2023-2024 açık uçlu bilişim sınavları 1-2

Kodla Büyü
Teşekkürler. Bu alt yapısı oluşturulmadan yenilik adı altında yapılan saçmalıklar sinirimi bozuyor. Soru hazırlama stresinden dudaklarım uçukluyor.
Bir kitap bassınlar önce ders için ya. Vallahi canıma yetti bu meslek de bu şehir de bu ülkede.

Teşekkürler. Bu alt yapısı oluşturulmadan yenilik adı altında yapılan saçmalıklar sinirimi bozuyor. Soru hazırlama stresinden dudaklarım uçukluyor.
Bir kitap bassınlar önce ders için ya. Vallahi canıma yetti bu meslek de bu şehir de bu ülkede.
kesinlikle hocam, daha kötü oldu böylesi, ayrıca en azından bizim branş için öğrenmeye etkisi olumsuz oldu gibi geliyor bana, konu çok ,zaten yetişmiyor, kitap yok derken...soru kalitesini düşürüp duruyoruz mecburen

kesinlikle hocam, daha kötü oldu böylesi, ayrıca en azından bizim branş için öğrenmeye etkisi olumsuz oldu gibi geliyor bana, konu çok ,zaten yetişmiyor, kitap yok derken...soru kalitesini düşürüp duruyoruz mecburen
kesinlikle hocam verilen soru seneryolarına uyduracağız aynı zamanda öğrenciler cevaplayabilsin diye iyice düştü soru kaliteleri

g) Ülke ya da il/ilçe genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlar hariç, okullarda yapılan tüm sınavlar cevaplarını öğrencilerin oluşturduğu ve farklı bilişsel düzeyde kazanımları ölçen maddelerden oluşan yazılı yoklama şeklinde yapılır.

Bu maddeye göre illa açık uçlu sınav yapmasak eşleştirme,doğru yanlış sınavda yapsak olmuyor mu? Bu
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME YÖNETMELİĞİ (https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2023/09/20230909-2.htm) 'nde direk açık uçlu sınav yazmıyor ?

Sınav için teşekkür ederim Hocam.

g) Ülke ya da il/ilçe genelinde yapılacak ortak yazılı sınavlar hariç, okullarda yapılan tüm sınavlar cevaplarını öğrencilerin oluşturduğu ve farklı bilişsel düzeyde kazanımları ölçen maddelerden oluşan yazılı yoklama şeklinde yapılır.

Bu maddeye göre illa açık uçlu sınav yapmasak eşleştirme,doğru yanlış sınavda yapsak olmuyor mu? Bu
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME YÖNETMELİĞİ (https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2023/09/20230909-2.htm) 'nde direk açık uçlu sınav yazmıyor ?

Sınav için teşekkür ederim Hocam.
Madde 5
e) Ülke, il ve ilçe geneli yapılacak ortak yazılı sınavlar hariç okullar tarafından yapılacak tüm sınavlar açık uçlu veya açık uçlu ve kısa cevaplı sorulardan oluşan yazılı yoklama şeklinde yapılır.

5 ve 6 lar için uyguladığım ortak sınav. soruların bir kısmını forumdaki arkadaşların hazırladıklarından kullandım. onlarında emeğine sağlık. bir kısmını kendim hazırladım.

Ekli dosyalar

• bilisim5ve6.rar
    135.5 KB · Görüntüleme: 231
Bunları da ben hazırladım. İlimde senaryo yok ama büyük oranda internette bulduğum başka bir senaryoya uydum. Sorular gizli çoktan seçmeli oldu. :)

5. sınıf.

Ekli dosyalar

• 2. sınav ama açık uçlu.pdf
    209.2 KB · Görüntüleme: 79
  • 2. sınav ama açık uçlu.docx.zip
    164.6 KB · Görüntüleme: 66
Geri