4 ilde elektriğin %70 i kaçak

Kodla Büyü
hasanbiltek' Alıntı:
Daha dün 1 aylık elektrik faturası 115 TL geldi. Çok şükür aynı gün internetten ödedim. Ülkemizin sınırları bellidir. Yanlış yapılmışsa ülkemizin yanlışı, doğru yapılmışsa ülkemizin doğrusu. Müslümanlığın da çizgileri bellidir. Ben buradan bakarım senin eksikliklerni görürüm, sen oradan bakarsın benim eksikliklerimi görürsün. Önemli olan 360 derecelik açının neresinden bakarsan bak Müslüman olarak görebilmektir ki;böyle insanlara da "Mümin" denir.
İnşallah bizlere de nasip olur.

hocam ne dini ne imanı ben hakkımı bilirim. ben devlete kazık atmıyorsam oda bana atamaz. devlete 1 lira borcun kalsa sana bırakır mı? geçen yıl yunanitana 500 milyon dolarlık doğal gaz borcunu bu hükümet sildi. kimin parasını siliyorsunun. bu ülke en çok parayı enerji için harcarken kiim kimin parasını silebiliyor. birileri çocuklarınaı 1er 2 şer gemi alırken sen niye bu faturayı ödüyorsun. Bunu dinle müslümanlıkla izahı var mı? hazreti ömer zamnında hazreti ömer hutbeye çıkar adam hazreti ömere bağırır ben seni dinlemiyorum der. senle ben aynı savaşa gittik senin üstündeki gömlek kumaşından bende ganimet olarak aldım. benim üstüme gömlek olmadıda sana nasıl oldu der. o anda ömerin oğlu ayağa kalkar evet o gömlek kumaşından bende aldım banada olmadı hakkımı babama verdim ve bamam iki kumalşla bir gölmek giyebildi der. müslümanlıkta 360 derce bakılmaz. neyse odur. haksa hak

hozgulen' Alıntı:
hasanbiltek' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
iki sene doğuda çalıştım, çetin kışa rağmen dumanı tüten tek bir ev bilr görmedim
Bir de gözlük takıp baksaydın hocam. O zaman sefaleti daha iyi görürdün.

sefalet haramı helal kılar yani öyle mi
Sayın hocam, o her kimin bacasından duman çıkmıyorsa odunluktaki odunlar ile onların kafasını kıracak ki devlet, akılları başlarına gelsin.

bölgede görev yapan biri olarak her fırsatta yüzlerine hakkımı helal etmediğimi kul hakkı olduğunu söylüyorum söyleyeceğimde,
savunmaya kalkan olmuyormu oluyor tıkıyorum lafı ağzına,
sen kaçak kullandığın için kesilen elektrik yüzünden benim parasını verdiğim kaloriferin kömürü boşa yanıyor,
ben ısınamadığım gibi param boşa yanıyor bumu hak,
en sinir olduğum şey, her fırsatta dile getiriyorum
ama ne yazıkki bu hükümetde diğerleri gibi dokunmuyor bunlara %70 kaçak kesilirse % kaç oy gider,

celikumit' Alıntı:
bölgede görev yapan biri olarak her fırsatta yüzlerine hakkımı helal etmediğimi kul hakkı olduğunu söylüyorum söyleyeceğimde,
savunmaya kalkan olmuyormu oluyor tıkıyorum lafı ağzına,
sen kaçak kullandığın için kesilen elektrik yüzünden benim parasını verdiğim kaloriferin kömürü boşa yanıyor,
ben ısınamadığım gibi param boşa yanıyor bumu hak,
en sinir olduğum şey, her fırsatta dile getiriyorum
ama ne yazıkki bu hükümetde diğerleri gibi dokunmuyor bunlara %70 kaçak kesilirse % kaç oy gider,
En az %10 diyelim. O da iktidarın koltuğunu sallamaya yeteceği için kaçak elektrikle mücadele edilmez. Son yerel seçimi hatırlarsanız bazı yerlerde beyaz eşya da dağıtılmıştı. Arkasında devlet desteği, emniyet güçleri olmadan bu işi engellemeye kalkışan sivil memurlar şehit ediliyor. Can güvenliğinin olmadığı yerde görevliler ne yapabilir.

