23-24 Nisan Tatil mi?

Kodla Büyü

youzer

Aktif Üye
Arkadaşlar ilköğretimde görev yapanlara 23 - 24 Nisan tatil ama Lisede görev yapanlara aynı günler tatil olacak mı? Yoksa sadece 23 Nisan mı tatil olacak? Bilgisi olan var mı?

Liselere tatil yok... ancak başbakanlık veya o il için valilik bir yazı yayınlar ise tatil olacak ama şimdilik iş takvimine göre liseler 24'ünde çalışacak

23 Nisan 2012 Pazartesi Tatil.. (Eğer kutlamalarda görevlendirilmediyseniz..)

24 Nisan 2012 Salı ise eğitim-öğretim ortaöğretim kurumlarında (Liseler) devam eder..

hocam ek ders kesintisi diğer öğretmenlerede yok..yani 23-24 nisanda ilköğretime tatil ek ders kesintisi yokkkk

youzer' Alıntı:
Arkadaşlar ilköğretimde görev yapanlara 23 - 24 Nisan tatil ama Lisede görev yapanlara aynı günler tatil olacak mı? Yoksa sadece 23 Nisan mı tatil olacak? Bilgisi olan var mı?
hocam her sene başında valilik olur u ile çalışma takvimi il milli eğitimi tarafında hazırlanır. onu sene başında indirip bu tip konularda en doğru bilgiyi edinebilirsiniz

ULUSAL EGEMENLiK VE ÇOCUK BAYRAMI TATiLi
Okul Öncesi, ilköğretim, Ortaöğretim ve Yaygın Eğitim Kurumlarında
23 Nisan 2012 (Pazartesi) başlar,
24 Nisan 2012 (Salı) günü sona erer.
Demiş bizim il milli eğitim çalışma takvimi.

nht268' Alıntı:
ULUSAL EGEMENLiK VE ÇOCUK BAYRAMI TATiLi
Okul Öncesi, ilköğretim, Ortaöğretim ve Yaygın Eğitim Kurumlarında
23 Nisan 2012 (Pazartesi) başlar,
24 Nisan 2012 (Salı) günü sona erer.
Demiş bizim il milli eğitim çalışma takvimi.
:+1:

İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

Resmî Tatil Günleri

Madde 11 — Resmî tatil günleri şunlardır:

a) Cumhuriyet Bayramı (28 Ekim öğleden sonra başlar, 29 Ekim günü tören yapılır ve akşamı sona erer).
b) Yılbaşı tatili (1 Ocak günü).
c) Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, (23 Nisan günü törenden sonra başlar. 24 Nisan akşamı sona erer).
d) Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs günü törenden sonra başlar ve 20 Mayıs günü akşamı sona erer.).
e) Zafer Bayramı (30 Ağustos günü).
f) Ramazan Bayramı (Arife günü saat 13.00'te başlar 3,5 gündür).
g) Kurban Bayramı (Arife günü saat 13.00'de başlar 4,5 gündür).
h) Mahalli kurtuluş günü (1 gün).

ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

Resmî tatil günleri
MADDE 14 – (1) Hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatili dışında okulların resmî tatil günleri şunlardır:

a) Cumhuriyet Bayramı (28 Ekim günü saat 13.00'te başlar, 29 Ekim günü tören yapılır ve akşamı sona erer).
b) Yılbaşı tatili (1 Ocak günü).
c) Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (23 Nisan günü).
ç) Emek ve Dayanışma Günü (1 Mayıs).
d) Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs günü törenden sonra başlar ve 20 Mayıs günü akşamı sona erer.).
e) Zafer Bayramı (30 Ağustos günü).
f) Ramazan Bayramı (Arife günü saat 13.00'te başlar 3,5 gündür).
g) Kurban Bayramı (Arife günü saat 13.00'te başlar 4,5 gündür).
ğ) Mahallî kurtuluş günü (1 gün).
(2) Öğleden sonra tatil olan günlerde yarım gün programı uygulanır.

24 Nisan'da formatörlere tatil olmadığına dair yazı varmı, neye dayanarak 24 Nisan tatil değil? 24 Nisan idareciler okulda durmak zorunda, formatörler de duracak diye birşey var mı?

Bugün müdür 24 Nisan'da gelirsin diğer okullara sordum formatörler gelecekmiş dedi, 24 Nisan'da mezardan dedem çıksa gelmem dedim. Resmi yazıyı gösterin bununla ilgili sabah 7de okuldayım dedim. Yok içiniz rahat etmeyecekse tutun tutanağı, bakalım kim haklıymış görelim dedim.

