4+4+4 norm fazlası sınıf öğretmenlerinden bilişime geçiş oldu mu?

Kodla Büyü

rs.1453

Aktif Üye
Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere 2012 yılında baya bi sınıf öğretmeni norm fazlası olmuştu, onlar da beden sosyal tek tas gibi bölümlere geçmişti, sorum bilişime de geçenler var mıydı, 3600 ile birlikte tayinler de bize umut olur mu

Beden eğitime geçen çok oldu (diplomayla ilgili bir durumdu) diğer bölümler için ikinci üniversite okumussa geçmiş olabilir ama çok geçen olduğunu sanmıyorum. 3600 bize etki etmez diye düşünüyorum.

Çok eski ve köklü bir branş değiliz hocam.. Alan değişikliği ile bilişime geçiş önemsenmeyecek derecede oldu diye hatırlıyorum.. Dolayısıyla 3600 olayının bize çok etkileyeceğini sanmıyorum..

Geçen vardı da benim tanıdığım arkadaş bizimle yaşıt. Yaşlılardan geçen pek olmamıştır. Oradan ekmek çıkmaz gibi.

Her zaman söylerim bu bölümün tek kurtuluşu btr normudur. Maalesef başka kurtuluş yok. Her okula 1 bilişimci sloganıyla btr kodrosu gelmelidir.

Bölümle alakalı norm sıkıntısı geçici bence. Birkaç yıl içinde Bilişim değerini geri kazanacaktır. Okulöncesi öğretmeniyim, Antalya'da alan değişikliğinde hiç norm açmadılar ben de Aydın'a tayin istedim geldim. Burada açılır diye umut ediyorum.

3600 den bilişimciler olarak maalesef sirkülasyon anlamında hiçbir şey çıkmaz bize

3600 diğer branşları da etkilemeyecek çünkü uzman ve baş öğretmenlik maaşları yükselecek. Emekli olacak olan öğretmen için yine emekli maaşı / öğretmen maaşı oranı fark edilecek düzeyde olacak.

Uzman öğretmenlik olmasa 12 bin alan öğretmen 3600 ile birlikte 9 bin emekli maaşı ile emekli olacaktı. Uzmanlık gelince ocakta 12 bin alan öğretmen (yüzde 20 artış varsayarsak) 14400 + 2200 uzman öğretmen farkı= 16600 alacak, ama emekli olursa yüzde 20 zam ile 10800 alacak. Yine uçurum oluyor.

3600 diğer branşları da etkilemeyecek çünkü uzman ve baş öğretmenlik maaşları yükselecek. Emekli olacak olan öğretmen için yine emekli maaşı / öğretmen maaşı oranı fark edilecek düzeyde olacak.

Uzman öğretmenlik olmasa 12 bin alan öğretmen 3600 ile birlikte 9 bin emekli maaşı ile emekli olacaktı. Uzmanlık gelince ocakta 12 bin alan öğretmen (yüzde 20 artış varsayarsak) 14400 + 2200 uzman öğretmen farkı= 16600 alacak, ama emekli olursa yüzde 20 zam ile 10800 alacak. Yine uçurum oluyor.
Hocam 2200₺ artışı nasıl hesapladınız? Hep 1000₺ deniyor ya ondan sordum.

Hocam 2200₺ artışı nasıl hesapladınız? Hep 1000₺ deniyor ya ondan sordum.
1000 TL idi ama o günden bu yana gelen zamlar ve ocak 2023 de gelecek olan zam ile 2200 ü rahat geçecek.
Kanunda 1000 TL yazmıyor, eğitim öğretim tazminatı ya da özel hizmet tazminatı olması lazım, o tazminatın yüzde 20 sinden yüzde 60 a çıkarılması diyor. Bordronuzdan bakarsanız o tazminatın yüzde 60'ı şu an 1800 ediyor (Derecesi 1 ve 2 olanlar için)

• Beğen
Tepkiler: aak
Hadi ben dahil 50 olsun... Bizim üni den son yancılarız. 3 benim devre 1 üst sınıftan ark geçti ki; bizim devre mezunu 1 başka üniversite yok. Çünkü arkadaşın 1 dönemi eksikti ve dönemi tamamlayacak dersi alacak üniversite bulamadık. Geçenler 96 95 girişlidir varsa o da ya 15 tir ya 50

1000 TL idi ama o günden bu yana gelen zamlar ve ocak 2023 de gelecek olan zam ile 2200 ü rahat geçecek.
Kanunda 1000 TL yazmıyor, eğitim öğretim tazminatı ya da özel hizmet tazminatı olması lazım, o tazminatın yüzde 20 sinden yüzde 60 a çıkarılması diyor. Bordronuzdan bakarsanız o tazminatın yüzde 60'ı şu an 1800 ediyor (Derecesi 1 ve 2 olanlar için)
Hocam evet yüzde 20 den yüzde 60 a diyor ama kesin bu kadar çıkacak demiyor. Yüzde 60 a kadar yetkilidir diye cümle. O yüzden henüz yüzde 60 a kadar artıp artmayacağı garanti değil diye okudum geçenlerde bir haberde

Benim çalıştığım bir tane kadın bilişim teknolojileri öğretmeni var. Sınıftan geçmiş. Yaş olarak genç sayılır, emeklilik zamanına daha çok var.

Emekli olsa bile il içine il dışına açılmaz sadece özür durubuna açarlarlar hocam. Onda da insanüstü puanın olacakta sana düşecek. Bakanlık ders saatlerini artırmadığı veya btr ye kadro vermediği sürece bizden bişey olmaz

Geri