29 Ekim ekders

Kodla Büyü
Araştırdım ve şu ibareyi buldum hocam: "Öğretmenlerin ek ders ücretlerine ilişkin esasların belirlendiği yönetmeliğin 16. maddesinde yer aldığı üzere milli bayramlarda öğretmenlere ek ders ücreti ödenmektedir." iyi geceler.

Nöbet muhtemelen ödenmez ama şefliğin ve varsa diğer ek ders görevlerinizin ödenmesi gerekir diye düşünüyorum.

Araştırdım ve şu ibareyi buldum hocam: "Öğretmenlerin ek ders ücretlerine ilişkin esasların belirlendiği yönetmeliğin 16. maddesinde yer aldığı üzere milli bayramlarda öğretmenlere ek ders ücreti ödenmektedir." iyi geceler.
Hocam ilgili maddede ders görevini yerine getiremeyen diyor şeflik ekders görevi olduğu için kesiliyor gibi anladım ben

Nöbet fiilen tutulursa ücret ödendiği için kesilir. Diğerleri ödenir.

Nöbet ücreti ile haziran ve eylül aylarında yapılan meslekî çalışma ücretleri fiilen çalışma şartıyla ödenir. Diğer ücretler de ise bu şart yoktur. Bu sebeple pazartesi günü varsa nöbet ücretiniz dışındaki tüm ücretleri alabilirsiniz.

Seflik staj ders disi nobet acik lise odenmez
Sadece ucret karsiligi girdigin ders kesilmez

b) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan
öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Şeflik ekdersini alırsın hocam. (Birinci fıkranın (c) bendinde belirtilen atölye ve laboratuvar öğretmenlerinden kendilerine bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilenlerin, görev yaptıkları eğitim kurumunun bölüm, atölye ve laboratuvarlarındaki çalışmaların planlanması, tezgah, makine, araç ve gerecin sağlanması, bakımı, onarımı ve öğretime hazır halde bulundurulması amacıyla yaptıkları çalışmaların bölüm şefleri için haftada 10, atölye ve laboratuvar şefleri için ise haftada 6 saati ek ders görevi sayılır.)

Örgün eğitim kurumlarında (meslekî eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, haftada 3 saati
geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir.

Nöbet ücetini alamazsın.
(eğitim öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ibaresinden dolayı)

Geri