4+4+4 te ilkokullarda bt öğretmenlerinin durumu

Kodla Büyü

bamteli86

Aktif Üye
okulumuz bir ilköğretim okuludur.

yeni çıkan 4+4+4 yasası ile birlikte okulumuzun ilkokula çevrilmesi karar verilmiştir.

bu kapsamda okul müdürümüz ilde seminere alındı.
seminerde bakanlıktan gelen yetkili şöyle demiş.

1- branş kökenli idareciler ilkokullarda görev yapabilecek. yani hiçbir idarecinin yeri değişmeyecek
2-Rehber öğretmenin yeri değişmeyecek
3-Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin yerleri değiştirilmeyecek.
4- Bunun dışndaki tüm öğretmenler okulun statüsüne göre başka okullara gidecek veya veya kalacak

ilkokullarda ders olmadığı için artık ne yapacağımıza siz karar verin :)))

bir piknik tüpü, bir çaydanlık, çay ve şeker bana yeter.

akıl olmayınca neylesin fikir
çalsın abdurrahman oynasın bekir

İdareci görünümlü öğretmen mi desem ne desem üç vakte kadar bişey olacak amma... :cry: :verymad:

bütün bilgsayarları fırlatıp atasım geliyor 4. kattan aşağıya şu okulda...nefret konumuna geldim yaa

eğer böyle bir durum var ise demekki bizim formatörlük olayı devam edecek. Bence formatörlük için bir planlama yapcaklar bunlar çünkü birinci 4 de bilgisayar dersi olmayacak.Off çok kafa karıştırıyorlar.

ben formatör olmayacağım..çok sıkıldım ya...kaç gündür ilk defa girme fırsatım oldu bu siteye... okulun sonu gelir, öğretmenlerin işi azalır, bizimki daha da artıyor.. her gün bir bilgisayar arızası, sorunu...bunaldımmm

Hocam daha kimse birşey bilmiyor boşuna kendinizi yormayalım bence en iyi yapacağımız gerekli yerlere tavsiye tarzında filir beyanları ve dünyadan dersimizle alakalı örnekler göndermek olacak. Bence dış ülkelerde bu uygulamalar nasıl bilen arkadaşlar varsa bunları MEB'e gönderip dersimizin etkinliğinin arttırılmasını en azından vatandaş olarak bile isteyebiliriz...

valla formatörlük çekilmiyordu hele şimdi bide sınıfçılarla beraber akşama kadar hiç çekilmezzz . . .

ona yağı , elektrik + su faturası, apartman aidatı güncel konuları sürekli bunları duyarız :sleep:

bizim sonumuz formatörlük derse girmeden bilgisyar sayısına göre normumuz belirlenecek... sabah okulu bizler açıp okulu bilzer kapatırız çünü PC ler bakıcısız olmaz olmazzzz sümmü haşşa.. PC lerin psikolojileri bozulur sonra bizsiz... bunlar bence iyice kafayı yemiş bizi gözden çıkarmışlar anladım da muhtemelen demirbaş yerine saymak için hazırlanıyolar.... :verymad: :verymad: :verymad:

bende bilgi edinmeye sordum bunu bakalım ne cevap verecekler...
İyi günler. Ben bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Yeni eğitim sisteminde okulların yapılandırılmasında bazı okullar ilkokul bazı okullarda ortaokul olarak ayrılması imkanı olmayan okulların ise ikili öğretime dönüştürülmesi planlanıyor. Bilişim teknolojileri dersi 1. kademede tamamen kaldırıldı ve bu kademeye biz giremiyoruz dolayısıyla ilkokul olacak okullarda norm kadromuz olmayacak. Kadrosunun bulunduğu okul ilkokul olan bilişim teknolojileri formatör öğretmeninin durumu ve kadrosunun bulunduğu okul ikili öğretime geçecek olan bilişim teknolojileri formatör öğretmeninin çalışma saatleri nasıl planlanacak. İyi çalışmalar dilerim.

acelayir' Alıntı:
bende bilgi edinmeye sordum bunu bakalım ne cevap verecekler...
İyi günler. Ben bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Yeni eğitim sisteminde okulların yapılandırılmasında bazı okullar ilkokul bazı okullarda ortaokul olarak ayrılması imkanı olmayan okulların ise ikili öğretime dönüştürülmesi planlanıyor. Bilişim teknolojileri dersi 1. kademede tamamen kaldırıldı ve bu kademeye biz giremiyoruz dolayısıyla ilkokul olacak okullarda norm kadromuz olmayacak. Kadrosunun bulunduğu okul ilkokul olan bilişim teknolojileri formatör öğretmeninin durumu ve kadrosunun bulunduğu okul ikili öğretime geçecek olan bilişim teknolojileri formatör öğretmeninin çalışma saatleri nasıl planlanacak. İyi çalışmalar dilerim.

hocam verilen cevaplar standart kalıpları var oradan bir mail gelir size.o yüzden gelecek cevapa pekde dikkate almayın.

bakanlıktaki bu yetkilileri çok duyduk. Hakkımızda somut olan şu anki tek şey branş öğretmeni olduğumuz ve ortaokulda (norm bulabilirsek tabi) çalışacağımızdır.

bamteli86' Alıntı:
okulumuz bir ilköğretim okuludur.

yeni çıkan 4+4+4 yasası ile birlikte okulumuzun ilkokula çevrilmesi karar verilmiştir.

bu kapsamda okul müdürümüz ilde seminere alındı.
seminerde bakanlıktan gelen yetkili şöyle demiş.

1- branş kökenli idareciler ilkokullarda görev yapabilecek. yani hiçbir idarecinin yeri değişmeyecek
2-Rehber öğretmenin yeri değişmeyecek
3-Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin yerleri değiştirilmeyecek.
4- Bunun dışndaki tüm öğretmenler okulun statüsüne göre başka okullara gidecek veya veya kalacak

ilkokullarda ders olmadığı için artık ne yapacağımıza siz karar verin :)))

Hocam görev yaptığınız okulu / ili yazabilirmisiniz ?

okuklların ilk veya ortaokul olaması ile ilgili kimse sır vermiyıor.ser verip sır verilmzezken böyle bir duyuma nasıl ulaştınız?

Geri