3 boyutlu yazıcı için çizim programı yardım

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar klavye maketi tasarlamam lazım.
Bunun için autocad tarzı bir programda çizim yapmayı düşünüyorum.
Ancak korkuyorum. 2 hafta içinde yapmam lazım. Daha önce ders olarak gördük ama küp gibi bir şekilden başka bir şey çizmedik üniversitede.

O zamana kadar yetiştirebilir miyim?. Başka bir programda mı yapmalıyım.
Yoksa bu işe hiç girişmemeli miyim?

Not: 3 boyutlu yazıcı .dxf, svg gibi formatları çıkarıyormuş.

Hocam klavyeniz için fonksiyon tusları benden :D Tinkercad ile biraz uğraşarak yapabilirsiniz kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• fonksiyontus.rar
    139.5 KB · Görüntüleme: 52
ayrica indirdiğiniz stl yi dönüştürüp üstünde değişiklik yapabilirsiniz...

Hocam klavyeniz için fonksiyon tusları benden :D Tinkercad ile biraz uğraşarak yapabilirsiniz kolay gelsin...
Hocam teşekkür ederim. Ben biraz daha büyük bir klavye yapacağım. Hocam sizden rica etsem tinkercad ile nasıl bu tuşların altını daha geniş üstünü daha dar yaptığınızla alakalı bir video ya da bir anlatım alabilir miyim. Ben beceremedim. Dümdüz küp yapıyorum sadece. Başarılı olamadım :)

Hocam teşekkür ederim. Ben biraz daha büyük bir klavye yapacağım. Hocam sizden rica etsem tinkercad ile nasıl bu tuşların altını daha geniş üstünü daha dar yaptığınızla alakalı bir video ya da bir anlatım alabilir miyim. Ben beceremedim. Dümdüz küp yapıyorum sadece. Başarılı olamadım :)

Hocam benim yolladığı dosyayı tinkercad ile açın. tuşlardan birine tıklayıp üst sağ bölümden grubu çözün. Sonra tekrar tuşa tıklayıp tekrar grubu çözün (2 defa grupladığım için 2 defa çözeceksiniz) Bu işlemlerden sonra kullandığım şekilleri göreceksiniz üstteki küp şeklini delik olarak seçilecek guruplayınca alttaki şeklin üst tarafını kesiyor. Takıldığınız yer olursa yine mesaj atarsınız. Bu arada boyutları ne kadar düşünüyorsunuz? Ben tuşları 1cm x 1cm şeklinde tasarlamıştım

Hocam benim yolladığı dosyayı tinkercad ile açın. tuşlardan birine tıklayıp üst sağ bölümden grubu çözün. Sonra tekrar tuşa tıklayıp tekrar grubu çözün (2 defa grupladığım için 2 defa çözeceksiniz) Bu işlemlerden sonra kullandığım şekilleri göreceksiniz üstteki küp şeklini delik olarak seçilecek guruplayınca alttaki şeklin üst tarafını kesiyor. Takıldığınız yer olursa yine mesaj atarsınız. Bu arada boyutları ne kadar düşünüyorsunuz? Ben tuşları 1cm x 1cm şeklinde tasarlamıştım
Hocam zaten yapcam ama grup çöz Grupla vb hepsi pasif

Bizim arkadaşlar, 3d printerda yazdırmak için solidworks kullanıyorlar. İlk başlarda Üniversiteye gidip yardım aldılar. Sen de işi bilen birilerinden yardım iste bence; amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.

Hocam zaten yapcam ama grup çöz Grupla vb hepsi pasif

hocam o zaman ekte gönderdiğim şekillerle yaptım. altta katı piramit üstüne dikdörtgen delik olacak şekilde gruplama ile üstünede text ile yazılarını yaz sonrasında kopyala yapıştır çoğaltmak için

Ekli dosyalar

• fonks.JPG
    fonks.JPG
    112.9 KB · Görüntüleme: 53
Geri