3 çocuk hıı !

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
547273_434654599892736_131696923521840_1543238_2058742779_n.jpg

RTE'nin takdir ettigim tek sözü 3 cocuk 10 tane yapan nasıl bakıyor bizde bakarız..

hbasdereli' Alıntı:
RTE'nin takdir ettigim tek sözü 3 cocuk 10 tane yapan nasıl bakıyor bizde bakarız..
neyini takdir ediyorsun hocam Allah aşkına 3 çocuk diyorda 3 çoğcuğa bakacak para veriyormu sen onu bak hele :sleep:

RTE den nefret ederim. partisine 1 kere bile oy vermedim. verirsem de ellerim kırılsın diye yeminliyim. hbasdereli hocama katılıyorum. benim de takdir ettiğim tek sözü budur. ayrıca o çocuğu veren Allah rızkını da verir hocam.

allah allahh siz anlaşılan aile geçiminden hiç anlamıyosunuz demekki..
evet doğurmakta bişey yok..ama asıl ona bakmak büyütmek,okutmak, Türkiyenin şu durumunda ona İYİ eğitim vermek,
evlendirmek...falan filan..daha bisürü şey
bütün bunları İÇİNİZE SİNEREK nasıl başaracaksınız 3 ve daha fazla çocukla.. merak ettim açıkcası..
ya aileden çok zenginsiniz ya da kafadan... :)

1 çocuk nüfus ve genç nesil azalır,
2 çocuk nüfus azalır ancak daha düşük hızda,
3 çocuk nüfus artar genç nesil artar.
Başbakan dedi diye değil herşey.
günümüz koşullarında 3 çocuk bir memur için bakılamayacak bir rakam değil.
Evet çocuk sayısı arttıkça bazı şeylerden fedakarlık edeceksin ki zaten anne-babalık fedakarlık değilmi evladına karşı, o doymadan doymamak, o ısınmadan ısnınmamak .....
ama bu fedakarlığın ürünü insan olacak, iyi bir evlat olacaksa bence değer.
Ayrıca,
Öyleyse Müslüman toplumlar; "Evlenin, çoğalın; zira ben, kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar ederim."
Hadis-i Şerif
Bu yorumdan başbakanı haklı çıkarmak, sırf o dedi diye doğrudur şakşakçılığı yapmak değildir amacım. Sadece yorum.doğruya doğru yanlışa yanlış.
Hocamın dediği gibi çocuğu veren rızkınıda verir. tabi bu mantıkla futbol takımı kurmanın da alemi yok.
vatandaşın biri gibi yanlış anlayıp 3 çocuk yerine var olana 3 çocuk daha eklemek de değil.(sanırım Van da bir vatandaş 8 çocuğun üzerine başbakanın sözlerini 3 çocuk daha anlayarak çocuk sayısını 11 e çıkarmıştı)

Pankartta güzel hazırlanmış

ben maddi kısmına pek takılmıyorum. anneye verilmesi gereken en az ay izin.2 sene boyunca süt izninden haber versinler. ay sadece anne sütü deyip ay izin verilmesi bir saçmalık.okul ve kreş yardımı yapsınlar gerisi Allah'ın izniyle olur.

celikumit' Alıntı:
1 çocuk nüfus ve genç nesil azalır,
2 çocuk nüfus azalır ancak daha düşük hızda,
3 çocuk nüfus artar genç nesil artar.
Başbakan dedi diye değil herşey.
günümüz koşullarında 3 çocuk bir memur için bakılamayacak bir rakam değil.
Evet çocuk sayısı arttıkça bazı şeylerden fedakarlık edeceksin ki zaten anne-babalık fedakarlık değilmi evladına karşı, o doymadan doymamak, o ısınmadan ısnınmamak .....
ama bu fedakarlığın ürünü insan olacak, iyi bir evlat olacaksa bence değer.
Ayrıca,
Öyleyse Müslüman toplumlar; "Evlenin, çoğalın; zira ben, kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar ederim."
Hadis-i Şerif
Bu yorumdan başbakanı haklı çıkarmak, sırf o dedi diye doğrudur şakşakçılığı yapmak değildir amacım. Sadece yorum.doğruya doğru yanlışa yanlış.
Hocamın dediği gibi çocuğu veren rızkınıda verir. tabi bu mantıkla futbol takımı kurmanın da alemi yok.
vatandaşın biri gibi yanlış anlayıp 3 çocuk yerine var olana 3 çocuk daha eklemek de değil.(sanırım Van da bir vatandaş 8 çocuğun üzerine başbakanın sözlerini 3 çocuk daha anlayarak çocuk sayısını 11 e çıkarmıştı)

Pankartta güzel hazırlanmış

Evet bu açıklama tam da düşündüklerimi ifade etmiş. Teşekkür ederim hocam

başbakana muhalefet edecez diye bilimsel gerçekleri bile çürütüyoruz çok komik bir milletiz.

bayraMNS' Alıntı:
başbakana muhalefet edecez diye bilimsel gerçekleri bile çürütüyoruz çok komik bir milletiz.

