29.11.2011 EBİTEFO 2012 görevlendirmeleri yazısı...

Kodla Büyü
iyide bu eski yazı bilgiler yanlış :p görevlendirme listesi doğru değil arkadaşlar ben diyeyim :D

eya' Alıntı:
Bakanlığımızın 29.11.2011 tarih ve 27477 sayılı yazısı gereği 01.01.2012 - 31.12.2012 tarihleri arasında bir yıl süre ile Bakanlık onayı ile Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenleri görevlendirilecektir.

Bakanlığımızın yazısı ve başvuru dilekçesi için http://www.bilisimaydin.com/dosyalar/ebitefo2012.zip

Kaynak: http://www.bilisimaydin.com/

Sadece eskiden kursa gidenlere hak tanınmış yeni kurs yok sanırım.

Hocam bu yazıyının aslını nereden indirdiniz?

SogukSabah' Alıntı:
eya' Alıntı:
Bakanlığımızın 29.11.2011 tarih ve 27477 sayılı yazısı gereği 01.01.2012 - 31.12.2012 tarihleri arasında bir yıl süre ile Bakanlık onayı ile Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenleri görevlendirilecektir.

Bakanlığımızın yazısı ve başvuru dilekçesi için http://www.bilisimaydin.com/dosyalar/ebitefo2012.zip

Kaynak: http://www.bilisimaydin.com/

Sadece eskiden kursa gidenlere hak tanınmış yeni kurs yok sanırım.

Hocam bu yazıyının aslını nereden indirdiniz?

il milli eğitimlere gönderildi....

hemenyardim' Alıntı:
Kaç saat dersinizin olduğu önemli değil. Formatörlere 30 saatlik ders programı yapılacak. Bu 30 saat; normal derslerinizi ve kalan sürede de diğer branştaki öğretmen arkadaşlarınıza bilişim alanında rehberliği, yardımı, desteği, yol göstericiliği ve eğitimi kapsayacak. Tabii ki Fatih Projesi omuzlarınıza epey bi yük bindirecek. Bu şekilde haftalık 30 saati doldurduğunuzda bunun 15 saati maaş karşılığına 15 saatide ekderse sayılacak. Sınıf öğretmenleri için böyle bir durum söz konusu olamaycağı için formatörlük görevlendirmesi alamayacaklar.
Hocam ağzından bal damlıyor. Çok güzel demişsin. Peki norm fazlalığı ne olacak?

Norm olayını öğrenci sayısına göre ya da sınıf sayısına göre yapacaklarını duymuştum.

bilgisayarmax' Alıntı:
yine atmış biri taşı kuyuya.çıkaralım bakalım.boşverin bu haberleri eğiticilerin görevlendirmeleri yenilendiğine göre 3-5 gün sonra aydın ili için söylüyorum diperlerini bilemem okul formatörlerinin de görevlendirme dilekçeleri alınır.burdan yazarız biz de paylaşırız

Aydın formatör görevlendirme yazısını Ağustos'ta yayınlamıştı. 2. dönem için de ocak sonu yayınlar diye bekliyorum. Görevlendirmeden tam bir ay önce. Ha bakanlık ondan önce davranıp bir şeyler duyurursa ne ala.

Eğitici formatörlük konusu fatih projesi için elzemdi. En kestirme yoldan bulmuşlar çözümü. İşin garibi bizim ilçede bir kişi var eğitici olabilecek, o da o işi bırakalı 2 yıl oldu. İsteyen arkadaş var, ne eğitici belgesi var ne de sınavı, ilçedeki iki liseye de akıllı tahtalar gelecek, Allah iyi ede...

Bir arkadaş listenin eski olduğundan bahsetmiş. Yazıda görev yerleri eski gözükenlerle ilgili açıklama var.

Bu yazı bakanlıktan illere gönderilmiş. İl MEM eğiticileri kurdukları sitede yayınlamış. Kaynak açık ve net. Soran bir arkadaş vardı.

Gelelim 30 saat mevzuuna. Hepimizin kısmen razı olabileceği ve bakanlığın en kestirme yoldan uygulayabileceği bir çözüm olarak görünüyor, mümkündür, ikinci dönemde görebiliriz diye düşünüyorum. Zira akıllı tahtalar geliyor. Yumurta kapıya dayandı, bakanlık yapar bir numara, yakındır.

hocam zaten derslere çoktan el salladık. benim şahsen tek dileğim 9-15 çalışmak. bıktım artık ikili öğretimde millete hoşgeldiniz - güle güle demekten. zaten bir daha da ikili öğretim yazmayacağım. bu da ders oldu bana..

lütfen söyledikleriniz doğru olsun, 30 saat olsun, ben razıyım. gerçekten inanmayı çok ama çok istiyorum..

Arkadaşlar bu ilköğretimde bilişim teknolojileri formatör öğretmenleri nasıl olacak ben anlamadım şimdi...

Sınava girmeyenlerden il ve ya ilçeden önerilenlere görev verilecek mi yani öyle mi anlamalıyız bu yazıyı ?

*// edit : yok öyle bişey anlayamayız :)

Bugün Ankara'dan eğitici formatör arkadaşım aradı 5 günlük seminere almışlar. bana dediği iller yeni eğitici formatör alacak istersen başvur dedi. 2008 yılında sınava girenler başvurabilecekmiş. toplamda 700-800 yeni eğitici alınacak dedi ve hali hazırda çalışanlarla 1200 eğitici 3 yıl içinde tüm öğretmenlere fatih eğitimi verecek dedi.

maverick07' Alıntı:
Bugün Ankara'dan eğitici formatör arkadaşım aradı 5 günlük seminere almışlar. bana dediği iller yeni eğitici formatör alacak istersen başvur dedi. 2008 yılında sınava girenler başvurabilecekmiş. toplamda 700-800 yeni eğitici alınacak dedi ve hali hazırda çalışanlarla 1200 eğitici 3 yıl içinde tüm öğretmenlere fatih eğitimi verecek dedi.
Hocam şu an için belirttiğiniz sınır 600'dür. Eğitmenlerle ilgili süreç hakkında bilginiz yada Ankara'da ki meslektaşımın bilgisi net değilse,( ben şahsen Genel Müdürümüzden duymadan bilgiyi kendi ekip arkadaşlarıma bile iletmem çünkü değişebilir ) böyle bir bilgiyi burada paylaşmanızı doğru bulmuyorum. Ha arkadaşım Genel Müdürle görüşmüşse ve kesinse elbette tercih sizin.

ist_koord' Alıntı:
maverick07' Alıntı:
Hocam şu an için belirttiğiniz sınır 600'dür. Eğitmenlerle ilgili süreç hakkında bilginiz yada Ankara'da ki meslektaşımın bilgisi net değilse,( ben şahsen Genel Müdürümüzden duymadan bilgiyi kendi ekip arkadaşlarıma bile iletmem çünkü değişebilir ) böyle bir bilgiyi burada paylaşmanızı doğru bulmuyorum. Ha arkadaşım Genel Müdürle görüşmüşse ve kesinse elbette tercih sizin.

Görüşlerinize saygı duyuyorum. Arkadaşım eğitimde olduğu için çok uzun konuşamadık bende konu üzerine yazmak istedim. Ancak bu bilgi yanlış olsa bile arkadaşlarımıza zarar vereceğini düşünmüyorum.

hemenyardim' Alıntı:
zencefil58' Alıntı:
okul formatörleri yine memlerin insafına kaldı hayırlı olsun görev alan arkadaşlara.
Okulda görev yapan formatör arkadaşlarında yazıları hazırmış. Kısaca; haftalık 30 saat dersleri olacak okulda. Yani 08:00-17:00 arası çalışma yok artık. Girdikleri ders sayısına bakılmaksızın bu 30 saatin 15 saati maaş karşılığına, 15 saatide ek ders olarak sayılacak.

