Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

2020 Ocak ekders

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında yusufcuk51 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
  1. yusufcuk51

    yusufcuk51 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    25 Eylül 2007
    Mesajlar:
    639
    Beğeni:
    8
    Arkadaşlar bu ayın ek ders ücretimde yanlışlık var gibi geldi haftada 2 saat kulüp 3 saat nöbet ücretiyle kaç saat olur sizin hesabınıza göre?bende 53 saat hesaplamislar çizelgede önceki okulumda 4+3+ 4+ 3+ 4 şeklinde yapıyordu şimdi değişik hesapliyolar anlamadım fikrinize ihtiyacım var
     
  2. cgg*seco

    cgg*seco Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    20 Ekim 2007
    Mesajlar:
    530
    Beğeni:
    74
    Nöbetiniz hangi gün? Birde kulüp ücretini bazı okullar ayrı kalem yazmak yerine 2 saat ekdersi 3 saat aldığımız günlere 1'er ekders olarak ekliyorlar. Nöbetiniz perşembe veya cuma değilse ve kulüp ücretinide perşembe ve cuma gününe eklemiyorlarsa 53 saat bana doğru geldi.
     
  3. Buralp86

    Buralp86 Aktif Üye

    Kayıt:
    20 Eylül 2015
    Mesajlar:
    122
    Beğeni:
    17
    Hocam dogru 1 ocak tatil
    2-3 Ocak 7 saat
    6-10 Ocak 18 saat + 2 +3
    13- 17 Ocak 18 saaat+2+3
    Toplam= 53 saat nerde yanlışlık düşünüyorsunuz?
     
  4. g.cetin.66

    g.cetin.66 Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    15 Ekim 2009
    Mesajlar:
    2.174
    Beğeni:
    25
    Hortlatmak istemem ama kulüp ğcreti nasıl oluyor btr de
     
  5. cgg*seco

    cgg*seco Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    20 Ekim 2007
    Mesajlar:
    530
    Beğeni:
    74
    Bende 100 bininci defa tartışma başlatmak istemem ama diğer öğretmenler nasıl alıyorsa btrde öyle alır. Ders dışı etkinliktir kulüp. Btrde ders dışında normal öğretmen olduğu için ekdersini alır. Bu kadar basit.
     
  6. yetikali

    yetikali Aktif Üye

    Kayıt:
    3 Mart 2008
    Mesajlar:
    148
    Beğeni:
    29
    Btr kulüp ücreti alır arkadaşlar. Alamaz diyen idarecilere sosyal kulüp yönetmeliğinin 5.maddesini gösterin. O maddede açıkça kulüp çalışmaları öncelikle ders saatleri dışında yapılır deniyor. Bu durumda btr kulüp alır. Buna rağmen İtiraz eden idareci olursa nasıl ki dersleri birgüne sığdırıp nöbet alıyoruz o gün de kulüp çalışması yapar ek dersini alırız deyin. Hiçbir engel yok.
     
  7. hakanotuken

    hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    11 Nisan 2007
    Mesajlar:
    2.554
    Beğeni:
    235
    Bununla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne resmi yazı yoluyla görüş sorulması kanaatini taşıyorum. Bence mantıken diğer öğretmenler ders dışında fiili bir ders saati olmadan kulüp ücreti alıyorsa Btr de alabilmeli ama Btr yönetmeliğinde Btr öğretmenine diğer görevler verilemez diyor. Karmaşık bir durum.
     
  8. yetikali

    yetikali Aktif Üye

    Kayıt:
    3 Mart 2008
    Mesajlar:
    148
    Beğeni:
    29
    Btr görevinin olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde başka görev verilemez diyor hocam. Diğer zamanlarda verilir yazıyor.
     
  9. muzyonur

    muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    4 Eylül 2008
    Mesajlar:
    348
    Beğeni:
    130
    Ders saatleri dışında BTR görevli öğretmenin görevi zaten BTR. Yani bu saatlerdeki BTR görevimizden dolayı ücret alıyoruz. Ayrıyetten hem klup görevi verilemez, hem yapılamaz hem de velev ki gönüllü olarak yaptın ücreti uygun düşmez. Çünkü dediğim gibi o saatlerde BTR ücreti alıyoruz. Başka bir görev alamayız.

    "Klüp çalışmaları ders saatleri dışında yapılır" hükmünden dolayı da bu çalışmaları ders saatleri içerisinde de yapamazsın zaten. Yani BTR görevli bir öğretmenin klüp çalışması yapabileceği zamanı kalmıyor.
     