Kesinlikle. Bir insanın yaptığı herşey ne tamamen doğrudur ne tamamen yanlıştır.

Bazen hepimizin gözüne perde indiği oluyor maalesef. :(

bilimsel gerçekler mi bırakın bu işleri ,var olan işsizliği önce çözün, bu gün özel sektörde insanlar sigortasız , 16 saat çalışıyor , sen daha üç çocuktan bahsediyon , bir çocuk bile lüks ,evet mutsuz bir toplum isityorsanız , var olan piyasa ekonomisinde pazar daralıyorsa geriye tek yol kalıyo çocuk yapmak, aklın yolu bir arkdaşalar.

iyi ya işte sizde başbakanınız dedi diye doğurun 13 çocuk bak işte o zaman nüfus artar
sizler gibilerle dolup taşar artırırsınız türkiyeyi.. :-1:
bizlerde o gariplikler ve dengesizlikler içindeki türkiyeye 1 çocuk dahi getirirken 40 defa düşünürüz
daha da düşünürüm..şu çıkan yorumlardan sonra... :x
sağlık bakanının zihniyetinden.."ailenin bakamadığı çocuğa gerekirse DEVLET bakar!"mışşş.. yesinler
uyuyun uyuyunn siz daha uyuyun..
adamlar kürtajla kadının bedeniyle uğraşsın ama aklı başka şeye çalışmasın..
doğum kontrol yöntemlerini ülke çapında duyurabilir..
kadın cinayetlerine,zinalara sebep olan ERKEKLERİ eğitebilir!.....
daha neler neler....
işi olmayanın uğraştığı konular bunlar..boş laflar...3 çocukmuş iyi doğursun eşin 10 çocuk
sen de yan gel yat!...
:verymad: :verymad:

andacc' Alıntı:
bilimsel gerçekler mi bırakın bu işleri ,var olan işsizliği önce çözün, bu gün özel sektörde insanlar sigortasız , 16 saat çalışıyor , sen daha üç çocuktan bahsediyon , bir çocuk bile lüks ,evet mutsuz bir toplum isityorsanız , var olan piyasa ekonomisinde pazar daralıyorsa geriye tek yol kalıyo çocuk yapmak, aklın yolu bir arkdaşalar.

bir toplumda savaş dışı hallerde nüfusu sabit tutmak için çocuk oranı aile başına 2,2 dir.
yani 3 olunca nüfus artar. yıllık %3 civarı.
yapılan bir tavsiyedir.
dikkate alan alır. Almayan "Bu bir tavsiyedir ben almıyorum" der. gülüp geçer.

kimisi 10.000 lira maaş ile 1 çocuk bakamaz(bkz. ankara ted koleji:yıllık 48000 lira) kimisi asgari ücret ile 3 çocuk bakar.
tamam paraya bağlıdır ancak "para yoksa çocuk da yok" lafı biraz topu taca atmak oluyor.

botemlk' Alıntı:
...
...

hocam bu cümleyi açıklar mısınız? kimler gibi demek istediniz? o kitlenin özelliklerini yazar mısınız?

hayal aleminde yaşayan bu meslektaşlarımın kaç çocukları var merak ediyorum..
devir bizim çocukluğumuzdaki devir değil..
şimdiki çocuklar hele bizim gibi hiç değil..
bu İLERİYİ GÖREMEMEKTİR sadece ben bunu diyorum..ileriyi göremeyen, başbakanları bunu dedi diye
-bir iki de bilimsel diye güzel kılıf uyduruyorlar- yaparlar...
evet gerçekten komik bi milletiz.. :mrgreen:

bayraMNS' Alıntı:
botemlk' Alıntı:
...
...

hocam bu cümleyi açıklar mısınız? kimler gibi demek istediniz? o kitlenin özelliklerini yazar mısınız?

