2020000230 - 1.01.01.08.006 - Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi Kursu

Kodla Büyü
Arzu hocamıza eposta gönderdim, sağolsun aşağıdaki şekilde cevap verdi.

"...

MEBBİS üzerinden başvuru yaptıysanız size davet maili gelecektir.

İlk ders 1 nisan çarşamba günü 18:30 da başalayacaktır.

..."
Salı ve çarşamba günleri değil mi eğitim? Banada henüz mail gelmedi. bekliyorum

Dünden bu yana bende bekliyorum, izin vermeme rağmen mail henüz gelmedi. Umarım yarın eğitim saatine kadar gelir, yoksa katılamayacağız eğitime.

arkadaşlar bana da mail gelmedi,stres oldum.
şimdi doğru mu anladım bugün eğitim yok,çarşamba 18.30 da başlayacak değil mi,
belki ozamana kadar gelir,

Adsız.jpg

mebbis te salı çarşamba 18:30 ama sayfanın içeriğinde hoca böyle yazmış

bir de dersle ilgili verilen linkteki sayfayı ve dersleri açıp bi önbilgi olsun istedim ama içerikler hep ingilizce
Adsız2.jpg

Evet hocam içerikler ingilizce ama ben 1. bölümün ders notlarını türkçeye çevirerek okudum. Güzel içerikler.

· Katılımcılar dersleri daha sonra paylaşılacak bağlantılar üzerinden tekrar izleyebileceklerdir.
· Katılımcı sayısı her eğitim ortamı için 30 kişiyi geçmeyecek şekilde oluşturulacaktır.
10 bin kişi başvurdu. Bu durumda ofline 30 dışındakiler ofline izleyecek.

e-postaya gelen bağlantı ile kayıt oldunuz. https://www.netacad.com/ giriş yaptığınızda
My NetAcad tıkladığınızda aşağıdaki gibi bağlantı görüyorsanız zamanı beklemeniz yeterli.

https://prnt.sc/rqdkj5

Son düzenleme:
Google çeviri ile mi işleyeceğiz dersleri.
Türkçe herhangi bir video linki yok.

· Katılımcılar dersleri daha sonra paylaşılacak bağlantılar üzerinden tekrar izleyebileceklerdir.
· Katılımcı sayısı her eğitim ortamı için 30 kişiyi geçmeyecek şekilde oluşturulacaktır.
10 bin kişi başvurdu. Bu durumda ofline 30 dışındakiler ofline izleyecek.

e-postaya gelen bağlantı ile kayıt oldunuz. https://www.netacad.com/ giriş yaptığınızda
My NetAcad tıkladığınızda aşağıdaki gibi bağlantı görüyorsanız zamanı beklemeniz yeterli.

https://prnt.sc/rqdkj5
netacad.com sitesine oturum açamıyorum. cisco.com oturumu açtıktan sonra yönlendiği sayfada "Sorry, we can't find a NetAcad account associated with this Cisco account." şu şekilde hata veriyor.

Gelen herhangibir mail olmadı bu arada.

Bende giriş yaptım eposta geldi. tabi hizmetiçi modülünden kişisel bilginize ulaşma izni vermeyi unutmayın. Açıklamayı okudum sınavda 10 soru 60dk diyor, klasik sınav olacak gibi geldi. bilgisi olan varsa sevinirim.

@yagmurkacagi hocam ben hesap açtım ama gerekli bilgiler için form çıktı karşıma bilgileri doldurdum ama nedense bir türlü doğum tarihi bölümü sürekli hata veriyor? Sizde de böyle bir sorun çıktı mı?

Kullanıcı izinlerini iki gün önce vermeme rağmen ve kursun başlamasına yaklaşık dört saat kalmasına rağmen henüz bana da gelen bir e-posta yok. E-posta gelmeden cisco'ya üye olsak bu seferde bireysel olarak katılmış olacağız ve ilgili kurs için giriş izni vermeyecek. Kısıtlı kalan süre de e-posta gelecek gibi de görünmüyor. Benim sorum şu e-posta gelmez ve bu eğitime katılamazsak hizmet içi eğitim faaliyetine katılmadı muamelesi görür müyüz? Bu kurs daha önceden de verildi diye biliyorum bizim durumumuzda olan arkadaşlar var mı? Varsa onlar nasıl bir yol izlediler acaba?

