24 haftalikta idari izin

Kodla Büyü

ozgununki

Üye
Arkadaşlar merhaba biliyorsunuz hamilelere pandemi icin 24 hagtaliktan itibaren idari izin hakki geldi. Ben zaten uzaktan yapiyordum ama btr icin her gun okula gidiyorum. İdari izinli sayildigimda mudurum uzaktan yaomaya devam edecegimi soyledi. Ben bunun dogru olmadigini, uzaktan da yapmamam gerektigini dusunuyorum ama yonetmelikte bu ibareyi bulamadim. Beni yonlendirebilir misiniz?

idaren iş güzarmış bu dönemde hamile bir çalışanını hergün getirtmek de saçma..
daha önce gördüğüm idari izinde ek ders yok bu durumda ders de yok siz eğer sağlığınız müsaitse ders yapabileceğinizi belirtin ama okula gitmeyeceğinizi bu durumda ücret eskisi tam alacağınızı belirtin ücret vermek zorunda ama ücret vermeyecekler veya eksik vereceklerse idari izinli olduğunuz belirtip yapmayın.onlar cumhurbaşkanlığı genelgesini nasıl yok sayacaklar merak ettim
https://www.ogretmenlersitesi.net/c...ogretmen-ve-yoneticilere-ek-ders-odenmeyecek/

Son düzenleme:
Herohamster uzaktan yapacaksin diyor. Karsi gelecek durumum yok onune su su sebeple gelmeyecegim demem lazim. Yani elimde yazi olmasi lazimm neyi gostereyim? Hatta soyle bir yazi buldum:
Covıd-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler İle İlgili 2020/11 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde;
uzaktan çalışma

madde 7- (1) covid-19 pandemisi nedeniyle idari izinli sayılan personel, ilgili birimt tarafındangerekli tedbirler alınarak uzaktan çalışma yöntemiyle çalıştırılabilir. uzaktan
Çalışma ile ilgili olarak kullanılacak iletişim ve bilişim kanalları belirlenerek personele
bildirilir. uzaktan çalışma kapsamındaki personel, gerekli iletişim ve bilişim kanallarını sürekli açık tutmakla yükümlüdür.

dediğiniz gibi idare ihtiyaç duyarsa şeklinde açık kapı bırakılmış gerekli tedbirler alınarak uzaktan çalıştırılabilir ibaresi eklenmiş bunu fark etmemiştim. iş biraz idarenize kalmış gibi görünüyor. bu durumda okula gitmeyeceksiniz ama uzaktan ders yapıp maaş vs haklarınızı tam alacaksınız şeklinde. yapamayacağınıza dair özel bir durum varsa ilçe ve ya il mem ile görüşün.

Ekli dosyalar

• --4951121.jpg
    --4951121.jpg
    89.6 KB · Görüntüleme: 6
Hamile personelin gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde, idari izinli sayılacaktır.

Bu kapsamda, idari izinli sayılanlar;

- Bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak, bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacaktır.

- Bu personel, amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacaktır.

- İlgili birim tarafından gerekli tedbirler alınarak uzaktan çalışma yöntemiyle çalıştırılabilecektir.

Cile bu benim sorumla alakali degil sanirim ya da bulamadim.
Buralp86 yazida hem (Hamile personelin) idari izinli sayılanlar;

- Bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak, bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacaktır.
Hem de
- İlgili birim tarafından gerekli tedbirler alınarak uzaktan çalışma yöntemiyle çalıştırılabilecektir.
Diyor
Sen ne diyorsun?

Eğer öğretmen uzaktan çalışırsa bu süreçte (24-32 haftalar arası) ek dersini alır. ancak uzaktan çalışmak istemez yada çalışabilecek durumda değilse ekders alamaz. kesin olan şey idari izinli sayılması ve okula gitmeyecek olması bunun dışındaki gelişmeler il il - ilçe ilçe - hatta okul okul bile uygulamada
farklılık gösterebiliyor.

Geri