21. büyük ekonomi Apple

Kodla Büyü

ofsati

Aktif Üye
Yazıyı okumadan önce Türkiyenin 16.büyük ekonomi olduğunuda eklemek lazım

iPhone ve iPad'in yaratıcısı Apple'ın piyasa değeri 468 milyar doları aştı.
Apple bir ülke olsaydı, dünyanın 21. büyük ekonomisine sahip olacaktı

ABD'li teknoloji devi Apple, her geçen gün şaşırtmaya devam ediyor. iPhone ve iPad'in yaratıcısı Apple'ın hisseleri, New York Borsası'nda önceki akşamki işlemlerde yüzde 1.86 oranında artarak ilk kez 502.60 dolara yükseldi. Son artışla birlikte şirketin piyasa değeri 468 milyar doları aştı. Apple dudak uçuklatan piyasa değeriyle eğer bir ülke olsaydı dünyanın 21'inci büyük ekonomisi olacaktı. Apple en büyük ekonomiler listesinde ilk 20'ye girme şansını 1 milyar dolarla kaçırıyor. Dünyanın 20'nci büyük ekonomisi olan Polonya'nın milli geliri 469 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. IMF verilerine göre; Belçika ekonomisinin büyüklüğü 467.8 milyar dolar düzeyinde. Apple, böylece Belçika'yı geçerek 21'inci sıradaki yerini alıyor. Şirket, 468 milyar dolarlık piyasa değeriyle İsveç, Norveç, Arjantin, Danimarka, Yunanistan ve Portekiz gibi ülkelerden büyük. 31 Aralık'ta biten 3 aylık dönemde şirket net kârını yüzde 118 artırarak 13.1 milyar dolara çıkardı.

37 Milyon iPhone sattı

APPLE, Ekim'de piyasaya sürdüğü iPhone 4S modeliyle birlikte 37 milyon adet iPhone sattı. iPhone satışları yüzde 128 artarken, iPad satışları yüzde 111 artışla 15 milyona, Mac satışları yüzde 26 artışla 5.2 milyona, iPod satışları ise 15.4 milyona yükseldi.

----------------------

Bu yazıyı destekleme amaçlı bir yazı olarak aşağıdaki kısmıda okumanızı istiyorum.
Uluslararası Para Fonu (IMF) verilerine göre, SGP bazında, Türkiye, 1 trilyon 27 milyar 437 milyon dolar milli gelir büyüklüğüyle dünya sıralamasında 15′inci olan Endonezya’yı geride bırakarak, 1 trilyon 330,1 milyar büyüklüğündeki Kanada’nın ardından 15′inci sıraya yerleşti.

Türkiye’yi Endonezya’nın ardından 882,3 milyar dolarlık SGP esaslı milli geliriyle Avustralya, 830,7 milyar dolarla İran ve 810,4 milyar dolarla da Tayvan izliyor.

Bir ulke ancak fen,matematik,bilisimle yukselir.artik internet var.ilkogretim lisede bu dersleri kokten kaldiracaksin

Buzkırıcı' Alıntı:
Bir ulke ancak fen,matematik,bilisimle yukselir.artik internet var.ilkogretim lisede bu dersleri kokten kaldiracaksin

Ülkemizde okutulan biçok ders ve konu bana da anlamsız ve gereksiz geliyor.
Dersimiz kaldırıldığı için söylemiyorum bunu.

Geri