22 ay garanti olur mu?

Kodla Büyü

hastasıyız dede 01

Seçkin Üye
Seçkin Üye
N11 den bir laptop aldım. Lenovo sitesinden kontrol ettiğimde 22 ay garanti sı kaldığı yazıyor. Acaba daha önceden alınmış ve iade edilmis bir bilgisayar mıdır bu?

mağazadan gelen cevap:
Merhabalar. Ürün kesinlikle kullanılmış bir ürün değildir. Lenovo marka ürünler Türkiye'ye gümrükten girdiği tarihten itibaren seri numaraları kayıt altına alınır ve bu tarihten itibaren garantisinin başladığı varsayılır. Bütün elektronik cihazlarda ürün garantisi ürün faturası tarihinden itibaren geçerli olmaktadır. Teşekkür ederiz.

Benim lenovo laptopumda da aynı şey oldu , lenovoyla iletişime geçtiğimde , fatura tarihiniz önemli, sıkıntı olmaz dediler. Eski laptopumda servise gönderidiğimde da aynı sorun olmuştu faturayı göstermiştim ve faturadaki tarihe göre işlem yapmıştılar.

bende ürünü 2016 yılı kasım yada aralık ayında aldım. açılmadığını biliyorum zira arkadaşımdan aldım ama sisteme kayıt ettirmek istediğimde ağustos ayı garanti garanti başlangıcı görünüyordu. sorun yaşamadım ama yaşamış olsaydım garantiyle ilgili muhtemelen fatura tarihine bakacaklardı yoksa ürün 1 yıl satılmadı sonra satıldı ne diyecekler bakmayız dolmuş mu diyecekler. sanmıyorum.

Geri