hasanbiltek' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
iki sene doğuda çalıştım, çetin kışa rağmen dumanı tüten tek bir ev bilr görmedim
Bir de gözlük takıp baksaydın hocam. O zaman sefaleti daha iyi görürdün.
Çalıştığım köydeki evlerin önünde benim asla binemeyeceğim son model arabalar vardı hocam sefaletle alaksı yok olayın, ben de sefalet içinde büyüdüm. Yokun ne olduğunu gayet iyi bilirim. Sefalet içinde yaşamak demek haram lokma yenebilir anlamına gelmiyor.

i hate like that people...i hope you will burn with lightning...east is like humpback for TÜRKİYE...

bu ülkede türkler eziliyor diyorumda kimse anlamak istemiyor (tabi istisnalar vardır bizden de) vergisini veren biz elektrik su ödeyen biz cep telefonlarında binlerce vergi ödeyen biz otomobillerde vergi ödeyen biz toplu sınavlara eşşekler gibi çalışan bizleriz ne torpiller dönüyor ne kopyalar veriliyor toplu sınavlarda ne vergiler ödeniyor ne faturalar ödeniyor bu işler tabi güneydoğu ve doğuanadolu bölgelerimizde daha fazla nasıl insanlar önyargılı olmasın nasıl insanlar küfretmesin doğuda sadece ödeyenler ya farklı illerden gelen memurlardır yada Allahtan korkanlardır diğerleri ödemez

müslümana yakışmaz kaçak elektrik.....diyoruz ama hiç alakası yok...gavur deyip dışladığımız adamlarda böyle bir olay göremessin...mesele medeniyet ve vicdan meselesi...

only61' Alıntı:
müslümana yakışmaz kaçak elektrik.....diyoruz ama hiç alakası yok...gavur deyip dışladığımız adamlarda böyle bir olay göremessin...mesele medeniyet ve vicdan meselesi...

only hocam müslümana hiç ama hiç yakışmaz. işte müslüman medeni ve vicdanlı olduğu için yakışmaz zaten. Sanırım Yusuf İslam demişti, müslümanları tanısaydım müslüman olmazdım diye.

Herkes kendine pay çıkarmalı bence.

only61' Alıntı:

inandığımız gibi yaşamadığımız için böyle oluyor hocam

bu durumun oluşmasında bir zamanlar köyleri yakılan ve köylerinden zorla çıkarılmış ve bu şehirlere zorla sürülmüş olmasından kaynaklanıyor sanki sizce ne olabilir?Tarımla ugraşırkan biri geliyor ve bu köyde ya koruculuk yaparsın ya da terkedersin deyip buyuk şehre göç etmesine neden olursa bu millet ne ile geçinecek nerede barınacak demez mi?sosyal devlet anlayışımız midemize mi çalışıyor açaba?Bu durumun oluşmasında 30 yıllık bir tarihe bakmak gerekmez mi?Bir insanın intihar etmesi mi önemli yoksa intihara iten nedenler mi?Sorunu nasıl çözersiniz?Sadece sonuca odaklanmak klasik geleneksel metotlardır.Çagdaş olmak Sorunun nedenlerini araştırmak degil midir?ön yargılı insanlar hep yanılmıştır.Allah bize akıl vermiş.Sorun sadece sonuca bakılarak çözülseydi dunya ne guzel olurdu.Zaten kısa yoldan zengin olmak isteyişimizin nedeni de aslında kolayı seçmektir.Kısa yolu şeçmektir.Bir düşünün öyle konuşun derim size.kafa yormadan çile çekilmeden sorunlarla baş edemeyiz.Anlamalıyız bazı şeyleri:)

