2023 Yılı Takvimi PSD

Kodla Büyü

cuisinier

Süper Üye
Süper Üye
Çalışma özgün değil. Buradaki takvime benzetmeye çalıştım. Photoshop CS6 ve illustrator kullanarak yaptım.
Sıkıştırılmış dosyada iki adet psd dosya var. Biri bitmiş hali , diğeri fotoğraflar eklenmemiş hali. Fotoğrafların nasıl ekleneceğini anlatan pdf hazırladım. Hepsi ektedir.
Yeni yılınız kutlu olsun...

Ekli dosyalar

• takvim.jpg
    takvim.jpg
    781.1 KB · Görüntüleme: 287
  • takvim.rar
    8 MB · Görüntüleme: 226
Çalışma özgün değil. Buradaki takvime benzetmeye çalıştım. Photoshop CS6 ve illustrator kullanarak yaptım.
Sıkıştırılmış dosyada iki adet psd dosya var. Biri bitmiş hali , diğeri fotoğraflar eklenmemiş hali. Fotoğrafların nasıl ekleneceğini anlatan pdf hazırladım. Hepsi ektedir.
Yeni yılınız kutlu olsun...
Hocam elinize emeğinize sağlik.
Bir sey soracaktım acemiyim photoshop konusunda. Masaüstü takvim için 20*12 cm çalışma sayfasında ay ay alsam katmanları olur değil mi ?

Hocam elinize emeğinize sağlik.
Bir sey soracaktım acemiyim photoshop konusunda. Masaüstü takvim için 20*12 cm çalışma sayfasında ay ay alsam katmanları olur değil mi ?
Olur hocam. Fotoğraf hariç diğer nesneler vektörel olduğu için istediğiniz boyutta yapabilirsiniz.

Boş 20x12 cm psd oluşturun.
Eğer çıktı alacaksanız yeni belgeyi oluştururken baskı ayarlarını kullanın. (Cmyk renk)
Ekdeki psd dosyasınıda açın.
Ekdeki ocak ayı grubunun bulunduğu katman grubuna sağ tıklayıp grubu diğer boş açtığınız belgeye çoğaltın.
Gruptaki katmanlar seçili iken taşıma aracı ile konumlandırma ve yeniden boyutlandırma yapın. Sonra istediğiniz fotoğrafı ekte bulunan yönerge ile yerleştirin.
Baskı için kullanacaksanız ayrıca gölge efektlerini kaldırı iseniz daha güzel durur.

Son düzenleme:
Geri