3. Havalimanının İsmini Konuşalım

Kodla Büyü
Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
İster kafir, ister mecusi,
İster puta tapan ol yine gel, ,
Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...
Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz,
Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz...
Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?
Mademki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...
Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir

MEVLANA HAVA ALANI hem dünyanın tanıdığı bir isim.olsa güzel olur.

Şu anda Dünya nın yerli olarak en çok tanıdığı 3 isim var Fatih Sultan Mehmet , Abdülhamid Han ve RTE . Bence RTE çok uygun veya Abdülhamid Han, en azından yerli.

Köprünün de havaalanının da adı umrumda değil de aramızda gerizekalı da çokmuş yorumlara baktıkça kendini belli ediyor herkes.

omd' Alıntı:
Köprünün de havaalanının da adı umrumda değil de aramızda gerizekalı da çokmuş yorumlara baktıkça kendini belli ediyor herkes.
:puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:
harika

dalgalandım da duruldum hava limanı olsun...Gidenler biraz nostalji yaşayarak biraz da geçmişteki hayal kırıklıkları ile dalgalandım bak şimdi de iniyorum desin... :mrgreen: ne kasıyonuz a.k

omd'ye katılıyorum. gerçekten çocuklarımın burada yazan bazı kişiler gibi öğretmenlerinin olmasını istemezdim. yazık ki ne yazık. nasıl bir ortamda büyümüşsünüz, nasıl bir nefret ile yetişmişsiniz anlamıyorum.

omd' Alıntı:

zekadaşlarını bulmuşsun işte daha ne istiyorsun :)

%45 Sultan 2. Abdülhamid Havalimanı.
%55 Kanuni Sultan Süleyman Havalimanı.

Ikisinden birisi olacak gibi geliyor bana. oranlarım bunlar :)

Anadolu'yu Türklere açan Sultan Alparslan olsun madem. Gören de Osmanlı'dan başka geçmişimiz yok sanacak. Evliya Çelebi de seyehat anlamında cuk oturur.
Gerçi kimse bize sormayacak ama gönlümden geçenleri söyledim. Atatürk ismi illa olsun diyenlerden değilim, zira her yerde Atatürk ismi var diyenleri de anlıyorum ama araştırma yapsak son 20 yılda ne kadar Atatürk ismi kalmış kurumlarda merak konusu?

karacam' Alıntı:
Şu anda Dünya nın yerli olarak en çok tanıdığı 3 isim var Fatih Sultan Mehmet , Abdülhamid Han ve RTE . Bence RTE çok uygun veya Abdülhamid Han, en azından yerli.
sonuçta milletten alınan vergilerle yapıldıgı için milletin hava limanı olsun bence.Millet olmadan onlar da bir hiç aslında.Vatanı vatan yapan millettir.Kanı dökülen bir partinin üyeleri değil millet,halk... sürünen millet aç kalan millet yani milletin hava limanı olsun.Bir itirazın yoksa?egoizm insanın itikadını bozar bozulan şahıslar gibi hep ben yaptım diyenler...Allah oksijenini kesse görecek hanyayı konyayı ...Biraz alçak gönüllü olun ki kendiniz dısında insanlara saygılı olun biraz...Abdulhamit han senn umurunda degil zaten sen kendi tarafının egosunu tatmin ediyon...kusura bakma seni yansıtmak istemezdim.

only61' Alıntı:
Anadolu'yu Türklere açan Sultan Alparslan olsun madem. Gören de Osmanlı'dan başka geçmişimiz yok sanacak. Evliya Çelebi de seyehat anlamında cuk oturur.
Gerçi kimse bize sormayacak ama gönlümden geçenleri söyledim. Atatürk ismi illa olsun diyenlerden değilim, zira her yerde Atatürk ismi var diyenleri de anlıyorum ama araştırma yapsak son 20 yılda ne kadar Atatürk ismi kalmış kurumlarda merak konusu?

Evet hocam düşüncenize katılıyorum. Evliya Çelebi cok uygun. Sultan Alparslan da favorilerimden.

Her kuş tamam, bir leylek kuşu kalmıştı. Eğitim diye birşey kalmadı, ekonomi dibe vurmuş, ülkede insanlar kutuplaşmışlar daha düne kadar can ciğer olanlar bugün siyaset yüzünden birbirlerine olmadık hakaretlerle yaklaşmakta,dünya ile toptan papaz olmuşuz, alt tarafımızda derin ve sonu belli olmayan bir savaşa girmek üzereyiz (Şu durumdaki halimiz tam olarak savaş sayılmaz)....En önemli sorunumuz havalimanının adı...Tebrikler sayın hocalarım, kusura kalmayın ama...Germeyenoğulları olsun (Nasılsa hiçbirşey bizi germiyor)

Re: Ynt: 3. Havalimanının İsmini Konuşalım

Hâzarfen Ahmet çelebi

Re: Ynt: 3. Havalimanının İsmini Konuşalım

hugo4545' Alıntı:
Hazerfen Hava Limanı :+1:
Yeni gördüm
Söylenmiş zaten.
Geçmişine sahip çık ki;
Tarih olmayasın. :+1:

piluşum' Alıntı:
only61' Alıntı:
oylama yapılırsa Atatürk birinci çıkar

Yanlış anlamayın ama Atatürk adında bir sürü okul, spor salonu, stadyum var. Daha değişik bir isim olabilir bence.
yanlış anlarız;bilakis Atatürk adında ki pek çok spor salonu-stadyumdan son dönemde Atatürk adı silinmekte bilmem ne arena yapılmakta....bu şark kurnazlıklarını yumuşak yumuşak geçiştirmeleri yemeyiz..

bir isim tercihinden zeka analizi yapabilecek kişiler var aramızda yazık ki buralarda harcanıyorlar (!)

Geri