2023 Yılı ÖSYM Görevli Ücretleri

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhabalar. İstemediğim halde çalıştığım lisede ÖSYM sınavı için "Bina Yedek Görevlisi" görevi çıkmış. Alacağı ücreti bir türlü bulamadım. 300'lü bir rakamsa onaylamayı düşünmüyorum. Bilen var mıdır?

Ayrıca bir sorum daha var, yedek gözetmen gelmeyen başkan veya gözetmenin yerine görevlendirilebiliyor iken bina yedek görevlisinin de gelmeyen başkan veya gözetmenin yerine görevlendirilebileceği yazıyor. Doğru mudur?

edit: yedek görevli ücreti 354 lira imiş. o nedenle görevi onaylamadim. 1 kg et parası için 5 saat çalışmak mantıklı gelmedi. ücretler mutlaka arttırılmalı.

Son düzenleme:
“Yedek görevli” ÖSYM’nin “yedek gözetmen” için kullandığı isim. Bütün verilen görevleri yapar, hatta girişte görevi bitince gözetmeni olmayan bir salona yollayabilirler.

ÖSYM 2023 Görevli Ücretleri:

Salon Başkanı 442,07 TL
Gözetmen 392,74 TL
Yedek Görevli 354,38 TL

Sisteme kayıtlı olan herkese re’sen görev verebiliyor ÖSYM ama görevi iade etme seçeneği de sunuyor

“Yedek görevli” ÖSYM’nin “yedek gözetmen” için kullandığı isim. Bütün verilen görevleri yapar, hatta girişte görevi bitince gözetmeni olmayan bir salona yollayabilirler.

Salon Başkanı 442,07 TL
Gözetmen 392,74 TL
Yedek Görevli 354,38 TL
Bazı haber sitelerinde aşağıdaki gibi ücretler var ama bilemedim.
1684655569850.png

Bu yılki MSÜ sınavında bana(başkan) ve eşime(gözetmen) yatan ücretler:

Ekli dosyalar

• IMG_3197.jpeg
    IMG_3197.jpeg
    104.3 KB · Görüntüleme: 614
  • d629696e-cc46-41ba-9114-cf37901a9730.jpeg
    d629696e-cc46-41ba-9114-cf37901a9730.jpeg
    53.8 KB · Görüntüleme: 622

Salon Başkanı 442,07 TL
Gözetmen 392,74 TL
Yedek Görevli 354,38 TL
Burada yazan ücretler doğru son hali olarak. Msu de yedek görevli 354 yattı

Kesinlikle görev almıyorum. Resen çıkanlari da reddediyorum, onay butonu yoksa arayip diyorum kesin gelmeyecem.diye

netlik kazanmalı...
(%15 Vergi Dilimi) M.E.B. görevli ücreti nedir? bilen paylaşabilir mi?
(Zira bizim bir aklı evvel tanıdık hoca 1200TL alıyorsunuz felan dedi. ben artık kimse ile görüşmek istemiyorum. saygı kalmadı.)

netlik kazanmalı...
(%15 Vergi Dilimi) M.E.B. görevli ücreti nedir? bilen paylaşabilir mi?
(Zira bizim bir aklı evvel tanıdık hoca 1200TL alıyorsunuz felan dedi. ben artık kimse ile görüşmek istemiyorum. saygı kalmadı.)

Üstte arkadaşın paylaştığı ücretler MEB’e ait (10:53)

LGS iki oturum olduğu için, iki sınav ücreti alınacak. Yani LGS’de başkan 1204 TL alacak

ben de ösym de görev almıyorum
bu sefer de istemediğim halde yedek görev vermişler anında reddetim.

bence de görev ücretleri komik kaldı, sonra ayrım yapılıyor çoğu sınavda görev çıkmaz yoğunlukta ancak

Geçen sene ücret haberleri yapılırken ortada dolaşan rakamlara göre öğretmenler görev istedi. ÖSYM bu haberleri görmesine rağmen "hayır ücretler böyle değil daha düşük" diye açıklama yapmadı sırf öğretmenler vazgeçmesin diye. Bu sene herkes tepkisini koydu görev istemedi. Bu re'sen yapılan görevlendirmelerden anlıyoruz. Yine İptal edeceğiz kusura bakmasınlar. Bu süreçte net olacaklar. Öyle ücretler konusunda görmedim duymadım bilmiyorumu oynamak böyle bir kuruma yakışmıyor. Mesele sınav ücretleri olunca öğrencilerin durumunu bilmeden etmeden fahiş rakamlar söylemeyi biliyorlar. Umarım bu yanlışlarının farkında olurlar.