reamonn' Alıntı:
bu durumun oluşmasında bir zamanlar köyleri yakılan ve köylerinden zorla çıkarılmış ve bu şehirlere zorla sürülmüş olmasından kaynaklanıyor sanki sizce ne olabilir?Tarımla ugraşırkan biri geliyor ve bu köyde ya koruculuk yaparsın ya da terkedersin deyip buyuk şehre göç etmesine neden olursa bu millet ne ile geçinecek nerede barınacak demez mi?sosyal devlet anlayışımız midemize mi çalışıyor açaba?Bu durumun oluşmasında 30 yıllık bir tarihe bakmak gerekmez mi?Bir insanın intihar etmesi mi önemli yoksa intihara iten nedenler mi?Sorunu nasıl çözersiniz?Sadece sonuca odaklanmak klasik geleneksel metotlardır.Çagdaş olmak Sorunun nedenlerini araştırmak degil midir?ön yargılı insanlar hep yanılmıştır.Allah bize akıl vermiş.Sorun sadece sonuca bakılarak çözülseydi dunya ne guzel olurdu.Zaten kısa yoldan zengin olmak isteyişimizin nedeni de aslında kolayı seçmektir.Kısa yolu şeçmektir.Bir düşünün öyle konuşun derim size.kafa yormadan çile çekilmeden sorunlarla baş edemeyiz.Anlamalıyız bazı şeyleri:)

Zaten o bölgeye çok kar yağmasının, coğrafyasının suçlusu da biziz, devlet vs.

Yakılan köy masalını tekrar ettiniz ve elektrik hırsızlığına bunu da kılıf ettiniz ya ne diyeyim?

elektriği de doğal gaz gibi satsalar ya ne kaaa para o kaaaa elektrik belki bi işe yarar da kime söylüyom ben. ben söyleyip ben dinliyom yanına gömeyim. mardinde adam evinin dört bir yanına döşemiş eletrik kablosunu, klimayı, ufo yu soba yakan yok.

Yaşasın halkların kardeşliği martavalı gibi bir slogan vardı sanırım. Nasıl halkların kardeşliği yaşayacak böyle. Binin bakalım Marmaranın Egenin sırtına.

obsearchverim' Alıntı:
reamonn' Alıntı:

Yakılan köy masalını tekrar ettiniz ve elektrik hırsızlığına bunu da kılıf ettiniz ya ne diyeyim?
maslow ihtiyaçlar kuramını tekrar okumanı tafsiye ediyorum.Sonra kolhberg ahlak felsefesini de...Sana tavsiyem kimsenin dedigi ile yetinme.araştırmadan bulamazsın gercegi.Bir de ebu cehil gibi de olmamalısın...yoksa gercek apaçık olsa da görmek istemezsin.

"Güneydoğu'nun kaçağını hepimiz ödüyoruz" algısında ezber bozan açıklama
Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu Başkanı (EPDK) Hasan Köktaş :
KAYIP İSTANBUL'DA
"Güneydoğu'nun kaçağını hepimiz ödüyoruz" algısında da ezber bozan açıklama yapan Hasan Köktaş, "Doğru ama yüzde 73 kaçak olan il var. Yüzde 73'lük kayıp kaçağın toplamda ulusal tarifeye yansıması diyelim ki 1 milyar TL. İstanbul'da kayıp kaçak daha düşük olmasına rağmen hacim büyük olduğu için yansıması 2.5 milyar TL" dedi.
HEPİMİZ ÖDÜYORUZ
Bu tabloda "Biz Türkiye'nin ortasında, doğusunda, batısında yaşayan Güneydoğu'nun faturasını ödüyoruz" algısının yanlış olduğunu anlatan Köktaş, "Herkes birbirinin parasını ödüyor. Urfa'daki kayıp kaçak için ödenen para kadar İstanbul için de ödüyorum" diye konuştu.
http://www.memurlar.net/haber/220476/

reamonn' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
reamonn' Alıntı:

maslow ihtiyaçlar kuramını tekrar okumanı tafsiye ediyorum.Sonra kolhberg ahlak felsefesini de...Sana tavsiyem kimsenin dedigi ile yetinme.araştırmadan bulamazsın gercegi.Bir de ebu cehil gibi de olmamalısın...yoksa gercek apaçık olsa da görmek istemezsin.
Haramı çalmayı hoş görüp sonra maduru ebu cehil diye sıfatlandırıyorsunuz ya helal osun size...

