2020000169 - Nesnelerin İnterneti (IoT)Temel Seviye Kursu

Kodla Büyü
sınav çok zor değil. uygulama sınavları da zor değil. dinleyenler rahat yapabilir.

Bu arada yüksek not alanlar, bilişim öğretmenlerimiz mi acaba? Ben henüz sınava girmedim, korkuyorum:/
Ben de 100 alanlardanım. Sınav zor değil. Öncelikle slaytlara şöyle bir bakın. Lab uygulamalarını yapmadıysanız önce onları yapın. Hem packet tracert'ı öğrenmiş olursunuz hem de 40 puanlık uygulama sorularını kolayca yaparsınız.

Ben de 100 alanlardanım. Sınav zor değil. Öncelikle slaytlara şöyle bir bakın. Lab uygulamalarını yapmadıysanız önce onları yapın. Hem packet tracert'ı öğrenmiş olursunuz hem de 40 puanlık uygulama sorularını kolayca yaparsınız.
hocam sizin cisco netacad sistemindeki sertifikanız çıkmış mı. benim çıkmadı henüz ama bazı arkadaşlar burada yazmışlar onlarınki çıkmış.

Ben de 100 aldım, BT öğretmeniyim. Uygulamalar gayet kolay, çoktan seçmeli sorularda belki 2 tanesi zor gelebilir. Lütfen soru cevapları için mesaj atmayın, etik değil...

hocam sizin cisco netacad sistemindeki sertifikanız çıkmış mı. benim çıkmadı henüz ama bazı arkadaşlar burada yazmışlar onlarınki çıkmış.
Yok henüz görünmüyor. Kurs tamamlanmış değil, in progress durumunda görünüyor. Erdal Bey sanırım bir açıklama yapacaktır.

Sertifika için netacada giriş yaptıktan sonra sağ üstteki refresh status butonunu çalıştırın ve 10 dakika sonra sisteme tekrar giriş yapın bu kadar...
IMG_20200423_045033_046.jpg

Erdal Öğretmenimiz ders videolarını kendisi çevrimdışı olarak çektikten sonra sisteme yüklese ve biz bunları izleseydik ses sorunları, veri bağlantı sorunları gibi şeylerle karşılaşmamış olurduk. Bu şekilde akıcı videolar olurdu. Anlık geribildirimler için canlı eğitime yüzlerce insanın katılıp verimli bir sonuç olmamıza henüz altyapı hazır değil. Kimya öğretmeniyim ve okulda hazırladığım projelerde bu gibi uygulamaları kullanmaya çok ihtiyacım oluyor. Tübitak projelerinin yürütücüsü olduğum için öğrencilere bu konularda yardımcı olmam lazım. Nesnelerin interneti gibi hizmetiçi eğitimlere ihtiyacımız var. Bunların artarak devam etmesi gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla Erdal Öğretmenim tek başına bu sorumluluğu üstlenmiş. Kendisine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sertifika için netacada giriş yaptıktan sonra sağ üstteki refresh status butonunu çalıştırın ve 10 dakika sonra sisteme tekrar giriş yapın bu kadar...demişsiniz ama üyelik hesabımız böyle açilmıyor.o sayfayı nereden bulacağız hocam cözemedim. yardımcı olurmusunuz???

Sertifika için netacada giriş yaptıktan sonra sağ üstteki refresh status butonunu çalıştırın ve 10 dakika sonra sisteme tekrar giriş yapın bu kadar...demişsiniz ama üyelik hesabımız böyle açilmıyor.o sayfayı nereden bulacağız hocam cözemedim. yardımcı olurmusunuz???

Mobilden göstereyim:
Oturum açmak için sizden kullanıcı adı ve şifre ister. Bu bilgileri girince kuruluşa yönlendirme yapılır...
Screenshot_20200424-193838.jpg

Ardından açılan sayfada üstte refresh status butonunu görürsünüz...
Screenshot_20200424-193904.jpg

Keşke programın PacketTracer-7.3 olması gerektiği sınav yönergesine eklenseydi. Son sürüm diye indirdiğim 7.2.2 idi. Şuan sınav devam ediyor. Ama 7.3 hala inmedi. Bakalım yetiştirebilecek miyim?:(

Keşke programın PacketTracer-7.3 olması gerektiği sınav yönergesine eklenseydi. Son sürüm diye indirdiğim 7.2.2 idi. Şuan sınav devam ediyor. Ama 7.3 hala inmedi. Bakalım yetiştirebilecek miyim?:(
Hocam keşke açıklamalar sayfasında yer alan .... kısımdan indiriniz kısmına baksaydınız. Ayrıca canlı eğitimlerde son sürüm olması gerektiğini söylemiştim. Ayrıca sınava girerken açıklamalar kısmında kırmızı renkle yazılı.....

upload_2020-4-26_1-44-32.png

Hocam keşke açıklamalar sayfasında yer alan .... kısımdan indiriniz kısmına baksaydınız. Ayrıca canlı eğitimlerde son sürüm olması gerektiğini söylemiştim. Ayrıca sınava girerken açıklamalar kısmında kırmızı renkle yazılı.....

Ekli dosyayı görüntüle 66088

Hocam baktım son sürüm gerektiğini biliyordum. Açıklamada da belirttiğim gibi son sürüm olarak 2.2 kurdum. Neyse düşük bir puanlada olsak geçtim. Sağlık olsun. Bu tarz teknik bir sorun yaşamasam daha iyisini alacağımı da biliyorum. Verimli bir eğitimdi teşekkür ederim.

Ben de eski versiyon packet tracer ile girecektim sınava son dakikada yeni versiyon istediğini görünce indirdim ama ucrtbase.dll hatası aldım.

Benim gibi Windows 7 kullanan ve packet Tracer 7.3 de ucrtbase.dll hatası alanlar, ucrtbase.dll yi indirip Packet Tracer 7.3 ün program files kısmındaki dosyalarındaki ucrtbase.dll ile değiştirirse sorun çözülüyor.

Emeğine sağlık Erdal hocam , umarım bir üst seviyesi de yakında açılır.

Sınavı geçmeme rağmen mebbis'te "Katılım Durumu Henüz İŞLENMEMİŞTİR" yazıyor. Sizde durum nedir ?

Geri