Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

23 Nisan Koordinatörlük Ücreti Ödenmedi

Konu, 'Her Telden' kısmında memo-x tarafından paylaşıldı.


  1. memo-x

    memo-x Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Aralık 2007
    Mesajlar:
    682
    Beğeni:
    19
    23 Nisanda 10 saat işletmem vardı, gittiğim işletmeler kamuda olduğundan ve resmi tatilde kapalı olduğundan ek ders ücreti verilmedi.Yönetmelikte böyle geçiyor dendi.

    Ha 23 nisanda işletmesi ; özel firma olanlarada işletme sayısına göre ders ücreti yazılmış.

    Okula gelip törenede katıldık.

    Yönetmelikte böyle bir ibare var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.
     
  2. memo-x

    memo-x Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Aralık 2007
    Mesajlar:
    682
    Beğeni:
    19
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti

    Müdür yrd sına sordum
    biröğretmenin örneğin 3 işletmesi var 23 nisanda, 2 si kamu, 1 i özel ; 3 saat yazdık diyor.

    Neye göre , nerde geçiyo ?

    böyle bir mantık var mı ya?

    Nereye bakalım bu uygulamanın nasıl uygulandığı ; hangi yönetmelikte geçer?
     
  3. blue123

    blue123 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    26 Şubat 2007
    Mesajlar:
    825
    Beğeni:
    1
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti

    1 mayıstaki koordinatörlükler verilecekmi?????????
    özel sektörde açık lise öğrencileri...........
     
  4. egunay

    egunay Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    5 Temmuz 2007
    Mesajlar:
    922
    Beğeni:
    27
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti Ödenir mi?

    29ekim, 23-24 nisan, 19-20 mayısta koordinatörlük, ders yapmasan bile ücretin yapmışsın gibi ödenir. Ek ders yönetmeliğini gözüne sokun o md. yrdcısının.
     
  5. memo-x

    memo-x Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Aralık 2007
    Mesajlar:
    682
    Beğeni:
    19
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti Ödenir mi?

    Hocam yönetmeliğin ilgili yerini bulmaya çalışıyorum en son hali hangisi onu bulsam, aynen dediğinizi yapacam.
     
  6. memo-x

    memo-x Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Aralık 2007
    Mesajlar:
    682
    Beğeni:
    19
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti Ödenir mi?

    Ek derslerle ilgili yönetmeliğin en son halini bilen var mı?

    Link verebilirse çok sevinirim.
     
  7. egunay

    egunay Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    5 Temmuz 2007
    Mesajlar:
    922
    Beğeni:
    27
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti Ödenir mi?

    http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html

     
  8. bilogrt38

    bilogrt38 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    25 Şubat 2010
    Mesajlar:
    718
    Beğeni:
    0
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti Ödenir mi?

    aynen katılıyorum. gözüne sokun yönetmeliği
     
  9. memo-x

    memo-x Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Aralık 2007
    Mesajlar:
    682
    Beğeni:
    19
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti Ödenir mi?

    Hayır müdür yrd cısının neye göre ; neye bakarak kaç işletmen var kaç tanesi özel,kaç tanesi kamu yerine göre ücret verdik demesi kafama takılıyo, bunun böyle yapın diye bir yönetmeliği mi var?
     
  10. ghsdfszz

    ghsdfszz Üye

    Kayıt:
    11 Mayıs 2012
    Mesajlar:
    13
    Beğeni:
    0
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti Ödenir mi?

    :++: [​IMG]
     
  11. memo-x

    memo-x Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Aralık 2007
    Mesajlar:
    682
    Beğeni:
    19
    Re: 23 Nisan Koordinatörlük Ücreti Ödenir mi?

    Evet arkadaşlar 23 Nisan pazartesi okulumuzda törenimizi yaptık.

    İşletme ücretini alamadık en son il milli eğitimden gelen yazıya göre alamayacagız yazıyor.

    Gelen yazıda özetle şöyle deniyor:

    Ekders ücret yönetmeliğinin 16.maddesi gereği Milli ve Mahalli bayramlarda tatil edilen günlere rastlayan ders ve ekders görevlerini yapmış sayılırlar denilmektedir.

    Ekders ücret yönetmeliğinin 15.maddesinde yer alan işletmelerdeki eğitim ile ekzersiz çalışmaları karşılığı ödenen ücretin bir fiil yapılması gerektiği ve ücret ödenmesinin mümkün olmadığı
     
  12. memo-x

    memo-x Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Aralık 2007
    Mesajlar:
    682
    Beğeni:
    19
    Sendikalı arkadaşalr bu konuyu bir danışabilirler mi?

    Çünkü gönderilen yazıda

    Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek ders Saatlerine ilişkin Karar; Bakanlar Kurulu Kararının 15.maddesine göre ek ders ücreti alan öğretmenlerin fiilen bu eğitimi yaptırmaları şartının aranması gerektiği açıktır.Milli bayramlarda işletmelerin açık olması mümkün olmadığından ilgili öğretmenlerin işletmelrde fiilen çalıştığının kabulü mümkün değildir.Ancak Bakanlar Kurulu Kararının 16.maddesinin b bendine göre ilgili öğretmenlerin milli bayramlarda görevlendirilmesi ya da törenlere sınıf veya okul bütünlüğünde katılmaları halinde ders görevlerini yapmış sayılacaklardır.----bu ne anlama geliyor?
     
  13. memo-x

    memo-x Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Aralık 2007
    Mesajlar:
    682
    Beğeni:
    19
    Ödenen var mı ?
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal