30+1 rehberlik (+1 saat de fahri ) ekders karmaşası :)

Kodla Büyü
ek ders ile ilgili personel müdürlüğüne sorulan bir soru ve cevabı. 19 saat ders+ öğrenci sosyal kişilik hizmetleri olan bir öğretmen 2 saat hazırlık planlama alıyor.

http://www.memurlar.net/common/news/documents/242818/06012011-001006.pdf

O öğretmenin fiili girdiği derslere bakılarak puantaj o şekilde işlenir. rapor aldığı 2 gün kaç saat girmediyse 31 saat dersten çıkartılır. kısaca puantaj üstünden yeni puantaj yapmak yerine o hafta girdiği ders saati üstünden puantajı hesaplanır.

vasatmusti' Alıntı:
ek ders ile ilgili personel müdürlüğüne sorulan bir soru ve cevabı. 19 saat ders+ öğrenci sosyal kişilik hizmetleri olan bir öğretmen 2 saat hazırlık planlama alıyor.

O öğretmenin fiili girdiği derslere bakılarak puantaj o şekilde işlenir. rapor aldığı 2 gün kaç saat girmediyse 31 saat dersten çıkartılır. kısaca puantaj üstünden yeni puantaj yapmak yerine o hafta girdiği ders saati üstünden puantajı hesaplanır.

buna görede işte
31-12 =19-15=4 saat
rehberlikten =2 saat
10 a 1den =1 saat
toplam =7 saat ekders alır daha öncede söylediğim gibi

Metehan' Alıntı:
vasatmusti' Alıntı:

buna görede işte
31-12 =19-15=4 saat
rehberlikten =2 saat
10 a 1den =1 saat
toplam =7 saat ekders alır daha öncede söylediğim gibi

cetinersin' Alıntı:
7 olur hocam hiç kaçarı yok

hocam nasıl 7 bulursunuz o yazıda gayet açık bahsetmiş :

Bu hüküm kapsamında haftada 2 saat ek ders ücretinden ( rehberlik ekdersi kastediliyor ) yararlandırılan söz konusu öğretmenler tarafından dönüşümlü olarak "Rehberlik/Sosyal Etkinlikler" dersi için ayrıca ek ders ücreti ödenmeyecek; ancak haftalık ders programında yer alan bu ders saati, bu dersi fiilen okutan öğretmenin hazırlık ve planlama görevi karşılığı verilecek ek ders ücretinin belirlenmesinde dikkate alınacaktır.....

buradan 8 saat olarak çıkmaz mı sonuç ?

Hocam şöyle açıklayım bir öğretmen 30+1 saatten fazla ekders alamaz bu demektir 1 saati hesaba katmayacaksın. buradan çıkan sonuç ise 30+1 1 rehberlik oluyor burda haliyle toplamda 31 saat ders oluyor. haftalık 31 saat ve 12 saat derse girmediği için 31-12= 19 saat derse girmiş oluyor rehberlikte dahil. 19 saatin 15 saatini maaş karşılığına çıktığınızda 4 saat ekders kalır 19/10=1 bir saatte burdan gelir 5 saat etti. rehberlik saatindende toplm 2 saat gelir ve 5+2= 7 saat ekders alır. ne 8 alır ne 6 alır 7 saat ekders alır kime sorarsanız sorun 7 saat alır :) bilmem anlatabildim mi:)

Metehan' Alıntı:
Hocam şöyle açıklayım bir öğretmen 30+1 saatten fazla ekders alamaz bu demektir 1 saati hesaba katmayacaksın. buradan çıkan sonuç ise 30+1 1 rehberlik oluyor burda haliyle toplamda 31 saat ders oluyor. haftalık 31 saat ve 12 saat derse girmediği için 31-12= 19 saat derse girmiş oluyor rehberlikte dahil. 19 saatin 15 saatini maaş karşılığına çıktığınızda 4 saat ekders kalır 19/10=1 bir saatte burdan gelir 5 saat etti. rehberlik saatindende toplm 2 saat gelir ve 5+2= 7 saat ekders alır. ne 8 alır ne 6 alır 7 saat ekders alır kime sorarsanız sorun 7 saat alır :) bilmem anlatabildim mi:)

hocam o da olmadı sanki :)
sizin dediğinize göre : rehberlik dahil 19 olursa
yani 18+1
ek ders bulurken rehberliği saymamalıyız. çünkü ayrıca veriliyor 2 saat.