3 çocuk iyidir, hatta 10 çocuk da yapılır.. başbakanda bunu öneriyor zaten..
çocuk dünyaya gelir nasılsa bereketini Allah verir diyenler..
Aaa yok yok başbakan dedi diye bunu savunmuyoruuuuzzz bakınız bilimsel olarak da böyle böyle böyle diyenler
Gözü kapalı olanlar..
uyuyanlar..
Arap ülkelerine dönüyoruz da haberi olmayanblara...olup da bundan memnun olanlar..
herşeyin yasakla yada zorlamayla olabileceğini düşünenlere...
kadına sürekli karışanlara...
kadını koruyamayanlara..
İleriyi göremeyenlere...
...
...
....

botemlk' Alıntı:
hayal aleminde yaşayan bu meslektaşlarımın kaç çocukları var merak ediyorum..
devir bizim çocukluğumuzdaki devir değil..
şimdiki çocuklar hele bizim gibi hiç değil..
bu İLERİYİ GÖREMEMEKTİR sadece ben bunu diyorum..ileriyi göremeyen, başbakanları bunu dedi diye
-bir iki de bilimsel diye güzel kılıf uyduruyorlar- yaparlar...
evet gerçekten komik bi milletiz.. :mrgreen:

Hocam şöyle söyleyeyim. bir toplumda nüfusun azalmaması için 1 annenin yerine, 1 babanın yerine ve 0,2 oranında da doğal ölümler(deprem, yangın, sel, trafik kazası gibi) olmak üzere çocuk ortalaması 2,2 dir.
Hakaret etmeyin, aşağılamayın 1 dakikanızı ayırın ve önünüzde ki bilgisayardan araştırın.

botemlk' Alıntı:
bayraMNS' Alıntı:
botemlk' Alıntı:
...
...

1-3 çocuk iyidir, hatta 10 çocuk da yapılır.. .
2-çocuk dünyaya gelir nasılsa bereketini Allah verir diyenler..
3-Gözü kapalı olanlar..
4-uyuyanlar..
5-Arap ülkelerine dönüyoruz da haberi olmayanblara...olup da bundan memnun olanlar..
6-herşeyin yasakla yada zorlamayla olabileceğini düşünenlere...
7-kadına sürekli karışanlara...
8-kadını koruyamayanlara..
9-İleriyi göremeyenlere...
...
...
....
1-bu nerden çıktı şimdi 10 diyen var mı?
2-Evet aynen öyle Allah kur'an-ı kerimde söylüyor(inanmazsanız saygı duyarım)
3-Gözümüz açık 98 de açtılar
4-uyandık merak etmeyin
5-Arap olmaları mı müslüman olmaları mı?
6-Herkes özgür kimse 3 yapmak zorunda değil hatta bi tüyo vereyim biz de eşimle Allah nasip ederse 2 düşünüyoruz.
7-Kadına kimse karışmıyor. herkes özgür istediğini yapmakta. başkalarının hakkını gasp etmedikten sonra.
8-BENCE!! islamiyetde kadın daha çok koruma altında
9-İleriyi görmek demek tek tip olmak demekse sıkıntı yok

kimi ilgilendirir ki bu mesele isteyen istediği kadar çocuk yapar yada yapmaz memleket meselesi oldu ya gelişmemiş ülkeleri oyalama politikaları bunlar boş konularla milletin gündemini doldurmak. biz elektronikte ne kadar ileriyiz bilgisayarda ne kadar ileriyiz bunları tartışalım dış ülkelere bağımlı olmadan dün Sayın hükümet büyüğümüz nükleer bir tesis açıyordu işte gelişecez şu bu fakat önemli olan oraları açmak değil önemli olan orada üretim yapabilen makineleri üretebilmek işte somut örneği insansız hava uçaklarında yaşadık bozuldu İsrail e gönderdik gelmedi uçaklar Amerika conilerine yalvardık neolur bize uçak verin diye İsrail e verdiler bize komiteden karar çıkmadı doğurulacak çocuklara iş hazır mı bunun güvencesinide veriyor mu siyasi büyükler bizim çocuklarımızı Ramsey okutmuyor :!:

Hep olaylara kendi penceremizden bakmaya alışmışız. Farklı düşünenlere tahammülümüz kalmamış.

Bu tarz olayları medeniyet çerçevesinde tartışamayan ve karşıdakini yargılamadan duramayan bir toplum olmuşuz.

Bazı arkadaşların uslubu gerçekten kötü. Böyle yaparak nereye varacaklarını zannediyorlar bilmiyorum.