geçen yıl yks de de böyle fazla fazla ücretler şeklinde asılsız haberler yapıldı. ben dahil pek çok öğretmene nerdeyse yarısı ücret yattı. ösym bunu her sene yapıyor. hatta öyle uyanık ve kötü niyetli bir kurum ki tüm sınavlar bitiyor. temmuz ağustos gibi zam yapıyor. yaptığı zam zaten o dönemde sınav vs olmadığı için havada kalıyor. taa bir sonraki sene bahar yaz döneminde ise o para çoktan kuşa dönmüş oluyor. bulsun kendine kimi buluyorsa. bir pide ayran 80-90 tl olmuş sen 300 tlye köle ara

geçen yıl yks de de böyle fazla fazla ücretler şeklinde asılsız haberler yapıldı. ben dahil pek çok öğretmene nerdeyse yarısı ücret yattı. ösym bunu her sene yapıyor. hatta öyle uyanık ve kötü niyetli bir kurum ki tüm sınavlar bitiyor. temmuz ağustos gibi zam yapıyor. yaptığı zam zaten o dönemde sınav vs olmadığı için havada kalıyor. taa bir sonraki sene bahar yaz döneminde ise o para çoktan kuşa dönmüş oluyor. bulsun kendine kimi buluyorsa. bir pide ayran 80-90 tl olmuş sen 300 tlye köle ara

Ücretler arttı diye geçen yıl haber yapan, daha önce bu siteden atılan birisiydi
Her yere o haber yayılınca da herkes inandı maalesef

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar. İstemediğim halde çalıştığım lisede ÖSYM sınavı için "Bina Yedek Görevlisi" görevi çıkmış. Alacağı ücreti bir türlü bulamadım. 300'lü bir rakamsa onaylamayı düşünmüyorum. Bilen var mıdır?

Ayrıca bir sorum daha var, yedek gözetmen gelmeyen başkan veya gözetmenin yerine görevlendirilebiliyor iken bina yedek görevlisinin de gelmeyen başkan veya gözetmenin yerine görevlendirilebileceği yazıyor. Doğru mudur?

edit: yedek görevli ücreti 354 lira imiş. o nedenle görevi onaylamadim. 1 kg et parası için 5 saat çalışmak mantıklı gelmedi. ücretler mutlaka arttırılmalı.
Yedek görevli en saçma ve en zahmetli görev. Bir kere çıktı bana oradaki hizmetli ile aynı idi neredeyse. ve tüm herkes gitmeden göreviniz bitmiyor. Çünkü sınavın son anına kadar diğer salon başkanı yada gözetmene bir şey olabilir yerine geçersiniz diye bekliyorsunuz. ÖSYM'de dahil hiçbir sınavda görev almıyorum 2012'den beri çok şükür. E-sınav bile tebliğ yazılarını okuyup onaylamadığım için açmıyor. Önce okuyup onaylayın diyor. Çok mutluyum şükür. Resen vs hiç bir görev çıkmaz inşallah.

• Beğen
Tepkiler: mnn
ÖSYM nin hiçbir sınavında görev almıyorum. Öğretmen arkadaşlarıma da önerim ÖSYM sınavlarında görev almamalarıdır. Almayın ki bu "komedi" ücretleri artırsınlar.
Geçen sene hiç unutmuyorum çoğu kişi burada ve sosyal hayatta ÖSYM bizi kandırdı. Sınav ücretini arttırmadı bir daha görev almam dedi, isyan etti ama sonraki sınav görevinde millet kuyrupa girdi. Almayan ve tepki gösterende var ama çoğu kişi hariçten gazel okuyor maalesef hocam.

ÖSYM nin hiç bir sınavında 10 yılı aşkındır görev almıyorum. ancak iki gündür görevinizi onaylayınız diye mesaj geliyor. sistem şifremi unuttuğum için iptal edemiyorum. onaylamadığım için görev red olur diye düşünüyorum. Bir problem olmaz umarım.

Ücretler okadar düşük ki gerçekten pes dedirtiyor. Evinize 15 dakikalık iş için çağırdığınız usta sizden aynı parayı istiyor. Biz o paraya yarım gün çalışıyoruz. Biraz adalet

Geri