3d yazici tavsiye

Kodla Büyü

10000 lira seviyesinde 3d yazici tavsiye edebilirmidiniz. Okula alacagim kullanabileceğim bir yazici
okulunuza en yakın hangi firmanın servisi var bu çok önemli eğer kendiniz tamirat bakım vb 3D yazıcı işlemlerinden anlamıyorsanız bu dediğime göre hareket etmenizi tavsiye ederim. en basit tabla ayarı bile düzgün olmazsa hiçbir çaıktınız düzgün olmaz o fiyata + - yakın rakamlara güzel cihazlar var giriş seviyesi oalrak adlandırlılan ancak bazı sorualra cevap vermeniz lazım yazıcı modelinden önce
1- hangi tür flament kullanacaksınız
2- ürün kalitesi, çıktı hızı ne derecede öenmli
3- ürünleriniz ne amaçlı olacak

bu 3 soruya göre model belirlemeniz gerekmektedir. örneğin açık kasa bir yazıcı alırsanız ve ileride ABS vb tür çıktılar almak isterseniz ne olacak ya da alacağınız çıktıları kalıp oalrak kullanacaksanız o zaman teknolojik oalrak farklı bir türe bakmanız gerekir aslında bunlar bu şekilde uzar gider o yüzden lütfen çok iyi arastırın iyice inceleyin kronik sorunları nedir öğrenin çözüm yolalrını ve masraflarını öğrenin ve öyle adım atın

Ender S3 S1 Plus modeli. Bütçe yeterli gelmezse S1 modeli de iş görür. Tablasına dikkat edin çok kazımayın onun dışında güzel cihaz

-
@hanedantr hocama katılıyorum. Ben internetten cr10 smart aldım. Ama bir sorun olduğunda cihazı sök, kutula kargoya ver . Gelince tekrar kur. Hem zaman kaybı hem de insanda heves kalmıyor. Eğer bu işlerden anlamıyor veya ilk defa kullanacaksınız okula yakın yada siz alo dediğinizde koşup gelecek bir servisten temin etmeniz öneririm.

Elengo Neptun bizde aldık ilk zamanlar çok güzeldi hız mükemmel ama ciddi sorunlarda yaşadık. Distribütor aradığımızda (teknik servis için) sürekli kalibrasyon hatası deyip durdular. Ama genel olarak eğer şansınız varsa yerinden oynatmasanız mükemmel baskılar alırsınız. Aksi halde düz baskıyı bile alamadığımız oldu.
Artıları:
* Elektrik gittiğinde kaldığı yerden tekrar başlama
* Web arayüzü kolay kullanım sağlıyor.
* Kurulumu çok kolay (ben tek kurdum 2 kişi daha rahat olur)
* Fiyat performans ürünü

Eksileri:
* Güncelleme kolay şekilde yüklense de ekran güncellemesi için ekranı sökmek gerekiyor.
* Sürekli kalibrasyon yapılması gerekiyor.
* Çok kolay baskı bozuyor (Ha bu belki filament de, belki bulunduğu yerinden (soğuk-sıcak ortamlarda) )

Elengo Neptun bizde aldık ilk zamanlar çok güzeldi hız mükemmel ama ciddi sorunlarda yaşadık. Distribütor aradığımızda (teknik servis için) sürekli kalibrasyon hatası deyip durdular. Ama genel olarak eğer şansınız varsa yerinden oynatmasanız mükemmel baskılar alırsınız. Aksi halde düz baskıyı bile alamadığımız oldu.
Artıları:
* Elektrik gittiğinde kaldığı yerden tekrar başlama
* Web arayüzü kolay kullanım sağlıyor.
* Kurulumu çok kolay (ben tek kurdum 2 kişi daha rahat olur)
* Fiyat performans ürünü

Eksileri:
* Güncelleme kolay şekilde yüklense de ekran güncellemesi için ekranı sökmek gerekiyor.
* Sürekli kalibrasyon yapılması gerekiyor.
* Çok kolay baskı bozuyor (Ha bu belki filament de, belki bulunduğu yerinden (soğuk-sıcak ortamlarda) )
Hocam model neptune 4 pro mu

-
@hanedantr hocama katılıyorum. Ben internetten cr10 smart aldım. Ama bir sorun olduğunda cihazı sök, kutula kargoya ver . Gelince tekrar kur. Hem zaman kaybı hem de insanda heves kalmıyor. Eğer bu işlerden anlamıyor veya ilk defa kullanacaksınız okula yakın yada siz alo dediğinizde koşup gelecek bir servisten temin etmeniz öneririm.
ben çok uzun zaman önce 3d serüvenine başladım sonra ara verdim simdi okulumda 2 makina var 1 senedir öğrencilerime kullandırmaya çalışıyorum ama aradan geçen sürede sorunlar hep aynı marka ne olursa olsun marka model evet çok önemli ama servis daha önemli birde sen al bakarız yardımcı oluruz diyenlere de dikakt edin gerçekten bu işten anlıyor mu ve size sürekli yardımcı oolacak mı en basit işlem olan tabla ayarı bile inanın çok can sıkıcı olabiliyor ve açtığınız flament bitmeden yeni flament açmayın cünkü nem alan flamentkırılır buda makinanızda sorun çıkartır flament kalitesi çok önemli lütfen önce servis yada bu işleri çok iyi bilen birilerini bulun yakınınızda hatta imkan var ise almadan önce 1 ay gidin orada kullanın ürün çıkartın flament değiştirin yani biraz tecrübe edinin

Yeni yazıcıların çoğunda Extruder ile hotend mesafesi kısa ama yinede mesafesi yakin olandan alın derim.
Çoğu 3d yazıcıda servis problemi yaşayacaksınız bu yüzden problemleri kendiniz halletmeye öğrenin.
Zaxe ,coremax servisi iyidir fakat onlarda fiyatlar çok yüksektir.
Ucuz yazıcıdan da pahalı yazıcıdan aldığınız baskı kalitesine ulaşırsınız emin olun sadece süreç içinde tamir etmeyi kendiniz öğrenin derim.
Emin olun hocam 100bin TL lik yazıcıda var elimde 10 bin TL lik olanda 8 farklı yazicimdan baskı alıyorum tek farkları pahalı olan Extruder kısmı bile metal olduğu için kolay mekanik arıza vermiyor. Ki zamanla servise bile yollamadan kendiniz çözersiniz problemleri dert etmeyin.

Bütçenizin üstünde fiyatı var ama yine de mesaj olarak bulunsun istedim.

Rigid3D Zero2 kullanıyoruz. Her anlamda çok memnunuz. En basitinden ikide bir tabla ayarı yapmaya gerek yok.
Yaklaşık 1 senedir kullanmadığımız cihazla bugün baskı aldım, tek seferde sorunsuz bastı.

ELEGOO Neptune 4 veya Ender 3 S1. Elegoo bir tık daha iyi ama Ender yazıcıların da çok büyük kullanıcı kitlesi var. Yardım gerektiğinde çok kolay bulursunuz.

Hocam model neptune 4 pro mu
Evet hocam. Elego 4 Pro aldık. Yazıcının güzel taraflarından bir tanesi şunu söylebilirim. Yazıcıya sürekli güncelleme geliyor. İçerisin de bulunan hatalar sürekli olarak onarılıyor. Bu da yazıcının güzel bir artısı bunu söyleyebilirim. Fakat sitesini takip etmezseniz malesef sürekli hata durumlarını görürsünüz.

Geri