4006 Tubitak Robot Projesi

Kodla Büyü

hasankem

Üye
Arkadaşlar 4006 Tubitak Bilim Fuarında robotik üzerine sergi yapacak veya yapan arkadaşlar kaç tane robotik ürün sergiliyorsunuz. Bir de robot ürünlerin yanında diğer/farklı proje örnekleri de ekliyor musunuz?

Sayın hocam, projenin adı Bilim Fuarı dolayısıyla şu kadar robot sergilemeniz gerekir şeklinde bir şart yok. İşin aslı kim ne projesi sunacağına aylar öncesinden sergiye katılacak öğretmenlerle birlikte karar verilmiş olması gerekiyordu. Bu fuar kişisel değil bir ekibin yapması gereken bir etkinlik.
Fen bilimleri öğretmenleri, sosyal bilgiler, teknoloji tasarım öğretmenleri de katkıda bulunabilirler ki bulunmaları da gerekir.
Bilişim teknolojileri alanı için illa ki robot yapmak zorunluluğunuz yok.

hocam tek bi tanede olabilir birden fazlada olabilir ama hepsini farklı isimlerde proje olarak eklemelisin. Ben bu sene başlangıç olarak 1 tane yaptım seneye 3-4 tane düşünüyorum ayrı ayrı

Millet proje diye papaz eriğine abdest aldırtıp imam eriği yapmış senin sorduğun da soru mu hocam :D Ecnebilerin robotlarını sergileyecekmişsin bir de. Tövbe de çarpılırsın :D

Saçmalayan saçmalamış saçmalayabileceği kadar zaten. Bazıları gibi papaz eriklerini yola getirmekten daha önemli işlerle uğraşıyoruz biz çok şükür. Bazıları gibi sanmayın herkesi :wink:

hocam aslında burada amaç gerçekten proje üretmek değil. Bizim fuarda da gördüm bazı projelerin kabul edilmemesi gerekir.
Ama olaya diğer taraftan bakmak gerekir.MEslek lisesindeyim. Öğrencilerin birşeylerle uğraşıp ortaya çıkardıkları iyi yada kötü proje yada değil bir ürün var ve bunu sergilerken gerçekten uğraşmışlar araştırmışlar yada en kötü panoyu hazırlamışlar 30 kadar proje vardı. Hepsini tek tek dolaştım ve hepsinede birsürü bildiğim yada bilmediğim sorular sordum. Gördüm ki gerçekten basit birşey bile olsa faydası var bu olayın. Öğrencinin sorumluluk alması ve bunu ziyaretçilere anlatması öğretmeye çalışması beni gururlandırdı.

güvenli İnternet kullanımı ile ilgili http://www.tib.gov.tr/ adresinden afişler,broşürler yapıp bilinçlendirmek için sergilesek çok mu basit olur daha neler yapılabilir bizim okulda da var daha öncesinde pek bir hazırlık yapmadık kararsız kaldım bende olsun mu olmasın mı diye.

123456' Alıntı:
güvenli İnternet kullanımı ile ilgili http://www.tib.gov.tr/ adresinden afişler,broşürler yapıp bilinçlendirmek için sergilesek çok mu basit olur daha neler yapılabilir bizim okulda da var daha öncesinde pek bir hazırlık yapmadık kararsız kaldım bende olsun mu olmasın mı diye.
güvenli internet kullanımı ile ilgili öğrencilere anket doldurtup sonuçlarını raporlaştırırsanız projeye benzer.

Geri