352. DÖNEM (Ağustos 2013) Kısa Dönem Er ve Yedek Subay

Kodla Büyü
lemmings' Alıntı:
acemi : kastamonu jandarma 5.eğitim
usta :kastamonu il jandarma merkez komutanlığı

Ağustosta feci sıcak oluyor. Pişik tarzı sorunların varsa yanında mutlaka krem bulundur. Komutanları genelde iyiydi. Jandarma olduğundan 35 gün acemi birliği yapacaksın. Yemin töreninden sonraki 2 hafta yatış. Ama yemin töreni çalışmaları tam bir rezalet.

317 Kısa Dönem Kıbrıs.

352 olmuş vary be. Yanınıza alınması gerekenleri iyice okuyun alın bide +++ Göz damlası alın

Kendinize iyi bakın şimdiden hayırlı teskereler...

wepster' Alıntı:
Benim yedek subay çıktı. Ankara Polatlı brans meslek Kurası diyor .1 aylık acemilik sonra astegmen.iyi mi kötü mü gorecez artik. Herkese hayırlı olsun.

hayırlı olsun bir ayda değil 14-18 gün falan sizin kide bir nevi askeri öğretmenlik askeri okullarda çalışacaksınız kurayla belirlenecek güzel şehirler var.
---polatlıya giderken bol miktarda bozuk para götür ihtiyacın olucak :)
---birde orada baya eşya verecekler valizini büyük götür yada ek bir çanta
bunları yaşayan biri olarak nacizane önerilerim 2011-2012 yapmıştım

kura yerleri havacıysan bursa
jandarmaysan ankara beytepe
karacıysanda istanbul, bol miktarda balıkesir 6, izmir 1, diyarbakır1, tekirdağ1, ankara 3
ben ankarayı çekmiştim.

Askere gidecek dostlar !
Bizim zamanımızda kağıtlar sınava girdiğimizde hazırlanıyordu ama şimdi usül değişmiş sanırım.
12-15 ağustos arası kısa dönem gidecekler için kağıtlar ne zaman alınacak bilen var mı acaba ? ne yapılması lazım ?

Benim askerlik son anda tecil olmuş 2016 ya kadar. :roll: Ama gideceğim yer de belli oldu çok ilginç bir durum yaşıyorum şu an.

bi kaç tane karşılaşacağınız uzun dönem klasikleri sunayım...

-hoca sen yokken biz vardık..

-hoca burda devrecilik yok sıracılık var( devreciliğin kibar adı)

-hoca senin yaptığın askerlikte ne var,siz askerlik mi yapıyorsunuz.

-bırak hoca senin gibi 2 tane yolladım,senide yolluyucam ama senden sonrakine çok pis takıcam(takan takmış haberi yok safın :))

daha çok var ama birazda yaşayarak öğrenin:))
şimdiden hazır olun rastgele:)

yusuf0686' Alıntı:
ztd87' Alıntı:
yusuf0686' Alıntı:
ztd87' Alıntı:
yusuf0686' Alıntı:
Hocam benim de kısa dönem İSTANBUL MALTEPE: İKM.MLY.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. acemi ve usta aynı yer.
aynı yerdeyiz hocam 6 ay
oo tertip beraber bot baglayacaz gitmeden tanisalim
nerden geleceksin

ankara sen?
ben de ankara hocam :)

335 ksd kastamonu gölköyde askerliği yapmıştım. oradan elazığa gönderdiler. KAstamonuya düşenlere yardımcı olabilirim.

halildeniz' Alıntı:
335 ksd kastamonu gölköyde askerliği yapmıştım. oradan elazığa gönderdiler. KAstamonuya düşenlere yardımcı olabilirim.

ben kastamonu 5.jandarma eğitim de acemilik, yine kastamonu jandarma merkez komutanlığı usta birlik. zorluğu kolaylığı nedir :)

Bi bilen yardım etsin kurban olam :(

Kağıtları nerden alıcaklar? askerlik şubesine mi gidicek herkes ? süreç nasıl işliyor ?

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:

Kağıtları nerden alıcaklar? askerlik şubesine mi gidicek herkes ? süreç nasıl işliyor ?

Hocam ben bugün gittim hallettim işimi. Herhangi bir askerlik şubesine gidip sevk belgeni ve yolluğunu alıyosun. Ve vakti gelince yola düşüyosun. Bu kadar :))

bilogrt38' Alıntı:

Hocam ben bugün gittim hallettim işimi. Herhangi bir askerlik şubesine gidip sevk belgeni ve yolluğunu alıyosun. Ve vakti gelince yola düşüyosun. Bu kadar :))

Sağolasın varolasın hocam. Allah razı olsun

bilogrt38' Alıntı:

Sağolasın varolasın hocam. Allah razı olsun

Rica ederim hocam. Allah senden de razı olsun...

Geri