3D yazıcı tavsiye

Kodla Büyü
ben de almayi dusunuyorum. fiyat/performans ender 3 almayi planliyorum lakin turkiye piyasasi 1700 1800. cinde 1100 lira. kargo dahil.

aliexpress turkiye deposuna getirtirse ki aras kargoyla geliyor hemen siparis gececegim.

eğer çok büyük parçalar üretmeyi düşünmüyorsanız kesinlikle dobot mooz u tavsiye ederim. üstelik tek makineyle 3 farklı başlık kullanımı var. 3D yazıcı lazer gravür ve cnc oyma
mutlaka bakın Yozgat'ta KodluYOZ Atölyelerinde kullanıyoruz.
http://dobotturkiye.com/dobot-mooz/

merhaba. ben eve tevo tornado aldım. en son güncellenmiş siyah tablalı modeli. 3390 liraydı. şimdi ne kadar bilmiyorum. yazıcı alanı çok iyi. 300*300*400. kendim değişik modifikasyonlar filan yaptım. 3d yazıcı kullanmak oldukça eğlenceli. hobi olarak almak isteyene tavsiye ederim. okul içinde oldukça kullanışlı bence. sadece belirteyim baskılar çok uzun sürüyor genelde yazıcılar böyle sanırım. 20*20*20 mm lik bir test küpünü normal kalitede 15 dk iyi kalitede 30, 45 dk değişen sürelerde yazdırıyorum. ayarları tutturmak, kaliteli filamenti seçmek vs her şey baskıyı etkiliyor. düşük kalite ayarında ve büyük nozzle ucu ile daha kısa süreler elde edilebilir.

merhaba. ben eve tevo tornado aldım. en son güncellenmiş siyah tablalı modeli. 3390 liraydı. şimdi ne kadar bilmiyorum. yazıcı alanı çok iyi. 300*300*400. kendim değişik modifikasyonlar filan yaptım. 3d yazıcı kullanmak oldukça eğlenceli. hobi olarak almak isteyene tavsiye ederim. okul içinde oldukça kullanışlı bence. sadece belirteyim baskılar çok uzun sürüyor genelde yazıcılar böyle sanırım. 20*20*20 mm lik bir test küpünü normal kalitede 15 dk iyi kalitede 30, 45 dk değişen sürelerde yazdırıyorum. ayarları tutturmak, kaliteli filamenti seçmek vs her şey baskıyı etkiliyor. düşük kalite ayarında ve büyük nozzle ucu ile daha kısa süreler elde edilebilir.
Bende tevo tornado alacaktım şuan bangood da tüm vergiler ve kargo dahil yaklaşık 2200 tl geliyor. fakat tübitak için fatura gerekli riske giremem ve şuan türkiye de onu satan firma yok o yüzden bu modele yöneldim flamenti nereden alıyorsunuz hocam?

Banggood 3d yazıcı 2-3 aydır göndermiyor dikkat edin. Takip no veriyorlar ama gönderim yok . Güya 2 defa kaybolmuş transitte .2 .5 ayımı yediler. forumdonanımhaber de benim gibi sıkıntı yaşayanlar var. DİKKAT

Bende tevo tornado alacaktım şuan bangood da tüm vergiler ve kargo dahil yaklaşık 2200 tl geliyor. fakat tübitak için fatura gerekli riske giremem ve şuan türkiye de onu satan firma yok o yüzden bu modele yöneldim flamenti nereden alıyorsunuz hocam?

N11 den sipariş veriyorum fiyatı uygun ne gördüysem onu aldim. 3d innovations markalı bir ürün. Yakınımda satan yer de var ama netten alsam daha ucuza geliyor.

Biz de 1,5 ay kadar önce Anet A6 aldık 1500 tlye. Öğrencilere tinkercad den modelleme yaptırıp yazdırıyoruz. Arada işlem yaparken yataktan kalktığı, yapışmadığı oluyo ama ne kadar ekmek o kadar köfte. İdare ediyoruz..

Biz de 1,5 ay kadar önce Anet A6 aldık 1500 tlye. Öğrencilere tinkercad den modelleme yaptırıp yazdırıyoruz. Arada işlem yaparken yataktan kalktığı, yapışmadığı oluyo ama ne kadar ekmek o kadar köfte. İdare ediyoruz..
Hocam yapışmama sorunu hepsinde ortak. Ben n11den gelincik saç spreyi aldım. Yüzeye sıkınca yapıştırıcı gibi tutuyor. Tabla soğuyunca çıkıyor. Acilse suyla çözülüyor zaten. Şiddetle tavsiye ederim. Yapışmama sorununa kesin çözüm. Aldıktan sonra hiç problem yaşamadım.

Okulumuza 3d yazcı almayı düşünüyoruz .Bütçemiz 5000-5500 arası. yazıcı arasında kaldık. Dobot mooz Full ve Rigid 3d zero2 kullanan arkadaşlar hangisini tavsiye eder.Dobot mooz full de cnc ve lazer gravürleme seceneği cazip kılıyo ,Rigid de ise Türkiye' de üretilmiş olması ve teknik desteği.Bu yazılar hakkında bilgisi olan arkadaşların tavsiyesini bekliyorum.

Geri