3b yazıcı kullanımı

Kodla Büyü

cupcake

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulumuza 3b yazıcı alacağız ama ilk defa kullanacağım bu yıl tinkercad ile birşeyler yapmaya başladık. Demonte mi geliyor, kurulumu basit mi driver olayı normal yazıcılar gibi mi kullananların ekstra yorumlarını da görmek isterim şimdiden teşekkürler

Modeline göre monte yada demonte geliyor. Bilgisayara bağlayarak kullanmanızı tavsiye etmem. Bilgisayar kilitlenmesi yada bağlantı probleminde baskınız yarıda kalabilir. Genelde micro SD karta dosyaları yükleyerek doğrudan yazıcı üzerinden kontrol edebilirsiniz. Tinkercad de yapmış olduğunuz çalışmaları stl dosyası olarak bilgisayarınıza indirdikten sonra dilimleme programı kullanmanız gerekiyor. Ben Cura kullanıyorum. Kullandığınız filamente göre nuzzel ve tabla ısısını ayarlamanız gerekiyor. Çok zor değil, zamanla tecrübe kazanacaksınızdır

http://www.sutasmarket.com/rigid3d-3d-yazici-mucit
Geçen yıl yukarıdaki yazıcıyı aldık. Fiyatı biraz yüksel gelebilir fakat parasını sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. İskeleti- kasası çok sağlam. 2mm çelik saç ve elektrostatik boyadan imal edilmiş. Okul kullanımı içn sağlamlık çok önemli. Köşeleri 3d yazıcıdan çıktı alınmış, alüminyum profil kasadan imal edilmiş yazıcılar bana hiç güven vermiyor. Böyle bir yazıcı kenarda elektronik çöp olarak duruyor. Ayrıca üretici firma sahibi Mehmet Bey gerçekten çok yardımcı oldu, acemilikten kaynaklı takıldığım konularda her zaman yardımcı oldu. Tavsiye ederim

Geri