Bende 3 gündür üye olmama rağmen sisteme girmek istediğimde aşağıdaki hatayı veriyor. Ne yapmalıyım?

Account Under Compliance Review

We are sorry, but you won't be able to sign in or make changes until we verify your current profile.

You will receive an email when the review process completes.

Bende 3 gündür üye olmama rağmen sisteme girmek istediğimde aşağıdaki hatayı veriyor. Ne yapmalıyım?

Account Under Compliance Review

We are sorry, but you won't be able to sign in or make changes until we verify your current profile.

You will receive an email when the review process completes.

Serbay2 Hocam Mebbis sayfanız üzerinden kullanıcı izinlerini (e-posta, telefon numarası) verdiniz mi? Zira kullanıcı hesap doğrulaması yapana kadar erişim yapamayacağınız ve size e-posta gönderileceği yazıyor bağlantı da.

Bana da bir e-posta gelmiş ama e-posta içerisindeki linke tıklayınca sadece dersin izlenebileceği canlı yayına bağlanma parola ve oturum bilgilerini girebileceğiz bir alan var. Biz Cisco haesabı oluşturup, o sayfa üzerinden modül sınavlarını ve final sınavlarını yapmayacak mıyız?

Bana da bir e-posta gelmiş ama e-posta içerisindeki linke tıklayınca sadece dersin izlenebileceği canlı yayına bağlanma parola ve oturum bilgilerini girebileceğiz bir alan var. Biz Cisco haesabı oluşturup, o sayfa üzerinden modül sınavlarını ve final sınavlarını yapmayacak mıyız?
Hocam bu bahsettiğiniz e-postadan önce bir e-posta gelmiş olmalı. Networking Academy başlıklı, o ePostadaki adımları takip edip kaydınızı tamamlamanız gerekir.

Erdx Hocam Networking Academy tarafından gönderilmiş bir e-posta yok henüz. Bende ondan bahsediyorum. Biz aslında onu bekliyoruz bu gelen sadece canlı yayını izlenebileceği bilgilerin yer aldığı mail. Üye bile olmadan bu mesajın gönderilmesi de ilginç. Katılımcı sayısı 13000 küsür görünüyor ama kurs kontenjanı 10000 kişi ile sınırlı. Sanırım kurs izlenebilecek ama benim gibi bir çok kişi netacad üyeliği yapamadığı için kursu takip etse bile sertifika sınavına katılamayacak. Benim şu durumdan çıkardığım sonuç bu tam olarak.

Networking Academy Maili biraz önce geldi ,telefondan hesap aktifleştirme işlemini yapamadım bilgisayardan deneyince oldu.
Mail gelmediği sürece sisteme üye de olsak kurs sayfası açılmıyor malasef..

Bu konuda ciddi sıkıntılar varmış.
Hizmetiçi Dairesi Başkanlığını aradım: Bizim bilgimiz dışında eğitimin sahibi olan genel müdürlüğü aramamı istediler. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü nün telefonu sistemlerde yoktu. 444 lü bakanlık telefonunu aradım Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün iletişim bilgilerini istedim vermediler ancak Bilgi Edinme açtılar. Bu sabah bana ulaştılar. ekran görüntülerinin resimlerini eposta ile gönderdim. Netcat hesabım öğleden sonra aktive edildi.
Bu konuda çok fazla şikayet aldıklarını belirttiler.

arkadaşlar mail geldi ama yapamıyorum lütfen birisi adım adım anlatabilir mi
networking academy maili geldi
active account yazan yere tıkladım bir form geldi onu doldurdum,doğum tarihim temmuz du ama nisan haliyle kaydetti,düzeltme de yapamadım.sonra resim 1 deki sayfa geldi.
bir de canlı ders için bir link geldi resim 2 deki gibi
tıklayınca resim 3 geldi ama oraya hiçbirşey giremiyorum yazı yazma yerleri pasif
hiçbişey anlamadım ne yapmalıyımmmmm
yardım edin lütfen

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    412.1 KB · Görüntüleme: 140
  • 2.png
    2.png
    25.5 KB · Görüntüleme: 146
  • 3.png
    3.png
    395.1 KB · Görüntüleme: 132