4 mevsim lastik

Kodla Büyü
hocam ben de getz e geçen yıl aldım aynı lastiği hatta kliksa dan almıştım. şu ana kadar bi sıkıntı yok. memnunum.
zaten en 3-5 lastik markasından biri.
fiyatı uygunsa bekleme al geç.

Arkadaşlar ben aslında 2 lastik arasında kaldım. Bu ikisinden birini almak istiyorum ama karar veremedim. Sizce hangisi daha iyidir.
1. Goodyear 175/65 R14 82T Vector 4 Seasons
2. Nokian 175/65 R14 82T WeatherProof Dört Mevsim

Yeni çıkan MICHELIN CrossClimate yi çok övüyorlar ben ondan almayı düşünüyorum.

Dört mevsim lastik olayı yoktur diyorlar, bu lastik nasıl dört mevsim oluyor? :p

utf8' Alıntı:
Dört mevsim lastik olayı yoktur diyorlar, bu lastik nasıl dört mevsim oluyor? :p
Hocam bende öyle sanıyordum ama artık üretiyorlar nerdeyse birçok markanın bu tür lastikleri var. Normalde ben yaz lastiği kullanıyordum ama artık kışlar çetin geçiyor yaz lastiği yetersiz geliyor ayrı ayrı lastik alacak imkanım da yok şimdi o yüzden 4 mevsim tercih ediyorum. Arkadaşşlardan da tavsiye alırsam uygun bir lastik alacağım.

Bence alın bu fiyata bulmuşsunuz daha ne. Kullandıktan sonrada yorumlarınızı beklerim. Benim lastikler 15' olduğu için fiyat farkı çok.

Arkadaşlar çok kararsız kaldım bilen varsa yardımcı olsun bu 2 lastikten birini almak istiyorum.

Nokian lastiklerini sipariş ettim sonunda kullanalım bakalım kışın nasıl sonra yorumlarımı burada yazarım.

sami55' Alıntı:
Nokian lastiklerini sipariş ettim sonunda kullanalım bakalım kışın nasıl sonra yorumlarımı burada yazarım.

Hocam hata etmemişsin. Nokian lastik kullanan biri olarak goodyeardan daha yumuşak ve sessiz.

C3 dizel araçta kullanmaktayız ve sorunsuz.

4 mevsim laztiğ diye birşey yoktur kış ve yaz özellikli hamurların karışımıyla yapılan lastik olur oda hangi mevsimde taktıysanız öbür mevsim için kullanılmaz hale gelir.
yani yazın takarsan kışın tam bir kış lastiği performansı vermez kışın takarsan yazın tam bir yaz lastiği performansı vermez çünkü soğuk ve sıcak için özel üretilmiştir yaz veya kış lastikleri hal böyleyken gel sen laztiğe 4 mevsim de bunuda en az 3 veya 5 sene kullanacam de ne kadar mantıklı.

4 mevsim laztiğ diye birşey yoktur kış ve yaz özellikli hamurların karışımıyla yapılan lastik olur oda hangi mevsimde taktıysanız öbür mevsim için kullanılmaz hale gelir.
yani yazın takarsan kışın tam bir kış lastiği performansı vermez kışın takarsan yazın tam bir yaz lastiği performansı vermez çünkü soğuk ve sıcak için özel üretilmiştir yaz veya kış lastikleri hal böyleyken gel sen laztiğe 4 mevsim de bunuda en az 3 veya 5 sene kullanacam de ne kadar mantıklı.
Valla hocam öyle de bir olur ki hem de tadından yenmez. Pek çok şey artık eskisi gibi değil. İnsanoğlu kendini her konuda aşmaya devam ediyor. Artık moleküllerin oyuncak gibi elde oynandığı bir dönem yaşıyoruz. Adamlar doğalgaz dan motor yağı yapıyor artık. Hem yazın hem kışın kullanılan lastik mi yapılamayacak sence

michelin crossclimate kullanıyorum toyota Corolla son kasada herhangi bir sorun yok

S.A
Araçta en önemli parça lastik onun üstünde gidiyoruz .Paraya kıyıp yazlık ve kışlık lastik almalısınız .Yaz ve kış lastikleri ısı değişimlerine tepki verdiklerinden dolayı yazlık bir lastik 7 derecenin altında performansı %50 kadar düşmektedir aynı şekilde kışlık lastiğinde sıcak asfalt üstünde tutunması beklenemez başımıza kötü bir şeyler gelmeden zamanında tedbir alınması gereklidir diye düşünüyorum

bende MICHELIN CrossClimate var kışın iyi fakat havalar çok ısınınca lastik yumuşuyor araba kalkışta patinaj çok yapıyor onun dışında iyi bir lastik memnunum

Dört mevsim lastik kışların çok çetin geçmedi yerler için uygun. Bir kış lastiğinin güvenliği yok ama yaz lastiğinden çok daha üstün kışları. Bu kış için konuşursak düzgün kış olmadığı için geçtiğimiz kış için fazlasıyla yeterli oldu. Yaz kısmına gelirsekte yazında yumuşama yaptığı için yakıt tüketimi artışı yapıyor. Tavsiye eder miyim. Kışın çetin geçmeyen yerlerde alın derim. Ama çetin kış koşulu olan yerdeki arkadaşlar uzak dursun

Geri