Saygılar

hamuş' Alıntı:
kimi ilgilendirir ki bu mesele isteyen istediği kadar çocuk yapar yada yapmaz memleket meselesi oldu ya gelişmemiş ülkeleri oyalama politikaları bunlar boş konularla milletin gündemini doldurmak. biz elektronikte ne kadar ileriyiz bilgisayarda ne kadar ileriyiz bunları tartışalım dış ülkelere bağımlı olmadan dün Sayın hükümet büyüğümüz nükleer bir tesis açıyordu işte gelişecez şu bu fakat önemli olan oraları açmak değil önemli olan orada üretim yapabilen makineleri üretebilmek işte somut örneği insansız hava uçaklarında yaşadık bozuldu İsrail e gönderdik gelmedi uçaklar Amerika conilerine yalvardık neolur bize uçak verin diye İsrail e verdiler bize komiteden karar çıkmadı doğurulacak çocuklara iş hazır mı bunun güvencesinide veriyor mu siyasi büyükler bizim çocuklarımızı Ramsey okutmuyor :!:

Bilinçli eleştiri gerçekten. her zaman kişileri değil, olayları tartışan, tek cümleyle karşıda kini rencide eden değil yapıcı olan, sorgulayan ama aşağılamayan insan olmaya çalışmalıyız. teşekkürler

hamuş' Alıntı:

harika açıklamışınız hocam..
Benim yorumumuma numaralar vererek her numaraya kendince açıklamalar yapan arkadaşıma da tam olarak
ve sadece bu soruyu sorayım yapılacak olan çocuklara bizim annelerimiz babalarımız kadar rahat bi şekilde iş bulma konusu NET mi..
bugün iyi üniversite mezunu,masterını,doktorasını yapan arkadaşım iş bulamıyor?
niye? buna bi cevap verebilirmisiniz..
ki siz neden 2 düşünüyosunuz hocam :D en az 3 derken ve nüfus artsın diye araştırmalarınızı da açıklarken
siz neden buna uymuyosunuz .. dediğiniz yaptığınızla uymuyor demekki :D
ki benim inancımı sorgulamanız çok yersiz.. biliyomusunuz bilmiyorum da kimileri inancını ibadetini bağıra bağıra dolaşmıyo..
işte 10 yıldır yapılan da bu dini,inancı kullanarak insanlar tahrik edildi.

gözünüzü açamamışınız hocam.. siz de bi memur olarak şu gündemdeki zam oranına bakarsak..üzgünüm ama daha açamamışınız gözünüzü.. m.vekillerine ve çalışan diğer kesime,memura yapılan oranlara bi daha bi daha bi daha bakın...

kusura bakmayın öfkem size,kişiliğinize değil..bu kadar net olaylar gündemdeyken hala gözünü açamayan bütün arkadaş,tanıdıklarıma...

hala gözünüzü açamamışsınız diye hakaret ediyorsunuz.
diyorum ki göz açmak demek sizin gibi olmak demek değiiiiiiiiil.
sizin gibi yaşamak demek hiç değil.
evet zamlardan memnun değilim, evet hükümetin icraatlarını beğenmiyorum ama herhangi bir kişiyi sevmiyoruz diye her söylediğine yanlış derseniz bu kişi gerçekte var olanı söylediğinde sıkıntı yaşarsınız.
söylemeniz gereken şu "evet bilimsel olarak böyle olabilir ama şu anki siyasi, ekonomik ve sosyal ortam benim için 3 çocuk yapmaya müsait değil"
O zaman neden siz 2 düşünüyorsunuz sorusuna da cevap bulmuş olursunuz. Umarım anlaşılmışımdır. teşekkürler.

botemlk' Alıntı:
bayraMNS' Alıntı:
botemlk' Alıntı:
...
...

3 çocuk iyidir, hatta 10 çocuk da yapılır.. başbakanda bunu öneriyor zaten..
çocuk dünyaya gelir nasılsa bereketini Allah verir diyenler..
Aaa yok yok başbakan dedi diye bunu savunmuyoruuuuzzz bakınız bilimsel olarak da böyle böyle böyle diyenler
Gözü kapalı olanlar..
uyuyanlar..
Arap ülkelerine dönüyoruz da haberi olmayanblara...olup da bundan memnun olanlar..
herşeyin yasakla yada zorlamayla olabileceğini düşünenlere...
kadına sürekli karışanlara...
kadını koruyamayanlara..
İleriyi göremeyenlere...
...
...
....

:alkis: :alkis: katılıyorum size... hemen "inanıyorsanız inanmıyorsanız" diye itham ediyor diğer şahıs.. yazık..%90 ının müslüman olduğu bir ülkede yorum yapınca dinsizlikle suçlanan yada inancı hakkında sorgulanan tek yer bizim ülkedir heralde cehalet diz boyu...

En büyük cehalet inançlarından dolayı başkasını aşağılayanlarda görülür.
Fikir söyleme ile hakaret etmeyi ayırt edemeyenler hemen yaftalamaya hazır beklerler.

Geri