21:30 'DA CNNTURK'te Salih Çelik Ve Emin Karip

Kodla Büyü
_miracle_' Alıntı:
mail atacagım ama şimdi izlemeye başladım,
Bilişim teknolojileri dersinin uygulaması nasıl olacak? dersleri kimler sececek? not verilecek mi, seçmeli olacak mı? diye sormayı düşünüyorum..
Başından programı izleyenler yönlendirebilri mi acaba? bunlardan bahsetti mi?

Dersleri öğrenciler seçecek. 10 öğrencinin seçmesi yeterli bir dersin seçilmesi için. Ve en önemli nokta; bir dersi (örneğin Bilişim Teknolojileri) 5. sınıf öğrencisi de 8. sınıf öğrencisi de isterse, ikisi de ilk defa alacaksa aynı grupta ders alacak. Yani sınıf kavramı seçmeli derslerde kalkıyor. Bunu beğendim ben.

Diğerlerinden henüz bahsedilmedi başından beri izliyorum.

eya' Alıntı:
_miracle_' Alıntı:
Bilişim teknolojileri dersinin uygulaması nasıl olacak? dersleri kimler sececek? not verilecek mi, seçmeli olacak mı? diye sormayı düşünüyorum..

Dersleri öğrenciler seçecek. 10 öğrencinin seçmesi yeterli bir dersin seçilmesi için. Ve en önemli nokta; bir dersi (örneğin Bilişim Teknolojileri) 5. sınıf öğrencisi de 8. sınıf öğrencisi de isterse, ikisi de ilk defa alacaksa aynı grupta ders alacak. Yani sınıf kavramı seçmeli derslerde kalkıyor. Bunu beğendim ben.

İyi güzelde arkadaşlar çoğu okulda programı hazırlayan biziz bu tür bir sistemde program hazırlamak mümkünmü,?....Ve en önemlisi okulların sınıf sayıları buna imkan vermiiyor.Yaklaşık 10 katı fazla derslik ve öğretmen ihtiyacını getirir bu sistem.

ilon' Alıntı:
eya' Alıntı:
_miracle_' Alıntı:

İyi güzelde arkadaşlar çoğu okulda programı hazırlayan biziz bu tür bir sistemde program hazırlamak mümkünmü,?....Ve en önemlisi okulların sınıf sayıları buna imkan vermiiyor.Yaklaşık 10 katı fazla derslik ve öğretmen ihtiyacını getirir bu sistem.

Sorularınıza katılıyorum, merakla detayları ve uygulamayı bekliyoruz hocam...

ilon' Alıntı:
eya' Alıntı:
_miracle_' Alıntı:

Bu konuda benimde kafam çok karışık keşke birisi sorsa.

Seçmeli dersler için kitap yerine öğretim materyalleri ulaştırılacak, diğer tüm kitaplar aynen dağıtılacak diyor Emin Kargip.

eya' Alıntı:
_miracle_' Alıntı:

Hocam ben bu sene bilişim ve internet kulubünde konularda herkese hitap etmekte zorlandım :-/ 5 ve 6 lara seslensem 7 ve 8 ler sıkıldı... bunun derste nasıl olacagını tahmin edemiyorum :-/

Bu arada konuşması anlaşılmayan birisi var konuşanlar arasında adı ve görevi nedir?

üfff bunaldım artık bizi sevindirecek hiç bir şey demediler. 10 tane öğrenci olacakmış da dersimizi seçeceklermiş hadi bu sene a okulu seneye b okulu seçti veya seçmedi diyelim pinpon topu gibi oraya buraya mı şutlanacağız. Bana dökme suyla değirmen dönmez ata sözünü hatırlattı.

Ulan her konuda soru soruldu bilişimle ilgili sorulmadı. Bu bilişimciler ne yapıyor acaba bu vakitte?

Mehmet Eker isimli arkadaş neden daha açık sormadınki? Yine birşeyler geveliyor adam ağzında.

arkadaşlar kimin sorusu soruldu bağlantı gitti izleyemedim :-/
bi özet geçebilir misiniz?

gaypak cevaplar net bişey yok seçmeli diyorlar.seçmeli dersler idarecilerin insiyatifindedir genelde.ve kuran, siyer-i nebi dersleri varken zannetmiyorum ki idareciler bizim dersleri seçsin sıkıntılarımız devam edecek.tabi sadece kuran ve siyeri nebi yok bizximki ile beraber yanlış değilsem 6 mı 8 mi ders var gerisini düşünün artık

Emin Karip ve yanındaki, bakanın zihniyetini aynen savundu, "çocuklar bilgisayarı kullanmayı bilerek geliyorlar, fatih projesi ile dağıtılan tabletler ve akıllı tahtalarla bilgisayar kullanmayı, bilişim okur yazarlığını zaten öğrenecekler." :(

Dersimiz seçmeli derslerin içinde Fen ve Matematik alanında "Bilişim Teknolojileri ve Yazılım" adı altında tek ders.

Her öğrenci 8 saat ders seçmek zorunda olduğundan dersi seçenler olacaktır. Bir olumlu nokta 5. ve 8. sınıf öğrencileri aynı dersi seçip aynı grupta yer alabilecekler.

Sistem olarak güzel düşünülmüş, çocuklar bilgisayarı kullanmayı bilerek geliyor zihniyeti hatalı, uygulama bakalım okul bazında nasıl olacak.

Ahmet Hakan daha Bilişim dersini kim verecek diyor, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olduğundan bihaber...

Ders konusunda zaten herşey belli olmuş. Müfredatı beklemekten başka yapacak birşey kalmadı. Formatör öğretmenliğin de düzenlendiğini görecek miyiz acaba...

180 iş gününde bir değişiklik söz konusu değil.

çok iyi şeyler olacak deyip deyip polyannacılık oynayanlar sevinsin işte.... 4 yıl sistemi anlamak için yetti.. bizim ders %10 u geçmez seçmelilerden... arası idareyle iyi olanlar gelir burda yooo biz iyiyiz dersimizi seçtiriyoruz, sizde seçtirin falan diye atarlar...

iyide o okulun normuu nasıl belirlenecek. Yani öğrenci bu sene seçti diğer sene seçmez ise ne olacak mesela şimdi normlar düzenlerencekmiş biz il dışı tayin isteyeceğiz normlar nasıl belirlenecek bir okulda öğretmene ihtiyaç olup olmadığı nasıl belirlenecek.

Geri