aliantep27' Alıntı:
reamonn' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
reamonn' Alıntı:

Haramı çalmayı hoş görüp sonra maduru ebu cehil diye sıfatlandırıyorsunuz ya helal osun size...

öneri var.yakıştırma yok aslında.haramı da hoş görmedim.Örnegin Lisanslı program kullananlar keriz de kullanmayanlar kraldır da demiyorum.Hırsızlık,hırsızlıktır.Haramdır islama göre.yasalara göre de suçtur.Nedenler nelerdir onlara deginiyorum.Durumun teşhisini yapmanın daha yararlı olacagını kastediyorum.Ayrıca Gercekleri saklayamayız.Kendimizi kandırırsak ebu cehil gibi davranmıs oluruz dedim ama ebu cehiliz demedim.Dikkat edersen genelleme var.Ebu cehil benzetmesi iyi olmamış ama.ebu cehil peygamberimizin amcası gercegi gördügü halde kabul etmemiş Allahın bir olduguna inanmak istememiş.Neyse din konuda yakıştırmadım kimseyi.davranım olarak benzerlik kurdum.Gercegi görmekte inat edenlerin aslında kendini kandırdıgını söylüyorum.Alay,hakaret ve bir sürü küfürü yakıştırmayı yapmak kolay geliyor insana.Asıl önemlisi nedenlerini araştırmaktır.Yoksa hırsıza göre "haram" zaten öyle bir kelime yoktur.Ona her şey helal.kdvde 1 kurus artırırsan ve cebine koyarsan o da haram.Sonra faiz yiyen kullanan da haram işliyor veda hutbesinde de faiz haramdır diyor.O zaman butun bankalar ve calışanlar faizle gelen para ile haram yiyiyor.Ancak Allahın adaleti kusursuzdur.Bu duzende helal lokma yiyenler cok azdır maalesef.Bu yuzden kapitalist duzende kim helal yiyiyor onu başlık olarak açarsanız daha iyi olur...

mesela ben windows 7 yi lisansız kullanıyorum.Allah bizi affetsin.Param yok ne yapayım.Microsoft hakkını helal eder artık inşallah ne diyelim.Yoksa hepsi kafir batan geminin malları helaldir lo mı desem?

aslında kaçak elektiriğin cezasını onu yapan ildekilere eklensin a ilindeki kaçağı b iline de ödettirilmesin tüm hakkımız haram olsun 10lira yerine 15 lira ödemek istemiyoruz.

Bu ülke bölünse kürt devleti kurulsa kesinlikle afrika ülkeleri gibi sefalet bir hayat sürerler, bdp li sözde sosyalistler bence faşizmin doruklarında bir yönetim uygularlar. Ne hizmet görürler ne egitim ne de saglık. 6 aylık bir aradan sonra halk ayaklanır ille de türkiye demezlerse namerdim

ben şırnakda askerlik yaptım
şırnak kazanı diye bir icat var!
kazan içinde ısıtıcı 24 saat sıcak su
beleş ya...

fakirlik sefalet yalan
binlerce dönüm arazi var kimse ekmiyor
neden?
kolay kazanç var
KAÇAKÇILIK

ben egeliyim bizim köylere gidin bi bakın
köy minibüsleri servisleri hala eski pejo lar
ama şırnakda hiç onlardan görmedim
hepsi sıfır transit
bir de hiç biyerde görmediğim kadar kia sorento yu orada gördüm
O zaman onlar meşhurdu(2007)

