5. sınıf seçmeli robotik kodlama

Kodla Büyü

cupcake

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocalarım okulumda robotik malzeme yok buna ek olarak öğrenci seviyesi kötü, robotik dersinde de normal bty işlemeyi düşünüyorum bir derste ergonomi anlatırken öbür derste algoritma ve kodlama içeriğinin çocuklara ağır geleceğini düşünüyorum zaten 5 ler kodlamayı soyut görüp anlamakta zorlanıyorlar, 2. dönem scratch ve devamında mblock ile arduino gösteririm diye düşündüm sizler bu ders için nasıl bir yol izleyeceksiniz ?

Hocam ben internetten bir kaç materyal aldım. En azından 2 arduino set, makey makey, dc motorlar falan edindim. Scratch ve MBlok anlatmayı düşünüyorum. Açıkcası dersi seçtirdik boş geçerse hakkını veremem diye düşünüyorum. Öğrenci tarafından sevilip istenirse belki dersimiz önemsenir. Biz öylesine ders geçirirsek daha böyle seçmeli ders listesine giremeyiz sanırım. Verilen şansı değerlendirelim bence. Seçmeli dersler sayesinde okulda maaş karşılığını doldururuz en azından... Ben BTR görevini bizi öğretmenlikten yavaş yavaş ötelemek olarak görüyorum ve yıllardır istemiyorum. Tabi aramızda tamirci olmaya çok hevesli arkadaşlar olduğu için beyhude bir çaba da olabilir benimki...

Hocam ben internetten bir kaç materyal aldım. En azından 2 arduino set, makey makey, dc motorlar falan edindim. Scratch ve MBlok anlatmayı düşünüyorum. Açıkcası dersi seçtirdik boş geçerse hakkını veremem diye düşünüyorum. Öğrenci tarafından sevilip istenirse belki dersimiz önemsenir. Biz öylesine ders geçirirsek daha böyle seçmeli ders listesine giremeyiz sanırım. Verilen şansı değerlendirelim bence. Seçmeli dersler sayesinde okulda maaş karşılığını doldururuz en azından... Ben BTR görevini bizi öğretmenlikten yavaş yavaş ötelemek olarak görüyorum ve yıllardır istemiyorum. Tabi aramızda tamirci olmaya çok hevesli arkadaşlar olduğu için beyhude bir çaba da olabilir benimki...
Haklısınız hocam ders olması güzel fakat benim gözlemim 5. Sınıflar bu seviyede değil bana sorulsa 7,8 lerde isterdim ki onlarla robotik daha mümkün geçmiş yıllardan gördüğüm , öylesine ders geçireceğim demedim aslında bty dersini işleyip 2. Dönemde her ikisinde de kodlamaya geçeceğim dedm bu süreçte çocuk temel bilgisayar kullanımı edinir diye düşündüm şu an hepsi ilk defa pc başına oturuyor haliyle setlerle kodlama yapmak üst düzey kalıyor , ben de senelerdir formatör olmuyorum dersimle var olmak istediğim için , önerileriniz için teşekkürler

Haklısınız hocam, yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın. Tabiiki derslerimizi hiçbirimizin boş geçirdiğine inanmıyorum zaten... Tespitiniz doğru 5. sınıflar için üst düzey kalacak muhtemelen ama ilgi çekmesi açısından ben yine de en kötü evde setleri hazırlayıp sınıfta gösteririm diye düşünüyorum. Bakalım artık gidişata göre, hepimiz için güzel bir sene olur umarım.

Geri