    Son düzenleme: 14 Ocak 2020
  10. yetikali

    yetikali Aktif Üye

    Kayıt:
    3 Mart 2008
    Mesajlar:
    148
    Beğeni:
    29
    Sayın hocam btr görevi eğitim öğretim saatlerinde yapılan bir görevdir. Senin mntığına göre btr sadece kulüp değil, dyk kursu nöbette alamaz.
     
  11. muzyonur

    muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    4 Eylül 2008
    Mesajlar:
    348
    Beğeni:
    130
    Dyk'lar BTR olarak görevlendirildiğimiz saatlerin dışında kaldığı için alabiliyoruz. Nöbetler ise nöbetin olduğu gün full derse girerek BTRden sayılmayan gün olduğu için (ve teneffüs saatleri çalışıldığı için) ücret alınıyor.
    Ama klübü nasıl hangi saatte yapıcaz? BTR maddelerinde başka hiç bir görev verilmez diyor.
    Aranızda klüp alan varsa bunu BTR çalışma programı çizelgesinde, dersine girdiği sınıfların saatleri ve BTR saatlerini de belirtirken ayrıyetten klüp çalışması yaptığı saatleri de belirtmesi gerekmez mi? Kim belirtiyor?
     
  12. yetikali

    yetikali Aktif Üye

    Kayıt:
    3 Mart 2008
    Mesajlar:
    148
    Beğeni:
    29
    Hocam kulüp görevini haftalık ders çizelgesinde belirtmene gerek yok. Kulüp çalışması okul bitiş saatinden sonra fiilen yapılırsa ek ders alınabiliyor.
     
  13. hakanotuken

    hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    11 Nisan 2007
    Mesajlar:
    2.554
    Beğeni:
    235
    Diğer öğretmenler de ders görev ücreti alıyor bu mantığa göre başka görev yani kulüp ücreti almamalı
     
  14. muzyonur

    muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    4 Eylül 2008
    Mesajlar:
    348
    Beğeni:
    130
    Bitiş saatinden sonra yapılırsa bence de olur. Çünkü o saatlerde BTR değiliz.
     
  15. hakanotuken

    hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

    Kayıt:
    11 Nisan 2007
    Mesajlar:
    2.554
    Beğeni:
    235
    Diğer öğretmenler ders saatinde yapıyor ise bilişim dersine giren Btr neden yapamaz? Kendi okulunda derse girip kendi okulunda kulüp görevi alan bir Btr için kulüp ücreti alamaz demek mantıksız geliyor.
     
  16. muzyonur

    muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    4 Eylül 2008
    Mesajlar:
    348
    Beğeni:
    130
    Diğer öğretmenler şöyle yapıyor, böyle yapıyor gibi örnekler durumun anlaşılmasını ve problemin çözümünü karıştırıyor bence. Eğer onların uygulamasında yanlışlık varsa onlarınki de düzeltilsin.

    Ben ortaya kulüple ilgili yönetmelikte, ders saatleri dışında yapılması gerektiği ile ilgili maddeyi ortaya koyuyorum. BTR ile ilgili maddelerden de eğitim-öğretim saatleri içinde derse girdiğimiz saatlerin harici kalan tüm saatlerin BTR görevli olduğumuzu ve başka bir görevin verilemeceğini hatırlatıyorum. Bu maddelere göre klüp görevi ve ücretini alabilmeyi benim mantığım almıyor. Sadece öğrencilerin normal ders saatleri bittikten sonra(çıkışta) belki klüp yapılabilirse yapılabilir.
     
  17. yusufcuk51

    yusufcuk51 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    25 Eylül 2007
    Mesajlar:
    639
    Beğeni:
    8
    Anladım hocam şimdide kafama yılbaşı tatilinin olduğu hafta kulüp saati neden olmadığı takıldı?
     
  18. pcreis

    pcreis Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    5 Şubat 2014
    Mesajlar:
    496
    Beğeni:
    32
    "(3) Sosyal etkinlik çalışmaları, öncelikle ders saatleri dışında uygulanır. Bu çalışmalar zorunlu hâllerde ders saatleri içinde de uygulanabilir."
    Btr kulüp çalışmalarını ders saatleri dışında yapar ve bunu da resmiyette gösterirse tıpkı DYK gibi ek dersini alır nokta.
     
    yetikali bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal