24 yıllık öğretmenin sitemi

Kodla Büyü

mse

Süper Üye
Süper Üye
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Milli Eğitim Bakanımıza, Sağlık Bakanımıza ve bu yazıyı okuyan bütün halkımıza sesleniyorum:

Bugün hasbel kader tanıştığım bir vatandaşımız, henüz 22 yaşında bekar bir genç. Hastanede temizlik işlerinde çalışmak üzere devletin kadrolu elemanı olarak üç ay önce işe başlamış.

Bu vatandaşımızla yaptığım sohbet neticesinde devletten aldığı aylık gelirin yaklaşık 13 Bin TL olduğunu öğrendim.

Yaw ben 48 yaşındayım, 24 yıldır öğretmenlik yapmaktan saçlarım ağarmaya başladı, iki tane evlâdım var birisi üniversite okuyor.

Bu ülkeyi yöneten hükümete ve bütün halkıma sesleniyorum:

22 yaşında lise mezunu bekar, hastanede temizlik işi yapan bir vatandaşımız, 48 yaşında 24 senedir öğretmenlik yapan bir kardeşinizden niçin daha çok bir gelirle hayatını sürdürüyor? Benim halkım eğer bunu sorgulamıyorsa ve biz buna isyan ediyorsak çapulcu mu oluyoruz?

Ve bize 1000 TL zam için sözde kariyer vaadi ile sınava tabi tutulmak isteniyorsak, biz bu durumu halkımıza duyurmayalım mı?

Tekrar ediyorum:

Bu ülkede 22 yaşında bekar ,devlet hastanesinde üç ay önce temizlik elemanı olarak göreve başlamış bir vatandaşımız, 24 yılında 48 yaşında 2 çocuk babasından daha çok maaş alıyor!..

Biz artık koptuk bu gelir adaletsizliği karşısında. Çocuklarınızın öğretmenlerinin itibarının iki paralık olduğu böyle bir zamanda hala suskunsanız eğer, ben de "susayım" diyorum ama benim suskunluğum Allah 'ın gücüne gider!..

24 senelik 48 yaşında torun sahibi olacak cağda, öğretmen olarak sınava girip uzman öğretmen olacakmışım ve devlet hastanesinde temizlik işleri yapan 22 yaşında, üç ay önce işe başlamış bekar bir vatandaşımızın maaşına birazcık yaklaşacakmışım öyle mi?

Bağırmaya, isyan etmeye, yazmaya çizmeye devam edeceğiz!..

Işte bu adaletsizlik için öğretmenlerin sözde kariyer hesaplı aslında tasarruf hesaplı şeref yoksunu politikalarına isyan etmeye devam edeceğiz!..

Öğretmenlerini itibarsızlaştırma çabasında olanlar;

İ Z L E N İ Y O R S U N U Z !.

Faceden alıntı
Birkaç site gezince kopyala yapıştırda sıkıntı oldu driekt telefona kaydedip yapıştırıyorum; düzelttim özür

Son düzenleme:
Abi umarım sen gerçek değilsindir umarım öğretmenlik mesleğini karalamak isteyen trollerin uydurduğu hayali bir karaktersindir. Eğer gerçekten öğretmensen seni yetiştiren bu sisteme harbi yazıklar olsun

Yazıyı düzelttim arkadeşlar; pek sevmiyorum bu tarz yazıları ama hakkı var

Geçen hafta paramedik(veya att aralarındaki farkı kendileri de anlatamıyor) bir arkadaşımla konuştum. Nöbetlerin tamamı dolu olmadığı halde toplamda 19 500 TL aldığını söyledi. Söz konusu arkadaşım 26 yaşında ve bekar.

Nöbet tutan sağlık personeli bizden çok alabilir ama kadrolu yeni temizlikçi bizden çok almıyordur. Hele de 24 yıllık öğretmenden çok alma ihtimali bence sıfır. E-devlet sorgulamalı bordro görmeden inanmam.

Şöyle bir durum söz konusu olsa:
Okulunda 15 saat dersi olan bir branş öğretmeninin dersleri 3 güne dağıtılmış, haftada yaklaşık 14 saat okulda bulunan,
bu öğretmen 15+ yıllık öğretmen
Alacağı ek ders ücretinin az olacağını düşündüğü için ayda en az 3 gün sağlık kurumundan rapor alan
Nöbet görevi olan günler okula gelen, ama bulduğu fırsatta sigara molasını uzatıp nöbet yerine geç giden
Dersi bittiği anda okul dışı işlerini halletmek veya eve gitmek için acele eden
Kulüp, sınıf rehberliği vb... ders dışı faaliyetlerde isteksiz olan, belge teslimlerini yapmayan veya internetten son gün indirip özensizce geç teslim eden
...
Bu öğretmenin alacağı aylık 11000 tl den az oluyor mu?

Şöyle bir durum söz konusu olsa:
Okulunda 15 saat dersi olan bir branş öğretmeninin dersleri 3 güne dağıtılmış, haftada yaklaşık 14 saat okulda bulunan,
bu öğretmen 15+ yıllık öğretmen
Alacağı ek ders ücretinin az olacağını düşündüğü için ayda en az 3 gün sağlık kurumundan rapor alan
Nöbet görevi olan günler okula gelen, ama bulduğu fırsatta sigara molasını uzatıp nöbet yerine geç giden
Dersi bittiği anda okul dışı işlerini halletmek veya eve gitmek için acele eden
Kulüp, sınıf rehberliği vb... ders dışı faaliyetlerde isteksiz olan, belge teslimlerini yapmayan veya internetten son gün indirip özensizce geç teslim eden
...
Bu öğretmenin alacağı aylık 11000 tl den az oluyor mu?
Olabilir ama olmaması lazım. Öğretmen dersini iyi anlatıyorsa, ders başına 200-300 alması lazım. Belge teslim etmek nedir? Dersim bitmişse okulda halay mı çekeyim, idareciye çay mı getirip götüreyim?

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Milli Eğitim Bakanımıza, Sağlık Bakanımıza ve bu yazıyı okuyan bütün halkımıza sesleniyorum:

Bugün hasbel kader tanıştığım bir vatandaşımız, henüz 22 yaşında bekar bir genç. Hastanede temizlik işlerinde çalışmak üzere devletin kadrolu elemanı olarak üç ay önce işe başlamış.

Bu vatandaşımızla yaptığım sohbet neticesinde devletten aldığı aylık gelirin yaklaşık 13 Bin TL olduğunu öğrendim.

Yaw ben 48 yaşındayım, 24 yıldır öğretmenlik yapmaktan saçlarım ağarmaya başladı, iki tane evlâdım var birisi üniversite okuyor.

Bu ülkeyi yöneten hükümete ve bütün halkıma sesleniyorum:

22 yaşında lise mezunu bekar, hastanede temizlik işi yapan bir vatandaşımız, 48 yaşında 24 senedir öğretmenlik yapan bir kardeşinizden niçin daha çok bir gelirle hayatını sürdürüyor? Benim halkım eğer bunu sorgulamıyorsa ve biz buna isyan ediyorsak çapulcu mu oluyoruz?

Ve bize 1000 TL zam için sözde kariyer vaadi ile sınava tabi tutulmak isteniyorsak, biz bu durumu halkımıza duyurmayalım mı?

Tekrar ediyorum:

Bu ülkede 22 yaşında bekar ,devlet hastanesinde üç ay önce temizlik elemanı olarak göreve başlamış bir vatandaşımız, 24 yılında 48 yaşında 2 çocuk babasından daha çok maaş alıyor!..

Biz artık koptuk bu gelir adaletsizliği karşısında. Çocuklarınızın öğretmenlerinin itibarının iki paralık olduğu böyle bir zamanda hala suskunsanız eğer, ben de "susayım" diyorum ama benim suskunluğum Allah 'ın gücüne gider!..

24 senelik 48 yaşında torun sahibi olacak cağda, öğretmen olarak sınava girip uzman öğretmen olacakmışım ve devlet hastanesinde temizlik işleri yapan 22 yaşında, üç ay önce işe başlamış bekar bir vatandaşımızın maaşına birazcık yaklaşacakmışım öyle mi?

Bağırmaya, isyan etmeye, yazmaya çizmeye devam edeceğiz!..

Işte bu adaletsizlik için öğretmenlerin sözde kariyer hesaplı aslında tasarruf hesaplı şeref yoksunu politikalarına isyan etmeye devam edeceğiz!..

Öğretmenlerini itibarsızlaştırma çabasında olanlar;

İ Z L E N İ Y O R S U N U Z !.

Faceden alıntı
Birkaç site gezince kopyala yapıştırda sıkıntı oldu driekt telefona kaydedip yapıştırıyorum; düzelttim özür
Ortada bir sorun var gibi duruyorsa da; bu temizlik elemanın aldığı ücret değil. Bakınız açlık ve yoksulluk sınırına...
13 bin tl çok değil. Öğretmenlerin aldığı maaş az mı? Evet az. Bu temizlik elemanına düşman olmamızı gerektirmiyor ki. Sorun öğretmenlerin aldığı maaşın düşüklüğü...
Ama biz hak ediyoruz bunları. En çok üyeye sahip olan eğitim sendikalarına bakın: EBS ve TES. Neye karşı çıkıyorlar. Hükümet (Reis) ne derse kabul ediyorlar. Hatta onların önerdiğinden daha düşük maaş artışını bile kabul edebiliyorlar.
Neyin şikayetini yapıyoruz ki...
Kendimiz edip kendimiz buluyoruz...
Ekonomik anlamda, kişisel ve toplumsal anlamda iflasa doğru sürüklenirken, bütünsel olarak Afganistan seviyesine doğru sürükleniyoruz. Toplumun mürekkep yalamış kesimi öğretmenler ne yapıyor: Bunu yapanlara ideolojik, maddi, manevi vb. destek oluyor. Az bile bize bunlar....

Kız kulesinin satıldığına inananlar buna da inanır, kitlelerini çok iyi tanıyorlar, tek gıdaları yalan dolan. Yazan eksik yazmış, hastanede Yeni başlamış temizlik işçisi 13 değil 20 bin lira alıyor.

Sistem işini iyi yapmayan insanlara göre maaş belirlememeli, sistem insanları çalıştıracak şekilde düzenlenmeli ve hakkını da vermeli. İstisnalar üzerinden kural konulmaz.Eğer meb'in yatış yeri olduğu düşünülüyorsa bunu yapan öğretmen değil sistemi kuranlardır.Temizlikçilerin işini iyi yaptığı ve öğretmenlerin kötü yaptığı varsayımına dayalı bir maaş düzenlemesi olamaz.Her bireyin işini tam yaptığı varsayılır ve işini yapmayanlara da müdahale edilir.

Geri