458 bin kişiye Güvenlik Tazminatı

Kodla Büyü

mozkan7

Aktif Üye
Mesajlar
178
http://haber.gazetevatan.com/Haber/452213/1/Gundem

458 bin kişiye, 331 lira zam...


Asker ve polise her ay 331 lira ‘’Güvenlik Tazminatı’’ ödenmesi istendi. Kanun teklifi 458 bin kişiyi ilgilendiriyor.

TBMM Başkanlığına verilen bir kanun teklifi ile subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar ile, emniyet teşkilatı mensuplarına, her ay 331 lira ‘’Güvenlik Tazminatı’’ ödenmesi istendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Konya milletvekili Mustafa Kalaycı tarafından hazırlanan kanun teklifinde, yurt savunması ve asayişin temininde görev yapan asker ve polisin, çalışma koşullarının ağırlığı da dikkate alınarak, özlük haklarında iyileştirmeler yapılması gerektiği vurgulandı.

Bu amaçla, asker ve polislere, 5 bin gösterge rakamının memur maaş katsayısı ile çarpımından elde edilen miktar oranında, her ay ‘’Güvenlik Tazminatı’’ adı altında yeni bir ödeme yapılması istendi. Bu miktar mevcut maaş katsayısına göre, bugün için 331 lira olarak hesaplanıyor.

Kanun teklifi yaklaşık 250 bin polis ile, 46 bin subay, 95 bin Astsubay, 24 bin uzman jandarma ve 43 bin uzman erbaş olmak üzere toplam 458 bin kişiyi ilgilendiriyor. Teklif, TBMM Plan Bütçe Komisyonu ile Genel Kurulda ele alınacak. (Gazeteport)yahu bunların aldıklarında gözümüz yok ama bize de %3 ler reva değil allah biliyor koşullarımızı
 
Geri
Üst