3D securty olmayan siteden alışveriş yaptım?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar.
Bugün bir alışveriş web sitesinden ürün aldım ama 3D securty güvenliği yokmuş. Aldığımda fark ettim. Sanal kartima girmeye de üşenmistim. Sanal kart kullanmadan direk kart üzerinden alışveriş yaptim. Zaten kartımin limiti 1000 lira var. Şu anda kullanilabilir limiti 250 lira falan... Sisteme girip Yurt ici internet alışveriş yurt disi internet alışverişi, yurt dışı alışverişi kapatttim. Sizce kredi kartımi da iptal ettirmeli miyim?

hangi site olduğu işlemin nasıl olduğu sitenin bilgileri yedekleyip yedeklemediği vs gibi birçok konu üzerinde düşünüp ona göre işlem yapmakta fayda var.
site kart bilgilerinizi tutuyorsa çok sıkıntı

hangi site olduğu işlemin nasıl olduğu sitenin bilgileri yedekleyip yedeklemediği vs gibi birçok konu üzerinde düşünüp ona göre işlem yapmakta fayda var.
site kart bilgilerinizi tutuyorsa çok sıkıntı
Alışveriş yaptığım site: http://www.fotohaliyaresimdokuma.com
Ayrica Diğer sitelerde 3D securty güvenliği olup da kart bilgilerini yedekleme ihtimali yok mu?

sistemi incelerseniz eğer alışveriş yaptığınız sitede ayrı bir pencere içerisinde sizden kartınızla ilgili bilgileri alır ve işlemi bankanızın üzerinden yapar. eğer bu şekilde yapıyorsa sistem olarak kaydetmez

sistemi incelerseniz eğer alışveriş yaptığınız sitede ayrı bir pencere içerisinde sizden kartınızla ilgili bilgileri alır ve işlemi bankanızın üzerinden yapar. eğer bu şekilde yapıyorsa sistem olarak kaydetmez
Teşekkürler hocam

Bütün kredi kartı bilgilerimi girdim. Ayrı bir pencere de acilmadi. Dusuk bir limit, kullanibilr limiti de az, herseyini de kapattırdim. Bir şey olmaz ama bana da ders olsun. Üşengeçlik yapmamak lazım. Ayrıca en iyisi kapıda ödeme.. Kapıda ödeme seçeneği yoksa cok mecbur kalırsam sanal kartını kullanırım. Benim geçmişte bu yüzden 2000 lira param gitmişti. Yogurtu üfleyerek yiyordum ama kapıda ödeme yapınca alınan 5 veya 10 liranın peşine düştüm yine üşengeçlik yaptım sanal kart da kullanmadim. Olacağı buydu. Bundan sonra da kapıda ödeme seçeneğinden şaşmayacam. Hem tehlikeli değil hem de ürün gelmez ise paramin yanma ihtimali de ortadan kalkar. Bu da başıma geldi. Ürünun parasını ödedim ama urun gelmedi. Bu yüzden en iyisi kapıda odeme.. Kapıda ödeme seçeneği yoksa da o alışveriş sitesinden almayacam. Başka sitelerde de kapıda ödeme yoksa internetten almaya mecbursam sanal kart kullanacam. Geçmişte 2000 liram gitti. Banka aylar sonra bana iade etti ama bir sürü camur cignedim.
YANİ DEMEM O Kİ ARKADASLAR SİZ SİZ OLUN KAPİDA ODEME YAPTİRİN,
KAPİDA ODEME YOKSA SANAL KART İLE ALIŞVERİŞ YAPİN
BENDEN DEMESİ

Son düzenleme:
Geri