Arkadaşlar BT sınıfı olmayan arkadaşlar da deneyimlerini paylaşabilirler mi?
Akıllı Tahta olanlar...
Akıllı Tahta olmayanlar...
Vb.
Birbirlerimize fikir vermesi açısından.

5 lere geçen sene scratch anlattım bu sene 6 oldular. elektronik yada robotik kodlama dışında ne anlatabilirim acaba

6.sınıflarda klavuz kitaba göre devam ediyorum. Sadece akıllı tahta ile..gayet de güzel gidiyor.
Zaten klavuz kitaba, müfredata göre gitmek zorunda değil miyiz? Neden farklı uygulamalar var?

6. sınıflarda yapay zeka ile giriş yaptım devamında da algoritma ve akış şeması,mblok...

Lab yok. ET ile kılavuz kitap etkinlikleri üzerinden gidiyoruz. Yeri geliyor seviyelerine uygun olmayan bazı etkinlikleri atlayarak alternatiflerini yapıyoruz, yeri geliyor yazdırıyoruz. Kullandığınız materyal araç gereç bağımsız olmakla birlikte yeni öğretim programına uygun müfredatı işlemelisiniz hocam, haftalık kazanım neyse o.

Geri