Sayın hocam;

iyi niyetinize kesinlikle inanmakla beraber bu belirttiğiniz durum yaklaşık bir senedir düşünülüyor ama netleşmemişti eğer hala aynı durumdaysa burada paylaşmanız arkadaşlarımızın yok yere umutlanmasına sebep olacaktır. Dediğiniz çıkarsa ne ala ama biryerlerden döner ve çıkmazsa bu umutlanma sonrasında ki hayal kırıklığı çok daha kötü sonuçlar verecektir.

Eskiden işverenler işten kovmak istedikleri çalışanlarını önce usta yapar birkaç gün bekledikten sonra da önceki konumuna döndürürlermiş. Bu değişiklikle şaşıran ve bunalan çalışan içine sindiremez ve kendisi istifa edermiş.
O sebeple birilerine umut verici konuşmalar lokal olarak rahatlama yaratsada sonuca kavuşmadığında yada bakanlıkta ki başka bir birim tarafından engellendiğinde yada değiştirildiğinde umutlanan kişilerde oluşan kaygıyı misliyle arttırır.

Bu forumda iyi niyetle bu tarz aldıkları duyumlarını paylaşan arkadaşlarımdan ricam iyi niyetlerini anlıyorum ama bu forumda zaten psikolojik olarak iyi durumda olmayan zümreyi düşünerek bilgilerini hemen paylaşmamalarıdır.

Bakanlığa ara ara gidip gelen biri olarak bakanlıkta yazıldığını, parafa gittiğini bildiğim yazıların bile iptal edilmişliği vardır. Lütfen buna dikkat edelim.

maverick07' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
maverick07' Alıntı:

Görüşlerinize saygı duyuyorum. Arkadaşım eğitimde olduğu için çok uzun konuşamadık bende konu üzerine yazmak istedim. Ancak bu bilgi yanlış olsa bile arkadaşlarımıza zarar vereceğini düşünmüyorum.
Elbette üstadım bende görüşlerinize saygı duyuyorum.

Eğiticilerin eski sınav ile görevlendirilmesi haksızlık değil mi? sınav Zamanı asker olan ya da hizmet yılı yüzünden sınava giremeyenlerin ghakları ne olacak. Özellikler bizim gibi yeni olan bir zümrede bence önemli bir ayrıntı

Son bir yıldır eğitici olanlar öcelikli olmak üzere. Bakalık tarafından görevlendirilmek üzere her ilden isim istendi. mevcut eğiticilerin sayısı zaten yetiyorsa sorun yok amaz il kontenjanından az ise 2008 sınav notlarına bakılarak açık kapatılacak.

Sayın arkadaşlar bilgisi olanlardan bilgi almak isterim ki;
1. Meslek liselerinde kadrosu bulunan eğiticiler maaşlarını teknik öğretmen olarak mı almaktadır, yoksa ilköğretimdeki gibi mi almaktadır?
2. Bu ek ödeme işinin sonu ne oldu net olarak?
Yani ek ödeme alınıyormu, ayrıca ekders yerine verilen ödeme ne kadar? Veya yine 18 saat mi alınacak ekders olarak?
Ayrıca ücretlerde bir artış olacakmı?
3. Görevler, sorumluluklar, yetkiler son olarak nedir? Neye göre görevlendirilecekler?
4. Fatih projesine yönelik kursları sadece eğiticilermi verecek?

Bu konularda net bilgisi bulunan arkadaşlar var ise paylaşmalarını isterim.
İyi çalışmalar.

hemenyardım hocamın belirttiği haftalık 30 saat okulda çalışmayla ilgili bugün banada aynı bilgiler geldi. hocamın aktardıklarıyla bana söylenenler arasında bir fark yok. zannedersem formatörlük işi netleşmeye başladı.

Geri