:tr:

Bu ülkede bu kadar hıyar varken cacığı başka bir millet bulsa çok büyük ayıp olurdu... Susmaya devam !

reamonn' Alıntı:

Bu cümleleri ezberletiyorlar mı arkadaş size bıktım artık yapılan ayrımdan, ezikmekten. Kendi vatanımızda üvey evlat olduk. Pkklıların hiç suçu yok değilmi boşaltılan köylerde, çoluk çocuk, asker, öğretmen, polis demediniz kahpece şehit ettiniz, 17 yaşında evlatları otobüste diri diri yaktınız gelmiş boşaltılan köylerden girdiğiniz kul hakkını haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Evlat acısıyla dolan ana yüreklerinden haberiniz var mı? Daha geçen yıl babasının güç bela PMYO'da okuttuğu özel harekatçı canım kardeşimi şehit ettiler şırnakta. Onun babası elektrik faturasını da ödedi, aslan gibi evladını da yetiştirdi sonra da vatan sağolsun dedi. Siz hiç dediniz mi vatan sağolsun diye..

98 yılı büyük şehirdeki üniversitelerden biri. Biz zar zor okuyoruz baba emekli devlet memuru. İki çocuk okutuyo üniversitede. Kışın bile şimdi eşim oldu arkadaşımla karda parkta otururduk cebimizden çay parası çıkmasın diye. Neyse Bingöllü bi arkadaş var ilk tanışırken sınıfta Bingöllüyüm dediğinde hocalarımızdan biri "Ay canım sen şimdi ne zor şartlarda okuyosundur demişti" Bayağı sıkıntılı okumuştu gerçekten kampüsün tam karşısında babasının satın alıp içini sıfır eşyalarla döşediği evinde. Benim babam 60 şından sonra ev sahibi olabildi. Peşinatını kardeşimle biz ödedik. Allah ancak 8 ay oturmayı nasip etti. Ama olsun çok şükür gördü o günleri. Ben babamdan her zaman namuslu olmayı öğrendim. Öylede olacak. 3 kuruşluk elektrik yakıp 4 kuruş ödemek istemiyorum. Benim çoluğumun çocuğumun nafakası... Hakkımı da helal etmiyorum...

en nefret ettiğim insan tipi böyle yıllarca doğuda öğretmenlk yapıp sonra batıya geliip sallamaya başlsayan tipsizler.yüreğiniz varsa yaın sokağa çıkıp insanlara sorun neden kaçak elektrik kullanıyorsunuz diye?burada klavye delikanlılığı yapmayın.resmi ideolojinin yetiştirdiği bu faşist zihniyetten kaçın artık.biraz insan olup empati yapmayı deneyin.

Kaçak elektiriği değil.
Gecelik faizi konuşmak gerek.
Gecelik faiz ile cukkayı götürenlerin paraları da bizim cebimizden çıkıyor.
Kaçak elektriğe ödenenin 100 katı hemde.
Kaçak elektrikten yola çıkarak doğuyu aşağılayan hocalarım; el insaf...
Hırsızlıksa o da hırsızlık.
Hırsızlığı gariban yapınca ne kadar da cesurca saldırıyoruz.

urfada yaşayan biri olarak ben de bu konudan muzdaripim 270 tl elektrik faturası geldi ve ekstra hiç bişey yok biz ödüyoruz şerefsiz oğlu şerefsizlerin faturasını benim de çocuğumun da hakkı haram olsun
it gibi yatıyolar kaloriferli ev yok burda çünkü kalorifer yakıt parası istiyo klimayı alıyolar her odaya elektrik beleş nasıl olsa cuma namazını da kaçarmamaya çalışıyolamış şerefsizler gerizekalı o Allahla senin aranda ama bu milyonları ilgilendiriyo işte bu kadar IQ seviyesi düşük insanlar

Geri