21 Haziran - 2 Temmuz Planlama

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Ortaokul için, 21 Haziran - 2 Temmuz arası okullar nasıl bir planlama yapacak? İdare ile çözemedik. :confused:

Ortaokul için, 21 Haziran - 2 Temmuz arası okullar nasıl bir planlama yapacak? İdare ile çözemedik. :confused:
hocam idareniz çözemediyse görüş talep yazısı gönderebilirler bakanlığa ya da il/ilçe meme, "sizin gönderdiğiniz yazılar birbirini yalanlıyor, kafamız karıştı napcaz bu tarihlerde diyebilirler", şaka yapmıyorum, ciddiyim. :cool:

bizde toplantı yapılmadı. İdareciler 21 haziran sonrasında şimdiye kadar ne yapıyorsak aynen devam etmemizi söylediler :D

2 temmuza kadar nasıl aynı şekilde devam ediyoruz bilen arkadaşlar yazabilir mi? Bize de öyle dediler ama neye dayanarak böyle bir uygulama yapılıyor.

2 temmuza kadar nasıl aynı şekilde devam ediyoruz bilen arkadaşlar yazabilir mi? Bize de öyle dediler ama neye dayanarak böyle bir uygulama yapılıyor.
Kurum türünüze bağlı olarak telafi eğitiminin uygulanması ile ilgili yazıda belirtiliyor.
Örneğin benim okul meslek lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün yazısının sonunda, bu tarihlerde talim terbiyenin belirlediği kritik kazanımların telafisi isteniyor.
http://mufredat.meb.gov.tr/ adresinde belirtilen kritik kazanımlardan öğretmen arkadaşlar bir şeyler anlatacaklar. Biz de meslek dersleri için belirleyeceğimiz kazanımlardan bir şeyler anlatacağız.
Kısaca sene başında, eylül döneminde kritik kazanımlar için telafide ne yapıldıysa aynısını yapın diyorlar. Çok da kasmaya gerek yok.

Kurum türünüze bağlı olarak telafi eğitiminin uygulanması ile ilgili yazıda belirtiliyor.
Örneğin benim okul meslek lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün yazısının sonunda, bu tarihlerde talim terbiyenin belirlediği kritik kazanımların telafisi isteniyor.
http://mufredat.meb.gov.tr/ adresinde belirtilen kritik kazanımlardan öğretmen arkadaşlar bir şeyler anlatacaklar. Biz de meslek dersleri için belirleyeceğimiz kazanımlardan bir şeyler anlatacağız.
Kısaca sene başında, eylül döneminde kritik kazanımlar için telafide ne yapıldıysa aynısını yapın diyorlar. Çok da kasmaya gerek yok.
Ders programlarınız aynı mı kalıyor Hocam?

Ders programlarınız aynı mı kalıyor Hocam?
Mevcut ders programları için bir şey yapmayacağız. Onları zaten bu 18'i itibariyle bitirdik.
Normalde yapılması gereken, zümre kararı ile 2 hafta için kritik kazanımlardan seçim yapıp, onları uygulamak. Şahsen ders planı hazırlamaya gerek yok ama idareniz artistlik yapan bir idare ise iki haftalık bir plan hazırlayın, dosyanızda dursun. Şahsen benim öyle bir niyetim yok.

Hocam ben genel tekrar yapıyorum, öğrenci etkinlik pdf sini açıp işlediğimiz konuların üstünden geçiyorum.. onlar biterse scratch te bir kaç örnek uygulama daha yapacağım. Plan hazirlamadim ama deftere de o şekilde yazmayı düşünüyorum genel tekrar ve özgün bir proje oluşturur diye.

Arkadaşlar merhaba 21 Haziran- 2 Temmuz için etkinlik planlaması olan varmı

bizde toplantı yapılmadı. İdareciler 21 haziran sonrasında şimdiye kadar ne yapıyorsak aynen devam etmemizi söylediler :D
Bizde de aynısı söylediler. Bakandan iyi biliyorlar herhalde. İdareciler iyice gemi azıya aldı. Resmi yazı filan da takmıyorlar artık.

Bizde de aynısı söylediler. Bakandan iyi biliyorlar herhalde. İdareciler iyice gemi azıya aldı. Resmi yazı filan da takmıyorlar artık.
Açıklayıcı resmi yazı yok ki hocam. Gelen yazıda ne yapılacağına dair net bir ifade yok. Bakan beyin söyledikleri gelen resmi yazıda yer almıyor. İdareci değilim bu arada

Açıklayıcı resmi yazı yok ki hocam. Gelen yazıda ne yapılacağına dair net bir ifade yok. Bakan beyin söyledikleri gelen resmi yazıda yer almıyor. İdareci değilim bu arada
Resmi yazı var. Aşağıda, bakanın söyledikleri resmi yazıda yer alıyor.

Ekli dosyalar

• Egitim ve Ögretim Faaliyetleri.pdf
    152 KB · Görüntüleme: 39
Resmi yazı var. Aşağıda, bakanın söyledikleri resmi yazıda yer alıyor.
Tamam işte hocam okulların imkanları dikkate alınarak diye genel ifadeler yazılmış. Ayrıca ders kesimi 2 temmuz diye de yazı var. Bu durumda mevcut durumu devam ettiren idare yanlış yapmış olmaz ki. Net olarak şu yapılacak yazmıyor yazıda

Telafi temmuzda başlamıyor muydu?

Peki @bilisimmeslek hocam, hadi yazıda net ifade edilmemiş diyelim. Yazıda "ders" diye bir kelime geçiyor mu? Yazıda böyle bir ifade yokken, öğretmene derse girin demek nereden çıkıyor?

Ne yapılması gerektiğini bakan attığı tweet'te göstermiş.
https://twitter.com/ziyaselcuk/status/1406921299591675907?s=20
Hocam ders kesimi 2 temmuz demek ders devam ediyor demektir. Tweet ile kimse işlem yapmaması lazım. Asıl yanlış okulun ders kesiminin 2 temmuza uzatılması. 18 haziran son olmalıydı. Ayrıca telafi programları resmi olarak şu anda planlanıyor ve 5 temmuzda başlayacak. Amacım konuyu uzatmak degil bu arada.

Son düzenleme:
Resmi yazıya göre uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim olan dersler aynen devam edecek hocam 2 temmuza kadar

Ekli dosyalar

• 1623689236774560.pdf
    161.7 KB · Görüntüleme: 36
18 Haziran-2 Temmuz arası için Temel Eğitimde eğitim öğretim aynı şekilde devam ediyor; yüz yüze ve uzaktan. Bunun yanında okulun ve sınıfın ihtiyaçlarına göre etkinlikler planlanabilecek. Ortaöğretimde ise sorumluluk sınavları ile birlikte yine eğitim öğretim devam ediyor. Liseler sorumluluk sınavları ile dersleri aynı anda yapamadığı için genelde sınav odaklı programlama yapıyor.

Geri