18-15 = 3
18/10=1
rehberlik = 2
toplam =6 ( sizin dediğinize göre )

ama ben hala 8 olmalı diyorum :roll:

8 saat alır . yaptığınız hesap doğru hocam.planlama için verilen ek derslerde 9 lar 10a tamamlanarak hesaplanıyor arkadaşlar.bursa böyle en azından.

esyav' Alıntı:
suckan10' Alıntı:
esyav' Alıntı:
Sayın arkadaşlar;
Bende acizane meb de müdür yrdımcılığı yaptım ve şimdi de müdür başyardımcılığı yapıyorum.
Fahri girilen ders, öğretmenin gelmediği günün içinden sayılır. Yani bir başka deyişle bu öğretmen arkadaş o hafta içinde fiili olarak 19 saat + 1 saat rehberlik dersine girmiş tabi rapor aldığı gün rehberlik saatinin olduğu gün değilse.
Daha açıklayıcı bir ifadeyle bu arkadaşımız o hafta içinde rehberlik dahil 20 saat defter imzalamış yani fiili derse girmiş.

Buradan da çıkan özetle sonuç :
19-15 :4
19+1 : 2 (10 saate 1 saatten)
: 2 (sosyal etkinlik-kulüp-rehberlik)
Toplam : 8 saat alır.

acizane kimsenin ekmeğinde gözümüz yok ama ben çok merak ediyorum. fiili olarak girdiği +1 fahri dersinin parasını ne ye dayanarak ödeyemiyorsunuz o zaman. defterde imzası var. neden?çünkü 30 saatten fazla verilmez. bir soru : haftada 42 saat derse girse 12 si fahri olsa ve 2 gün gelmese ücretini kesmeyeceksiniz yani defterde 30 saatlik imzası olduğu için. keşke her idareci sizin gibi olsa ben çoook sevinirim. saygılarımı sunuyorum. öğretmenini koruyan kollayan sizin gibi arkadaşlara ihtiyacımız var. yoksa şu an tek öğretmenlik ücretiyle 3 öğretmenlik iş yaptığımı dile bile getirmek istemem.

Evet hocam aynen öyle. 42 saat derse girse ve 12 saat fahri olsa o öğretenin o haftada ki ek dersi kesilmez. Zaten öğretmen 15 saat maaş karşılığı dersine girmiş ve 15 saaatin üzerinde fiili olarak girdiği her saat ekders sayılır.
Bu açıklamaların aksine yorum yazan arkadaşları özelliklede idareci olan arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum. Bu öğretmen özveride bulunarak sizi zor durumda bırakmamak için fedakarlık yapıp fahri derse girmiş. Neden hala ekdersinin az olması yönünde görüş bildiriyorsunuz?

daha önceden de dediğim gibi kimsenin ek dersi az olsun istemem. hatta keşke 50 saate kadar ödeseler. ama haftada 2 gün rapor almış birinin ek dersini full nasıl yapacaklar ben o kısmı anlayamadım. yoksa raporumu işlemeyecekler. 3 güne 6 şar saat ek ders yazabilirler mi?

Valla ben de 7 olur demiştim ama yazı 8 diyor... Ancak geçen yıllardan hatırlayın;
29 saat ders + 1 Rehberlik girenler 18 saat ekders alıyordu...

Bu yazıya göre;
29-15=14
(29+1)/10=3
rehberlik=2
toplam=19 olur...

Bu nasıl oluyordu peki...

suckan10' Alıntı:
daha önceden de dediğim gibi kimsenin ek dersi az olsun istemem. hatta keşke 50 saate kadar ödeseler. ama haftada 2 gün rapor almış birinin ek dersini full nasıl yapacaklar ben o kısmı anlayamadım. yoksa raporumu işlemeyecekler. 3 güne 6 şar saat ek ders yazabilirler mi?

bir güne 6 saat hatta 7-8 saat bile yazılabilir hocam niye yazılmasın ki. Adam o kadar saat derse girebiliyorsa, ek ders de alabilmeli bence :)

goodielife' Alıntı:
Valla ben de 7 olur demiştim ama yazı 8 diyor... Ancak geçen yıllardan hatırlayın;
29 saat ders + 1 Rehberlik girenler 18 saat ekders alıyordu...

Bu yazıya göre;
29-15=14
(29+1)/10=3
rehberlik=2
toplam=19 olur...

Bu nasıl oluyordu peki...

O durumu bilmiyorum da hocam ama sanki 18 alanlar eksik almış. Rehberliksiz 30 saat derse giren 18 saat alır. ama 29+1 rehberlik olursa 19 saat olmalı bence.

Geri