4+4+4=?

Kodla Büyü

achillus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar seneye 4+4+4 uygulamaya geçecek peki acaba bizler nolacaz ?

formatörlük devam ederse :S ? bulundugumuz okul 1. 2. 3. 4 sınıf derslikleri bulunan okul olursa nolacaz acaba oldugumuz okula formatör görevlendirmesi yapılacakmı ?

mesela bizim okul yakınındaki bir okulla birleşecek hangi okulun 1 2 3 4 hangisinin 5 6 7 8 . sınıfları okutacagı net degil .ama farzedelim diger okul üst kademe secilrse bütün brans öğretmenleri diger okula ,diger okuldaki sınıf öğretmenleri bizim okula gelecek ama branş öğretmeni olan bizler nolacaz :S :) ben diger okula gidemem çünkü orda zaten formatör var kendi okulumada görevlendirme verilecekmi :S(insallah formatörlük kalkar da derslerimizi verirler ama zor :( )

bıktım artık hersene belirsizliklerden .

ben de sizin gibiyim. okulumun hangi tür olacağı belli değil. anadolu lisesi sınavına girdim, ondan medet umuyorum, hadi hayırlısı..

hepimiz aynı durumdayız hocam kendinizi sıkmayın durmak yok yola devam ama :x

okullar birleşti diye(ki buna birleşme denmez, ikisi de farklı kademeler) öğretmenler iki okul arasında sınırlı kalacak diye bişi olması mantıksız. her yerde yanyana iki okul var birleşti hadi değiş tokuş diye bişi olması da imkansız. Bütün okullar herkese atama için açılacak. herkes her yeri seçebilecek, puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılacak. durumlar daha vahim yani :?

bizim okul ve komşu okulda bt sınıfı tek ve 2 okuldada kadroşu birer öğretmeniz. 3x4 eğitimde ne olacaz belli. 2 kademe olan okula kadromuz alınacak. ama orda 2 kadro olamayacağı için kıdemi az olan kovulacak. Ha bu arada dersimiz seçilirse iyi seçilmezse herkes kadro fazlası olacak. hele hele formatörlüğe hiç güvenmeyin her an durdurulup birdaha da yapılmaya bilir.

hocam benim durumum da daha beter. şimdi okullar değişecek. benim okulum ilçenin en uzak okulu. köyde tek okul. malum taşımalı eğitimden dolayı bu sene kademeli geçiş olabilirmiş. bu yüzden bizim okul herhangi bir okulla değiş tokuş yapamayacak. ama aşağıdaki bütün okullarda bu değiş tokuş olacak. bir tek benim okul kalır bu gidişle. Müdürümüz değişme durumunda önceliğin 1-4 e verileceğini( yaşları küçük olduğundan) söyledi. yani bu durumda herkes yerini bulmuşken benim okul ilkokul olacak ve ben depoya (bu arada ilçemizin 20-25 tane norm fazlası bt öğretmeni var)

bu sene değiş tokuş yapmış olsak bile gideceğim okulda bt sınıfı olmayabilir. burdaki canııııımmm sınıfımı bırakmak zorunda mı kalacam? üstelik ziyan olacak.

4+4+4 :-1:

Meslek yuk. okulunda arastirma gor. olduk diyelim.kaldigimiz derece kademe univer. devam edip emeklilik var mi

walla benim okulumda iki tane bina var müdürümün dediğine göre biri ilk biri orta bölüm olacak bu durumda ben okulumda kalırırm sanırım...

Şimdi oy almaya müstehak bir iktidarın bakanı böylesine bir değişikliği önceden planlamaz mıydı?

Planlasaydı, bilgi vermez miydi?

Bilgi vermeyip de insanları böyle stres içine sokar mıydı?

branş öğretmenleri ile sınıf öğretmenlerinin aynı okulda görev yapmaması memleketin eğitim kalitesinin iyileşmesi için gerekli

ücret adaletsizliği içinde bir parça çözüm olacak
ayrıca sınıf öğretmenlerinin orta okullarda idareci olmalarıda zorlaşacak

arkadaşlar ilk dörtte zaten seçmeli bilişim tek.dersi yok muhtemelen ikinci dördün olduğu okulu geçeceksiniz.

4+4+4=12 de
orta Okul kısmında derslere gireceğimize göre 1 saat ders olsa bile yine 4 er saatlik ders olur.

Okulların orta kısımlarının açılması demek dersliklerin azalması değil ki?

başka orta kısımlarında açılması anlmaına geliyor.

Birde Dereyi görmeden Kolları sıvamışsınız.

craxx' Alıntı:
4+4+4=12 de
orta Okul kısmında derslere gireceğimize göre 1 saat ders olsa bile yine 4 er saatlik ders olur.

Okulların orta kısımlarının açılması demek dersliklerin azalması değil ki?

başka orta kısımlarında açılması anlmaına geliyor.

Birde Dereyi görmeden Kolları sıvamışsınız.