Arkadaşlar ilçenizdeki veya ilinizdeki eğitici formatöre sorun. onlar daha iyi bilir. :+1: :++:

bu sene okuldaki 6. yılım. 3 yıldan beri de formatörüm. 24 nisan ve 20 mayısta tatil yaptım. Hiçbir idareci de bana geleceksin demedi. Bende gelecek miyim? diye sormadım.(ilköğretim)

ona sorun buna sorun bu milli eğitim bakanlığı ne bo... yarar adam gibi bi iş yapsalar.. Seçtiğim güne lanet olsun.. Eğitim sistemi çöksede kurtulsak komple.

Yahu arkadaşlar anlamıyorum ki neden gidiyorsunuz? Bir görevi yapmadığın zaman onun cezası olması lazım. Bizimle alakalı bir yönetmelik var da benim haberim mi yok. Bir tane A4'e yazıyor her il kafasına göre. Orada siz idarecisiniz diyen mi var? Orada idareciyle aynı statüdedir mi diyor? Ekders m.yardımcısı ile aynı diye m.yardımcısı tribine girenler var, o zaman rehber öğretmenler de gelsin 24 Nisan'da.

amip33' Alıntı:
Yahu arkadaşlar anlamıyorum ki neden gidiyorsunuz? Bir görevi yapmadığın zaman onun cezası olması lazım. Bizimle alakalı bir yönetmelik var da benim haberim mi yok. Bir tane A4'e yazıyor her il kafasına göre. Orada siz idarecisiniz diyen mi var? Orada idareciyle aynı statüdedir mi diyor? Ekders m.yardımcısı ile aynı diye m.yardımcısı tribine girenler var, o zaman rehber öğretmenler de gelsin 24 Nisan'da.

benim ekderslerimi kesti müdürüm sağ olsun ben müdür yardımcısı ile aynı statüdeymişim çalışma esaslarında yazıyormus 16:30 çıkınca adamın suratı asılıyor :( rehber öğretmenlerin yönetmeliği ayrıymışş mışş.. mış... :(

Bence 24 Nisan tatil ama öğrenci öğretmen ve rehberlere
idareciler ve yönetmeliği idareci sayılan formatör görevde :p
(Lise ve ilköğretim dahil)

spring' Alıntı:
benim ekderslerimi kesti müdürüm sağ olsun ben müdür yardımcısı ile aynı statüdeymişim çalışma esaslarında yazıyormus 16:30 çıkınca adamın suratı asılıyor :( rehber öğretmenlerin yönetmeliği ayrıymışş mışş.. mış... :(
Ekdersi kestiğine göre okula gitmemişsin, okula gitmediğine göre hakkında tutanak tutup ayrıca ceza verilmesi gerekiyor. O da ceza verilmeyeceğini bildiğinden anca ekdersini keser.

24 nisanda diğer öğretmenlere ekders olmaz.sadece idareci ve formatör alabilir.

angel_33' Alıntı:
24 nisanda diğer öğretmenlere ekders olmaz.sadece idareci ve formatör alabilir.
Diğer öğretmenler ve rehber öğretmenler 23-24 nisan ders ücretini alır
Formatör yada idareci gelirse alır gelmesse alamaz.Ama gelmediğine dair soruşturma ve ifadesi alınır.
İlköğretim Lise dahil

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR: http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

(2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

Ben bu maddelerden öyle bir sonuca varamıyorum.Uygulamada 23 nisan için alırlar ama 24 üne alamazlar.Çünkü 24 ü resmi tatil değil.okullarda kutlanılan program sayılmıyor o özel törenler adına..

ok_series' Alıntı:
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR: http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html

Ders görevinin yapılmış sayılacağı hâller

MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

(2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde... diyor. 24 Nisan resmi tatil yapılırsa ekdersini alırsın. milli bayram diye 24 nisan tatil olursa okula gitmezsin.. çünkü resmi tatil. benim bildiğim resmi tatil günlerinde okul idaresi de gitmiyor (Halk Eğitm ve Milli Eğitim Müdürlükleri 24 nisanda görevlerinin başında oluyorlar)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; MEB. İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 11’inci maddesi gereğince İlköğretim Kurumlarının 23–24 Nisan-Ortaöğretim Kurumlarının ise Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 80. maddesine istinaden23 Nisan tarihinde tatil olacağı belirtilmektedir.

Geri