4 Gb aşan imajları nasıl dvd ye yazdıracağız.. veya cd ye_?

Kodla Büyü

kumruli

Aktif Üye
Arkadaşlar biliyorsunuz ki acronis ile imaj almak çok kolay ve kullanışlı anca 4 gb ı gecen imajları nasıl parcalar iki dvd ye atarız. hiç deneyen varmı_?

Winrar ile yapabilirsin ama ben HDD ( D bölümünde ) tutmayı tercih ederim ve tavsi ederim.

hocam winrarlı dosyayı cökmüş bilgisayara nasıl geri yükleyecem_?

bi şekilde aldıgım imajı alırken yada aldıktan sonra bölebilecegim bi yöntem olmalı

:(

acronisle image alırken normal değil de yüksek sıkıştırmayı kullan.
o da olmuyorsa dosyayı 2 dvd yapan programları dene.

Değerli hocalarım benim de bir sorunum var;
xp cd. yi açılışta cd/dvd rom dan başlatınca açılış sunmuyor. açılış cd si nasıl yapabilirim.
ultra iso programı ile daha önce yapıyordum. şimdi unutmuşum. bilen varsa bi hatırlatsanız ne iyi olacak.

Hocam zaten o yüzden HDD kalmasını tavsi ettim yok diyorsan gene cift katmalı DVD ler var imajı ona çekersin.

cift katmanlı dvd ik kez denedim olmadı

gavurcasi iyi olan bi arkdaş

ghost ile raxio media yazicisnin ortak kullanımı ile bir kaç dvd oluşturuluyor dedi

raxio da indirdim kurdum ama beceremedim nasi olacak..

kardeş acronis zaten yedeği istediğin şekilde bölebiliyor. yedek alırken SET THE OPTİONS MANUALLY bölümünden girip oradan boyutu yazıyorsun, ARSHİVE SPLİTTİNG BÖLÜMÜNDEN yedeği istediğin mb olarak yedekliyorsun. yalnız sorun şu ki birinci yedeği gösterdiğimizde oradan birinciyi yükleyip ikinciyi ister mi. Normalde yedekleri bir harddiske atıp oradan kullanabiliyorsun. ama siyah ekrana düşünce cd'den çalıştırmanın yolunu henüz keşfedemedim:))

ya yanlış hatırlanıyorsam bu ghost programının windows versiyonlarında ayar kısımlarında en fazla kaç parça olmasını girebiliyorduk. eğer ki yedek 10GB olsa bile 2GB sınır belirlersek 5 parça yapıyor ve tekrar yedeği yüklerken tek tek cd1 takınız cd2 takınız diyordu. ama dos versiyonuna hiç bakmadım. belki orada options bölümü var orada olabilir???

agahyildiz' Alıntı:
ya yanlış hatırlanıyorsam bu ghost programının windows versiyonlarında ayar kısımlarında en fazla kaç parça olmasını girebiliyorduk. eğer ki yedek 10GB olsa bile 2GB sınır belirlersek 5 parça yapıyor ve tekrar yedeği yüklerken tek tek cd1 takınız cd2 takınız diyordu. ama dos versiyonuna hiç bakmadım. belki orada options bölümü var orada olabilir???

hocam az önce hiren 9,5 cd si ile baktım. içinde ghost 11.0.2 verisyonu vardır.
Menüden options a giriyoruz. Açılan pencerede üstte Fat32/64 sekmesi var oraya tıklayınca altta Fat Limit diye bir bölüm var oraya tik koyarsak yedek dosyamını 2 şer GB parçalara ayırması gerektiğini düşünüyorum. Yüklerken ilk parçayı çağırıyosun diğerlerini tek tek istiyor zaten. Gecenin bu saatinde denemedim. Denersen ve eğer orası ise bizede haber veriver. kolay gelsin...

kardeş acronis zaten yedeği istediğin şekilde bölebiliyor. yedek alırken SET THE OPTİONS MANUALLY bölümünden girip oradan boyutu yazıyorsun, ARSHİVE SPLİTTİNG BÖLÜMÜNDEN yedeği istediğin mb olarak yedekliyorsun. yalnız sorun şu ki birinci yedeği gösterdiğimizde oradan birinciyi yükleyip ikinciyi ister mi. Normalde yedekleri bir harddiske atıp oradan kullanabiliyorsun. ama siyah ekrana düşünce cd'den çalıştırmanın yolunu henüz keşfedemedim:))

hocam siyah ekrana düşmeden iki parca alınmış imaj kurdnuzmu_?

kurdu iseniz ikinci parcayı siz mi gösteriyorsunuz yoksakendisi aynı klasör içinde buluyormu nasıl bir ekran veya işlemle karşılaşıyorsunuz ikinci parcayı yükler iken..

Hocam sen ne canını sıkıyorsun kendini uğraştırıyorsun HDD imajı çek olsun bitsin....

Hocam bence de roolback rx i kullan, hic 4 gb ile felan ugrasma. Cok guzel bir imaj programi bence, forumda kaynak vardi, bir dene istersen!

Geri