Hocam kusura bakma bence sen olayı biraz hafife almışsın. Arkadaşların tereddütlerini bende yaşıyorum. Dersimizin olmayışı yüzünden zaten tedirgin durumdayken şimdi birde 4+4+4 sisteminde biz ne olacağız onu düşünmeye başladık. Herkesle ilgili birşeyler açıklanır belki ama bizlerle ilgili açıklama olacağını sanmam

Küçük bir hesap yapalım bizim burada sadece 6-7lere ders var. 6şar şube bizim okul 12 saat dersim var. Ortaokul olunca 5-6-7-8lere 1er saatten ders olsa şube sayısı 10a çıksa toplam 40 saat ders 2 öğretmene yeter. hatta birini formatör yap diğerini yapma. Bu şekilde mantıklı gibi ama herşey zamanı gelince netleşir düşün düşün çıkılmıyor bu işin içinden.

inblue' Alıntı:
Küçük bir hesap yapalım bizim burada sadece 6-7lere ders var. 6şar şube bizim okul 12 saat dersim var. Ortaokul olunca 5-6-7-8lere 1er saatten ders olsa şube sayısı 10a çıksa toplam 40 saat ders 2 öğretmene yeter. hatta birini formatör yap diğerini yapma. Bu şekilde mantıklı gibi ama herşey zamanı gelince netleşir düşün düşün çıkılmıyor bu işin içinden.

Hocam şu an 6,7,8'lerde ders seçilebileceği halde, sizin okulunuzda sadece 6 ve 7'lerde ders seçilmiş iken, siz 4+4+4'e geçildiğinde 5,6,7,8'de hepsinde birden dersin seçileceğini nereden çıkardınız. 5. sınıfta ders olacak mı bu bile belli değil? Hiçbir plan olmadığı görülüyor. Açıkladıkları hiçbirşey yok.

Senin 24 saat dersin olur, ama sizin okula gelip sizin okuldaki şube sayısını 6'dan 10'a çıkaran öğrencilerin geldiği ve ilkokul olan okuldaki branşdaşının sıfır(0) dersi olur.

Ne olacağı belli değil? Hiçbir açıklama yok.

Formatörlüğü de kaldırırlarsa, sen şanslısın 24 saat dersin oldu ama dersi 4 iken 8 olan, 6 iken 12 olan, 8 iken 16 olan NE YAPSIN?

Formatörlük olmaz ise ek ders de alamayacak. Maaşımızı hizmetli maaşının önüne geçiren TEK ŞEY: ek ders o. Olmayacak.

2 okul, 3 okul, 4 okul da gezemeyecek. Çünkü zaten bir sürü boşa çıkan öğretmen olacak.

Zaten atama yapılmıyor, ders kalktı, formatörler başka branşlardan seçiliyor, diğer branş formatör hiç derse girmediği halde norm sıkıntısı yok, ben BT branşı olduğum halde norm sıkıntım var. Her yerde fazla hale geleceğiz.

Artık doğuya atanmış arkadaşlar da biraz zor tayin olurlar.

Yeni mezun olacaklara da geçmiş olsun.

Ne olacağımız belli değil.

Hiçbir açıklama yok.

Derdin İmam Hatipler miydi arkadaş?

Dersin ki şu şu liseler orta kısım açabilirler, 5. sınıfı bitiren öğrenciler isterlerse okullarında 6. sınıfa devam eder, isterlerse orta kısmı olan İmam Hatip veya meslek orta okullarına devam edebilir deseydin.

Bu iş çözülürdü. Şimdi bu plansız işe böyle paldır küldür girişmenin alemi ne?

Geçen sene diğer illerin yaşadığı sıkıntıyı Balıkesir bu sene yaşayacak. Geçen sene Balıkesir okulları ayıramadı. Ortaokul ilkokul olarak devam ettirdi çoğu okulu. Bu sene tüm okulları ayırdı. Aşamalı geçiş de olmayacakmış. Yakın iki okulu biri ortaokul biri ilkokul olarak belirledi. Bizim okulumuz ortaokul oldu ve yakın bir okul ilkokul, ilkokul olan okulun ikinci kademe öğrencileri bize gelecek. Branş öğretmenleri de öğrencileri ile direk bizim okula gelir mi sizce gelirse 2 bilgisayar öğretmeni olacağız ve birimiz kesin norm fazlası olacak sonra. Puanı az olan ben olduğum için ben norm fazlası olurum. Of ya sıkıntılar bitmeyecek mi senelerce

direk geçiş olacak ve bizim okul eşleştiği yakın okulla öğretmne değişikliği yapacak. bizdeki sınıfçılar sınıflarındaki öğrencilerle birlikte gidecek, onlardaki branşçılar ın hepsi bize gelecek. seminer döneminde görevlendirmeyle olacakmış bu iş tayin döneminde gidebilen gidecek, gidemeyen eşleştiği okula mecburen gelecek.bizim eşleştiğimiz okulda bilgisayarcı yok rahatım, sizin de ALlah yardımcınız olsun.

Geri