35 Mbps Fiber İnternet Her Şey Dahil 91 TL

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Evi değiştirince 9 yıllık Türksat üyeliğimi sonlandırmak zorunda kaldım. Çok ama çok memnundum ve 25 Mbps için 99 tl ödüyordum.

Yaklaşık 1 ay boyunca hangi internet servis sağlayıcıyı seçmem gerektiğini araştırdım ve en uygun fiyatların 2 yıl taahhüt ile 249 tl falan olduğunu gördüm fakat Comnet hem taahhütsüz hem de sabit fiyat 99 tl idi. Şikayetvar yorumlarını okuyunca önce çekindim ama sonrasında Türknet, Superonline şikayetlerine bakınca Comnet'in daha masum kaldığını gördüm ve 99 tl için o riske girmeye karar verdim.

Comnet mobil uygulamasını play storedan indirdim ve sistemin beni yönlendirdiği şekilde kimlik fotoğraflarını yükleyip 12x99=1188 tl şeklinde ödemeyi kredi kartım ile yapınca başvurumdan tam 2 saat sonra Türk Telekom ekibi gelip daireme fiber kabloyu da çekerek fiber modem, dönüştürücü vs. kurdu ve ekip gittikten 5 dakika sonra internetim aktif hale geldi. Tüm süreç ücretsiz ve diğer şirketlerin aksine fiber modem kiralama ücreti, aktivasyon ücreti vs. yok. Sürecin bu kadar hızlı olmasına çok şaşırdım.

Bir süredir deneyimliyorum ve ışık hızında, hiç kesintisiz kullanıyorum. Çok memnun kaldım.

Binanızda altyapı var mı diye aşağıdan kontrol edin:

Ben bir arkadaşın davet koduyla üye olduğum için 1 ay internet hediye edildi ve comnet mobil uygulamasından gelen "hediye kazandınız" bildirimi ile kalan internet süremin 13 ay olduğunu gördüm.

Siz de comnet kullanmak isterseniz mobil uygulamadan başvurunuzu yaparken davetiye/referans kodu kısmına CMT676RXQ yazarsanız 13 ay için 1188 tl ödemiş olacaksınız. Yani aylık 91 TL ödemiş oluyorsunuz. Benim referansımı kullanmanızın bana bir faydası olmuyor. Sadece internet hizmetinin bitmesine 180 günden az kalmışsa referans kodunu kullanan kişi için referans verene 1 ay internet hediye ediliyor ama ben de hizmetimi birkaç gün önce başlattığım için kazancım yok.

Başvurunuzu Comnet internet sitesinden yapmayın. Mobil uygulamadan yapılan başvurularda ıslak imzalı sözleşmeyi sisteme yükleme şartı yokken Comnet internet sitesi üzerinden yapılan başvurularda bu şart var.

Son düzenleme:
Sizin kodu kullanarak bende bir çılgınlık yaptım... Netspeed kullanıyordum. Memnunum ama fiyat uçtu bende geçiş yaptım hayırlısı :)

Turk Telekom, lanet gelsin. 2 yıldır alt yapıyı onarmıyor.Şimdiki alt yapı yerine fiber getireceğini söylüyor.Bunun içinde bir tarihte vermedi. Anlayacağınız 2021 yılında beri alt yapı, üstelik burası Ankara. Şikayet etmediğimiz yer kalmadı ama sonuç boş.

Vodafone net kullaniyorum. Önümüzdeki ay için ben de geçmeyi planliyorum. Vodafone ile özellikle film ve dizi sitelerinde donma yasiyorum. ISS kaynaklı. Youtube netflix canavar ama. Ayni dizi film sitelerinden mobilden veya ttnet ile donmadan izlenebiliyor.
Comnet ile boyle sorunlar var mi.

arkadaşlar kullanım deneyimlerinizi bir ay kullandıktan sonra yazarsanız bende davet koduyla geçmek isterim.

bizim binada fiber altyapı yok. en fazla VDSL kullanabiliyoruz. şimdi ben basvursam fiber çekerler mi yoksa VDSL bağlantı mi sağlarlar? ücreti çok makul. bir de bütün illerde hizmet veriyorlar mı?
Evi değiştirince 9 yıllık Türksat üyeliğimi sonlandırmak zorunda kaldım. Çok ama çok memnundum ve 25 Mbps için 99 tl ödüyordum.

Yaklaşık 1 ay boyunca hangi internet servis sağlayıcıyı seçmem gerektiğini araştırdım ve en uygun fiyatların 2 yıl taahhüt ile 249 tl falan olduğunu gördüm fakat Comnet hem taahhütsüz hem de sabit fiyat 99 tl idi. Şikayetvar yorumlarını okuyunca önce çekindim ama sonrasında Türknet, Superonline şikayetlerine bakınca Comnet'in daha masum kaldığını gördüm ve 99 tl için o riske girmeye karar verdim.

Comnet mobil uygulamasını play storedan indirdim ve sistemin beni yönlendirdiği şekilde kimlik fotoğraflarını yükleyip 12x99=1188 tl şeklinde ödemeyi kredi kartım ile yapınca başvurumdan tam 2 saat sonra Türk Telekom ekibi gelip daireme fiber kabloyu da çekerek fiber modem, dönüştürücü vs. kurdu ve ekip gittikten 5 dakika sonra internetim aktif hale geldi. Tüm süreç ücretsiz ve diğer şirketlerin aksine fiber modem kiralama ücreti, aktivasyon ücreti vs. yok. Sürecin bu kadar hızlı olmasına çok şaşırdım.

