5+1 ses sistemi nasıl bağlanır.

Kodla Büyü

aliu_71

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okuldaki vestel bilgisayarın 3 çıkışı var.Şu kasanın arkasındaki mavi,yeşil,pembe renkte olannlar.

bu bilgisayara 5+1 bağladım.Hemen hemen tüm ayarları yaptım.Ama 3 tanesi çalıştı 2 tanesininden ses gelmiyor.Ne yapılabilir?

bu arada vestel öğretmen bilgisayarında denedim onda 6 çıkış var,onda çalıştı problem yok

3 renk girişin olduğun 3 çıkışın olduğu anlamına gelmiyor ki, yada onun 5+1 i desteklediği anlamına gelmiyor, sorun ses kartında hocam, bence, hiç uğraşma derim...

hocam 3 çıkış değil tabiki,ayarlardan mikrofon(kırmızı) iptal ettim ve mavidende ses aldım.ses ayarlarından 5+1 i seçtim.

yani ek bi donanım falan gerekli mi.

iç ayarlardan donanıma özellik kazandırsanızda, bu onun ayarını değiştirmez, yani ekran kartı gibi değil(ramını ayarlamak gibi) ses kartınız ne ise odur, ve ses kartınız 5 artı 1 i desteklemiyor demektir, yeni bir ses kartı alın deneyin olacaktır, yada öğretmendekini çıkarıp ona takın ama oda onboard oda olmaz, yani yapacak bişey yok hocam, malesef...

Hocam 3 giriş şu ana kadar beni yanıltmadı en fazla 4+1 ses desteği verir. 6 giriş ise 5+1

6 girişte 5+1 aldım zaten.bide elektronikçiye soracam bakalım ek bi donanım,monanım,kablo falan yapılabilir mi diye.
saolun arkadaşlar.

Bende bir soru sorayım iyice hocamın kafası karışsın. 5.1 mi yoksa 5+1 mi ? her ikisi de aynı mı?

bununla olur. ucuca ekleyip çıkış sayısı çoğaltılabilir.

Ekli dosyalar

• aaa.jpg
    aaa.jpg
    4.1 KB · Görüntüleme: 2,551
Geri