30+6 saat derse giren branş öğretmeninin ek dersi

Kodla Büyü

hll_bilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kendi okulunda 30 saat dersini tamamlamış bir branş öğretmeni başka bir okulda 6 saat daha derse girse bu 6 saat ek dersi alabilir mi?

hozgulen' Alıntı:
arkadaşlar kendi okulunda 30 saat dersini tamamlamış bir branş öğretmeni başka bir okulda 6 saat daha derse girse bu 6 saat ek dersi alabilir mi?

Meslek lisesi haricinde alamaz hocam.

ilkokul ve ortaokul için: Alamaz. Ders dışı etkinlik veya halk eğitim kursu veya hzmet içi eğitim vs gibi bişi olursa evet ama Normal gün içinde girdiğin dersten en fazla 20 saat ücret alabilirsin. o kadar.. fazlası fahri olur. ben 31 saat derse girmiştim ama yinede 30 saat üzerinden hesaplanmıştı.

arkadaşlar bende fatih projesi kapsamında yeni bir okula görevlendirme ile geldim. Sabah müdür beyle konuşurken kimya dersine girebilir misin dedi? Bende çocuklara yardımım olsun diye evet dedim. Ben burada fazladan ek ders alabilir miyim?

welat909' Alıntı:
arkadaşlar bende fatih projesi kapsamında yeni bir okula görevlendirme ile geldim. Sabah müdür beyle konuşurken kimya dersine girebilir misin dedi? Bende çocuklara yardımım olsun diye evet dedim. Ben burada fazladan ek ders alabilir miyim?
Hayır. Zaten 18 saat ekders alacaksınız nasıl yazacak.

Bu gün müdür beyle konuştum. 1 öğretmene 36 saat üzerinden ücret yazdığını, ikincisine de gelecek haftadan itibaren 36 saat ders vereceğini ve 36 saat üzerinden ücret ödeyeceğini söyledi. yönetmelikde bulamadım ama...

MADDE 9- (1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;

1) (Değişik :24/9/2012-2012/3773 B.K.K.) Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate, (9)

2) Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 30 saate,

kadar ek ders görevi verilebilir.

b) İlgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden;

1) Resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlara haftada 40 saate,

kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir.

hozgulen' Alıntı:
MADDE 9- (1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;

1) (Değişik :24/9/2012-2012/3773 B.K.K.) Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate, (9)
......
kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir.
buna göre branşlar olmuyor gibi ama sınıfçılar olabiliyor?????

Geri