Bir süredir deneyimliyorum ve ışık hızında, hiç kesintisiz kullanıyorum. Çok memnun kaldım.

Binanızda altyapı var mı diye aşağıdan kontrol edin:

Ben bir arkadaşın davet koduyla üye olduğum için 1 ay internet hediye edildi ve comnet mobil uygulamasından gelen "hediye kazandınız" bildirimi ile kalan internet süremin 13 ay olduğunu gördüm.

Siz de comnet kullanmak isterseniz mobil uygulamadan başvurunuzu yaparken davetiye/referans kodu kısmına CMT676RXQ yazarsanız 13 ay için 1188 tl ödemiş olacaksınız. Yani aylık 91 TL ödemiş oluyorsunuz. Benim referansımı kullanmanızın bana bir faydası olmuyor. Sadece internet hizmetinin bitmesine 180 günden az kalmışsa referans kodunu kullanan kişi için referans verene 1 ay internet hediye ediliyor ama ben de hizmetimi birkaç gün önce başlattığım için kazancım yok.

Başvurunuzu Comnet internet sitesinden yapmayın. Mobil uygulamadan yapılan başvurularda ıslak imzalı sözleşmeyi sisteme yükleme şartı yokken Comnet internet sitesi üzerinden yapılan başvurularda bu şart var.

ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti
kullanan arkadaşların özellikle 2. ve 3. aydan sonraki yorumlarını merakla bekliyorum

bizim binada fiber altyapı yok. en fazla VDSL kullanabiliyoruz. şimdi ben basvursam fiber çekerler mi yoksa VDSL bağlantı mi sağlarlar? ücreti çok makul. bir de bütün illerde hizmet veriyorlar mı?
Comnet'te hem fiber hem vdsl hizmet mevcut.

Son düzenleme:
GIBIR'a geçtim ama bin pişmanım, 2 yıldır hiç kesilmeyen internetim birden hergün kesilmeye başladı, kesilince de 15dk sürüyor gelmesi.
Bulunduğum bölgede demek ki hizmetleri çok kötü.

Hocam yazdığım gün başvuru yaptım, bugün geçti... Posta kargo vs yok.. sistem sözleşme, ve başka operatörden geçiş için talep formu verdi, herşey doldurulmuştu, onları çıkarıp onayladım tarayıp kimlik resmiyle birlikte yükledim... Hepsi bu kadar... Toplam 2 gün...
Kimse gelmedi cep telefonuma modem için yeni şifre ve geçiş gerçekleşti diye mesaj geldi...

Telekom Taahhüttum 1 Eylül'de bitiyor şimdi geçsem sorun oluyormu yoksa tam 1 Eylül'demi geçmek lazim

Netspeed ten memnunuz ama fiyat 200 ü geçti. Şimdi 12 ay fiber gayet iyi görünüyor ama hizmet nasıl bilemiyorum.

Merhabalar. Üye olan arkadaşlar kullanımları hakkında yorumda bulunabilir mi? Kopma oluyor mu? Hızı nasıl? Ben de düşünüyorum geçmeyi.

ben de babamları comnet e geçirdim 1 hafta önce. şimdilik sorun yok gibi. asıl şunu söylemek için yazıyorum. comnet turktelekom alt yapısını kullanıyor.

ben şu kısmı anlayamıyorum. comnet telekom altyapısı kullanıyor. Telekomda 1000Mbps aylık en ucuz 700TL ama comnette 400TL.
adamların sağladığı hizmeti onlardan daha ucuza nasıl verebiliyorlar, anlasam ben de geçmeyi düşünüyorum.

ben şu kısmı anlayamıyorum. comnet telekom altyapısı kullanıyor. Telekomda 1000Mbps aylık en ucuz 700TL ama comnette 400TL.
adamların sağladığı hizmeti onlardan daha ucuza nasıl verebiliyorlar, anlasam ben de geçmeyi düşünüyorum.
Hocam bu toptan ve parekende satış mantığıyla belki açıklanabilir. Aynı durum otel ve uçak bileti rezervasyonlarında da geçerli olabiliyor. Uçak firmasının kendi sitesinde aynı uçuş daha pahalıyken farklı bir acentede daha ucuza bulunabiliyor, acente çok daha önceden toplu alım yaptığı için. Ama comnetin sistemiyle ilgili henüz bir fikrim yok.

valla o kadar çok kötü yorum, o kadar çok sorun bildiren gördüm ki gözüm korktu. dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak diye bir söz var ya o şekilde yani..

Hocam bu toptan ve parekende satış mantığıyla belki açıklanabilir. Aynı durum otel ve uçak bileti rezervasyonlarında da geçerli olabiliyor. Uçak firmasının kendi sitesinde aynı uçuş daha pahalıyken farklı bir acentede daha ucuza bulunabiliyor, acente çok daha önceden toplu alım yaptığı için. Ama comnetin sistemiyle ilgili henüz bir fikrim yok.
Reklam, sponsorluk, çalışan ücretleri, çağrı merkezi vb masraflar comnet de yok

şok net kullanan var mı onda fiyatlar nispeten uygun ?
Ben Comnet'ten önce şok net'e niyetlenmiştim ama daha niyet aşamasındayken 129 TL'den 179 TL'ye yükseltmişlerdi. Hem de 16 Mbps ADSL. Üstelik her ay kontör yükler gibi ödeme yapmak gerekiyor. Mesela 1 ay sonra fiyatın 249 tl olmayacağının garantisi de yok.

Merkur Net kullanıyorum 100 mbps hız aylık 119 TL'ye. Şuan ki güncel fiyat 195 TL. Yaklaşık 4 aydır sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye ederim

Geri